لوله بازکنی و تخلیه چاه
بررسی سیفون فاضلاب
۱۳۹۵-۰۹-۱۷
دستگاه چربی گیر در سیستم فاضلاب
۱۳۹۵-۰۹-۲۱

در برخی ساختمان ها بوی بد چاه فاضلاب باعث نارضایتی ساکنین می شود. اما دلیل آن چیست و چگونه می توان مانع از انتشار این بو در محیط شد؟ با ما همراه شوید.

چگونه می توان بوی بد چاه فاضلاب را مهار کرد؟

برای آنکه بتوانیم بوی بد چاه فاضلاب را مهار کنیم ابتدا لازم است بدانیم دلایل انتشار این بو در ساختمان یا محیط بیرون آن چیست؟ به این ترتیب می توان با انجام چند ترفند مانع از انتشار گازهای فاضلاب شد که ترکیب این گازها بوی مشمئزکننده ای دارد و بعضا سمی هستند.

دلیل بوی بد چاه فاضلاب چیست؟

با تجزیه فاضلاب درون چاه توسط باکتری ها گازهایی از جمله متان، آمونیاک و … تولید می شود که به آن ها گازهای سپتیک می گویند. این گازها سمی هستند و می توانند در غلظت های بالا به سیستم تنفسی آسیب وارد کنند و سبب مرگ و میر شوند. اما در غلظت های پایین تر، بوی بد این گازها که از طریق لوله های فاضلاب پراکنده می شوند استشمام می شود.

شترگلو

شترگلو لوله ای خمیده است که در لوله کشی ساختمان مانع از خروج گازهای درون چاه می شود اما وقتی می تواند کار خود را به درستی انجام دهد ک درون آن آب باشد.

با وجود آب در شترگلو، گازهای درون چاه به هنگام عبور از شترگلو در آب آن حل شده و دیگر بوی نامطلوب آن را حس نمی کنید اما در شترگلویی ک فاقد آب است گازها به راحتی عبور کرده و پراکنده می شوند.

اما گاهی با وجود شترگلو هم بوی بد چاه فاضلاب به مشام می رسد. در این صورت لازم است مقداری آب درون آن ریخته شود تا بتواند مانع انتشار گازهای سمی تولیدی چاه شود.

فلاش تانک

گاهی مواد زائد درون شترگلو درون آن انباشته می شوند و خارج نمی شوند که این خود می تواند سبب انتشار بوی نامطبوع در محیط شود. بایستی این مواد در هر بار استفاده از توالت یا ظرف شویی از درون شترگلو خارج شوند. برای خروج مواد اضافی که در شتر گلو گیر افتاد از فلاش تانک استفاده می شود. فلش تانک کمک می کند تا مواد درون شترگلو به سمت چاه حرکت کنند و بوی بدی از آن ها منتشر نشود.

همچنین آب درون شترگلو نیز خود می تواند سبب بوی بد محیط باشد زیرا گازهای فاضلاب را در خود حل می کند. فلاش تانک آب درون شترگو را نیز عوض می کند.

اما راه حل چیست؟

برخی برای از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب از نفت استفاده می کنند اما نفت می تواند باکتری های تجزیه کننده فاضلاب را نیز از بین ببرد. با حذف این باکتری ها فاضلاب دیگر تجزیه نمی شود و در چاه انباشت می شود. اما با انباشت فاضلاب در چاه آب های ورودی نیز دیگر راه نفوذ خود به درون زمین را از دست می دهند و چاه پر می شود.

به این ترتیب استفاده از نفت سبب شد تا چاه به مرور پر شود و لازم است برای تخلیه چاه اقدام نمایید.

با یک تماس با خدمت از ما در تهران و دیگر شهرها عملیات تخلیه چاه و لوله بازکنی ساختمان خود را به نیروی ماهر بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - دلایل بوی بد چاه فاضلاب

09124909930

بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟
5 امتیاز از 6 رای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *