دستگاه چربی گیر در سیستم فاضلاب
۱۳۹۵-۰۹-۲۱
گرفتگی توالت فرنگی
چگونه گرفتگی توالت فرنگی را رفع کنیم؟
۱۳۹۵-۰۹-۲۱

چرا تخلیه چاه فاضلاب ضروری است؟

تخلیه چاه فاضلاب

عملیات تخلیه چاه فاضلاب امری ضروری برای هر چاه است که برای انجام آن به ابزار و تجهیزات خاصی نیاز است. و باید در دوره های مشخص عملیات بررسی وضعیت چاه صورت گیرد تا زمان نیاز چاه به تخلیه تخمین زده شود با این کار چاه سالم مانده و از ریزش چاه فاضلاب جلوگیری خواهد شد.

تخلیه چاه فاضلاب چه فایده ای دارد؟

همانطور که اشاره شد برای تخلیه چاه به ابزارهایی از جمله تانکر، مکنده و پمپ تخلیه چاه و در کنار این تجهیزات به یک نیروی کار ماهر نیاز است.

به این ترتیب شما به هنگام نیاز می توانید با شرکت های خدماتی- فنی از جمله خدمت از ما تماس گرفته و عملیات تخلیه چاه را به نیروی فنی و ماهر بسپارید اما مزیت آن چیست؟

  • افزایش طول عمر چاه
  • کاهش هزینه های ساختمان
  • جلوگیری از سر ریز شدن یا ریزش چاه
  • پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از ریزش چاه و تخریب ساختمان

تخلیه چاه فاضلاب

چگونه طول عمر چاه را افزایش دهیم؟

با انجام به موقع تخلیه چاه فاضلاب می توان طول عمر آن را افزایش داد؛ زیرا با پر شدن چاه، دیواره آن به وسیله فاضلاب شسته شده و ریزش می کند.

ریزش چاه 

به این ترتیب با انجام به موقع عملیات تخلیه چاه مانع ریزش آن می شویم.

آیا می توان با تخلیه چاه از سر ریز شدن آن جلوگیری نمود؟

اگر تخلیه چاه به موقع انجام نشود چاه پر می شود. اما با پر شدن چاه، فاضلاب ورودی کجا می رود؟ چاه دیگر ظرفیت آن را ندارد و این فاضلاب در لوله ها جریان می یابد.

هزینه های ساختمان را با تخلیه به موقع چاه کاهش دهیم!

عواقب ناشی از عدم انجام به موقع عملیات تخلیه چاه می تواند هزینه های اضافی به شما تحمیل کند. شما می توانید با خدمت از ما تماس بگیرید تا نیرو های خود را برای تخلیه چاه با پمپ ساکشن به منزل شما بفرستیم.

به این ترتیب تخلیه چاه را بیش از پیش ضروری دانیم و با انجام به موقع آن خطرات و هزینه های اضافی را کاهش دهیم.

با استفاده روز افزون از چاههای فاضلاب و افزایش حوادث چاه و ریزش آن، این الزام وجود دارد که وضعیت چاه فاضلاب بصورت مداوم جهت پر شدن چاه فاضلاب و اقدام برای تخلیه بررسی شود. به این معنی که هر سال فردی متخصص به اصول چاه فاضلاب، با مشاهده و بررسی وضعیت چاه و حجم فاضلاب درون آن اقدام متناسب جهت بهبود وضعیت چاه انجام شود.

بررسی وضعیت چاه امری مهم و ضروری برای مالکان ساختمانها است که اگر این کار انجام نشود ممکن است باعث بروز حوادث ناگوار شود. حوادثی که به راحتی می توان از آنها جلوگیری کرد. فقط کافیست با افراد متخصص این کار تماس بگیرید و درخواست مشاوره کنید. آنها شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

ریزش چاه و رابطه آن با بررسی مداوم وضعیت چاه

حتما شما هم بسیار دیده و شنیده اید که حادثه چاه فاضلاب جان افراد مختلفی را گرفته است. اخبار ریزش چاه و حوادث چاه تیتر یک اخبار حوادث هستند. یعنی به صورت مداوم و روزانه حوادث مختلف ریزش و تخریب چاه رخ می دهد. به نظر شما چه چاههایی دچار ریزش می شوند؟ آیا چاههای نو و تازه حفر شده ریزش می کنند یا چاههای کهنه و قدیمی؟ واضح است که چاههای قدیمی و کهنه که به حال خود رها شده اند و کسی به آنها توجه نمی کند دچار ریزش می شوند. چاههای فاضلابی که صاحبان آنها هیچ توجهی به آنها ندارند و حتی وضعیت آنها را بررسی نمی کنند. این چاهها باید بصورت مداوم  و چند سال یکبار بررسی شوند و در صورت لزوم تخلیه یا لایروبی شوند. بررسی مداوم وضعیت چاه در اینجا مفید واقع می شود. اگر این نوع چاهها بصورت مداوم یا در مدت مداوم بررسی وضعیت شوند و اقدام لازم جهت تعمیر و ترمیم آنها انجام شود دیگر حوادث ریزش چاهها روی نمی دهد.

 

پرشدن و سرریز شدن چاه و رابطه آن با بررسی مداوم وضعیت چاه

اگر چاه فاضلاب در شرایط مناسب باشد به خوبی فاضلاب را درون خود جذب می کند اما اگر وضعیت و شرایط مناسب نباشد فاضلاب درون چاه انباشه می شود و بعد از مدتی از چاه بیرون می زند و چاه سرریز می شود. شما باید از عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب اطلاعات کامل داشته باشید همچنین توجه داشته باشید که چاه فاضلاب باید به موقع تخلیه شود تا دیگر باعث بالا آمدن فاضلاب از لوله ها نباشیم. اما این موضوع چه ارتباطی با بررسی مداوم دارد؟ خیلی واضع است. اگر وضعیت چاه فاضلاب بصورت مداوم بررسی شود و در صورت لزوم اقدام متناسب انجام شود دیگر فاضلاب از لوله ها بالا نمی زند و چاه سرریز نمی شود. با بررسی به موقع و اقدام متناسب می توان جلوی این اتفاقات را گرفت.

بررسی به موقع وضعیت چاه و اقدام متناسب می توان بسیار مفید واقع شود. با این کار اگر چاه نیاز به تخلیه داشته باشد، تخلیه چاه صورت می گیرد و اگر نیاز به لایروبی داشته باشد افراد لایروبی این کار را انجام خواهد داد. به صورت کلی بررسی وضعیت چاه بسیار مهم و ضروری است و باید به آن توجه کافی داشت.

 

چه کسانی اقدام به بررسی وضعیت چاه می کنند؟

متولی اصلی این کار شرکتهای تخلیه چاه هستند. شرکتهای تخلیه چاه قبل از اقدام وضعیت چاه را بررسی می کنند و پس از آن کار خود را شروع می کنند. همچنین بررسی مداوم وضعیت چاه از جمله فعالیتهای شرکتهای تخلیه چاه به شمار می رود. شرکتهای تخلیه چاه با مشاوره و بررسی وضعیت چاه می توانند شما را راهنمایی کنند. قطعا مشاوره با شرکتهای تخلیه چاه برای شما مفید خواهد بود.

  ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - تخلیه چاه فاضلاب تهران

09124909930

چرا تخلیه چاه فاضلاب ضروری است؟
5 امتیاز از 5 رای

1 دیدگاه

  1. کشاورز گفت:

    سلام از کجا بفهمیم زمان تخلیه چاه هست؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوله بازکنی و تخلیه چاه
لولـه بازکنـی، تخلیـه چـاه و...
سرعت در ارائه خدمت از سمت متخصصین ما
09124909930
گـــوش به زنگ تان هستیم