خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

سیفون فاضلاب - سیفون توالت
بررسی سیفون فاضلاب
۱۳۹۵-۰۹-۱۷
دستگاه چربی گیر
دستگاه چربی گیر در سیستم فاضلاب
۱۳۹۵-۰۹-۲۱

بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟

بوی بد چاه فاضلاب

در برخی ساختمان ها بوی بد چاه فاضلاب باعث نارضایتی ساکنین می شود. اما دلیل آن چیست و چگونه می توان مانع از انتشار این بو در محیط شد؟ با ما همراه شوید تا با ارائه توضیحات مختلف از جمله هواکش ونت این موضوع را باهم بررسی کنیم.

چگونه می توان بوی بد چاه فاضلاب را مهار کرد؟

برای آنکه بتوانیم بوی بد چاه فاضلاب را مهار کنیم ابتدا لازم است بدانیم دلایل انتشار این بو در ساختمان یا محیط بیرون آن چیست؟ به این ترتیب می توان با انجام چند ترفند مانع از انتشار گازهای فاضلاب شد که ترکیب این گازها بوی مشمئزکننده ای دارد و بعضا سمی هستند.

بوی بد چاه فاضلاب - هواکش ونتدلیل بوی بد چاه فاضلاب چیست؟

با تجزیه فاضلاب درون چاه توسط باکتری ها گازهایی از جمله متان، آمونیاک و … تولید می شود که به آن ها گازهای سپتیک می گویند. این گازها سمی هستند و می توانند در غلظت های بالا به سیستم تنفسی آسیب وارد کنند و سبب مرگ و میر شوند. اما در غلظت های پایین تر، بوی بد این گازها که از طریق لوله های فاضلاب پراکنده می شوند استشمام می شود.

شترگلو

شترگلو لوله ای خمیده است که در لوله کشی ساختمان مانع از خروج گازهای درون چاه می شود اما وقتی می تواند کار خود را به درستی انجام دهد که درون آن آب باشد.

با وجود آب در شترگلو، گازهای درون چاه به هنگام عبور از شترگلو در آب آن حل شده و دیگر بوی نامطلوب آن را حس نمی کنید اما در شترگلویی ک فاقد آب است گازها به راحتی عبور کرده و پراکنده می شوند.

اما گاهی با وجود شترگلو هم بوی بد چاه فاضلاب به مشام می رسد. در این صورت لازم است مقداری آب درون آن ریخته شود تا بتواند مانع انتشار گازهای سمی تولیدی چاه شود.

فلاش تانک

گاهی مواد زائد درون شترگلو درون آن انباشته می شوند و خارج نمی شوند که این خود می تواند سبب انتشار بوی نامطبوع در محیط شود.سیستم لوله کشی هواکش ونت بایستی این مواد در هر بار استفاده از توالت یا ظرف شویی از درون شترگلو خارج شوند. برای خروج مواد اضافی که در شتر گلو گیر افتاد از فلاش تانک استفاده می شود. فلش تانک کمک می کند تا مواد درون شترگلو به سمت چاه حرکت کنند و بوی بدی از آن ها منتشر نشود.

همچنین آب درون شترگلو نیز خود می تواند سبب بوی بد محیط باشد زیرا گازهای فاضلاب را در خود حل می کند. فلاش تانک آب درون شترگو را نیز عوض می کند.

اما راه حل چیست؟

برخی برای از بین بردن بوی بد چاه فاضلاب از نفت استفاده می کنند اما نفت می تواند باکتری های تجزیه کننده فاضلاب را نیز از بین ببرد. با حذف این باکتری ها فاضلاب دیگر تجزیه نمی شود و در چاه انباشت می شود. اما با انباشت فاضلاب در چاه آب های ورودی نیز دیگر راه نفوذ خود به درون زمین را از دست می دهند و چاه پر می شود. به این ترتیب استفاده از نفت سبب شد تا چاه به مرور پر شود و لازم است برای تخلیه چاه اقدام نمایید.

رفع بوی بد فاضلاب با سیستم لوله کشی هواکش ونت

یکی از پیشرفت های لوله کشی فاضلاب استفاده از سیستم لوله کشی هواکش ونت می باشد.

از جمله وظایف لوله کشی هواکش ونت جلوگیری کردن از تخلیه آب سیفون و همچنین راحت تر کردن تخلیه فاضلاب با برقراری تعادل در فشار هوای داخل لوله می باشد. فشار هوای درون لوله های فاضلاب باید با فشار هوای جو برابر باشد و کار اصلی سیستم لوله کشی ونت نیز همین است.

یکی از مزایای استفاده از لوله های فاضلاب این است که می توان با ثابت نگه داشتن شبکه فشار هوای داخل لوله ها و همچنین کم کردن قطر لوله فاضلاب، تعداد بیشتری از وسایل بهداشتی را در یک لوله فاضلاب تخلیه نمود.

سیستم لوله کشی هواکش ونت چگونه در رفع بوی بد فاضلاب تاثیر دارد؟

از جمله وظایف شتر گلوی تعبیه شده در سیفون این است که از ورود گاز های نامطبوع به فضای درون خانه جلوگیری می کند و بوی بد فاضلاب را از بین می برد، اما به شرطی که آب درون سیفون قبل از تمام شدن تخلیه شود و آب تمیز جایگزین آن گردد. گاز های نامطبوع قبل از ورود به فضای خانه درون آب سیفون حل شده و بوی بد فاضلاب از بین می رود.

اگر از سیستم لوله کشی هواکشی ونت استفاده نشود، سبب از بین رفتن آب درون سیفون می گردد. اگر از سیستم هواکش ونت استفاده شود، دیگر آب درون سیفون از بین نخواهد رفت و این باعث می شود که دیگر بوی نامطبوعی از توالت به داخل منزل راه پیدا نکند.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شهرک غرب  و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - دلایل بوی بد چاه فاضلاب - هواکش ونت

09124909930

021-22880704

بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟
5 امتیاز از 7 رای

1 دیدگاه

  1. اکبری گفت:

    سلام برای رفع گرفتگی توالت فرنگی چکار کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *