خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

سمپاشی منازل
رهایی از دست سوسک ها
۱۳۹۶-۰۵-۲۸
عایق بندی استخر
عایق بندی استخر
۱۳۹۶-۰۵-۲۹

روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی

روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی

در این آموزش با روش های باز کردن راه آب ظرفشویی و رفع گرفتگی چاه با ما همراه شوید.

باز کردن راه آب ظرفشویی

اگر علائمی از گرفتگی چاهک سینک ظرفشویی مشاهده کردید قبل از اینکه مشکل جدی شود مقداری آب در حال جوش داخل چاهک بریزید. این کار باعث می شود، چربی های که باعث گرفتگی لوله ها شده اند، با حل شدن در آب جوش از دیواره لوله ها جدا شوند.
بهترین راه برای جلوگیری یا به تعویق انداختن گرفتگی چاهک ظرفشویی آن است که مانع ورود ذرات غذا و چربی‌ ها به داخل چاهکباز کردن راه آب ظرفشویی شوید. برای بستن راه ورود ذرات غذا و گرفتن آن ها می‌توان از یک چاه بند و صافی استفاده کرد. توصیه می شود هیچ‌ گاه روغن مصرف شده را درون چاهک سینک نریزید. اگر شستن ظرفی که در آن روغن بوده است، ابتدا با استفاده از دستمال ظرف را کاملا از روغن پاک کنید و سپس آن را بشویید. با همین کار ساده لوله‌های ظرفشویی شما خیلی دیر‌تر با ذرات غذا و چربی ها مسدود می شوند.

استفاده از لوله باز کن دستی برای مواقعی که نمی خواهید از لوله بازکن های شیمیایی استفاده نمایید راه حل مناسبی است. اگر میخواهید چسبندگی بیشتری ایجاد کنید، می توانید دور لبه پلاستیکی قسمتی که به ورودی چاه فاضلاب سینک می چسبد، مقداری پارافین بزنید. قسمت پلاستیکی لوله بازکن را طوری که آب نتواند به زیر کلاهک نفوذ کند روی چاهک قرار دهید و مقداری آب در سینک بریزید. دسته چاه بازکن را محکم به سمت پایین فشار دهید. این حرکت را ده بار انجام دهید.

اگر لازم بود کار باز کردن راه آب ظرفشویی را هم تکرار کنید. پمپ دستی را بردارید تا آب درون سینک با فشار وارد راه آب فاضلاب بشود و ذراتی که باعث گرفتگی لوله شده اند را از بین ببرد، سپس آب داغ را باز کنید تا وارد لوله شده و دیواره لوله را کاملا پاک سازی کند؛ به این ترتیب راه آب ظرفشویی باز می شود. اگر دستشویی شما گرفته می توانید مطلب مربوط به رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی را مطالعه نمایید.

در طی باز کردن راه‌ آب ظرفشویی حواستان به چند نکته باشد:

  • چون پمپ زدن باید با فشار انجام شود، دستشویی باید زیرسازی و کلاف با دوام و مقاومی داشته باشد تا بر اثر عمل پمپ زدن تکان نخورد. برای همین منظور اگر لازم باشد، می شود از یک شمع چوبی و یا هر وسیله دیگری استفاده کرد تا جلوی حرکت دستشویی و یا ظرفشویی گرفته شود و سپس عمل پمپ زدن را انجام داد.
  •  گاهی اوقات استفاده از روش بالا جواب نمیدهد و اگر به دنبال انجام آن بازشدگی لوله صورت نگرفت، می توان برای رفع گرفتگی از اسید بسیار رقیق استفاده کرد، به دنبال استفاده از اسید های رقیق چربی ها از اطراف لوله دور می شوند و در پایان می توانید با انجام تست سرعت کشش آب رفع گرفتگی را بررسی کنید.
  •  اگر انجام روش های قبل موفقیت آمیز نبود و گرفتگی بر طرف نشود، می توانید از مواد شیمیایی یا محلول های دیگری استفاده کنید که این محلول ها در پشت شتر گلوی لوله ریخته می شوند و سپس با هدایت کردن آب جوش انسداد و گرفتگی لوله باز می شود. پس از آنکه کشش آب را مورد بررسی قرار دهید شتر گلو و متعلقات آن را می بندیم.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شبانه روزی و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - باز کردن راه آب ظرفشویی

09124909930

021-22880704

روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی
5 امتیاز از 4 رای

2 دیدگاه ها

  1. پیام.و گفت:

    با سلام.اگر با این روشی که گفتید مشکل گرفتگی حل نشد باید چیکار کنم؟ممنون

  2. و.کوهی گفت:

    می خواستم بگم منم هیچ وقت روغن اضافی رو توی سینک نمی ریزم.همیشه روغن اضافی غذا رو داخل روزنامه میریزم.تا به حال هم برام مشکل پیش نیومده.شما هم می تونید از این روش استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *