خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

تخلیه چاه فاضلاب رستوران
تخلیه چاه فاضلاب رستوران
۱۳۹۵-۰۷-۱۵
تخلیه چاه فاضلاب و لایروبی آن
تخلیه چاه فاضلاب و لایروبی آن
۱۳۹۵-۰۷-۱۷

در این مطلب به معرفی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه می پردازیم که احتمالا آن را با عنوان های دستگاه نشت یاب و دستگاه تشخیص نشتی نیز شنیده اید. در ادامه بررسی می کنیم که تشخیص ترکیدگی لوله و وجود نشتی در لوله ها و دیوارها چگونه انجام می شود؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یا دستگاه نشت یاب

دستگاه نشت یاب از امواج برای تشخیص ترکیدگی لوله و نشت دیوارها استفاده می کند. در این دستگاه یک گیرنده و فرستنده امواج تعبیه شده که درون یک محفظه‌ کپسول شکل قرار دارد. این کپسول روی لوله‌ ها، دیوارها یا مکانی که قرار است نشتی آن تشخیص داده شود حرکت می کند، فرستده امواج خود را به طرف هدف می فرستد و امواج بازگشتی از آن را دریافت می کند. پس از آن دستگاه نشت یاب با استفاده از روش های کامپیوتری وجود ترک و نشتی درون لوله‌ ها یا دیوار را مشخص می کند.تشخیص ترکیدگی لوله

آیا می دانید علت نشت آب از لوله های ساختمان چیست؟

مشکل ترکیدگی لوله آب، ترکیدگی لوله شوفاژ ، موتورخانه و فاضلاب جزء مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای هر ساختمانی اتفاق می افتد. ممکن است این ساختمان، قدیمی و یا حتی نوساز باشد. عوامل مختلفی باعث ترکیدگی لوله و نشت آب می شود که عمده دلائل آن به شرح زیر است:

 • قرار گرفتن لوله های فلزی در خاک مرطوب خاک آهکی یا محلی که باعث خوردگی لوله فلزی شده و باعث ترکیدگی لوله می شود.
 • قرار گرفتن دو لوله فلزی غیر هم جنس در کنار هم که باعث واکنش شیمیایی و خوردگی لوله ها و سپس ترکیدگی لوله می شود.
 • حدیده کردن بیش از حد لوله فلزی توسط لوله کش که باعث نشت آب هنگام بالا رفتن فشار آب لوله های ساختمان می شود.
 •  انبساط و انقباض لوله های فلزی آب گرم مخصوصا در اتصالات لوله شوفاژ که باعث شل شدن اتصالات می شود.
 •  افزایش ناگهانی فشار آب در لوله ها مخصوصا هنگام شب که مصرف شهری آب کم شده و فشار عمومی لوله آب افزایش می یابد.
 •  اتصالات نامناسب در لوله های پلیکا و چند لایه.

 

 

در اکثر مواقع محل دقیق ترکیدگی لوله مشخص نیست و فقط آثار نم و رطوبت و چکه آن ظاهر می شود که در این صورت عملیات تشخیص ترکیدگی لوله را با دستگاه می توان انجام داد و محل دقیق نشت آب را یافت.

مزایای استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزارهایی مانند این دستگاه، تشخیص وجود نشت یا ترکیدگی و حتی ترک خوردگی درون لوله‌ ها به راحتی امکان پذیر شده است.

با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله می‌توان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا نمود و آن را تعمیر کرد. برای پیدا کردن محل ترکیدگی لوله و نشت آب بدون استفاده از این دستگاه لازم است ساختمان تخریب شود. به این ترتیب با استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله به راحتی می‌توان از نم و رطوبت ساختمان نیز جلوگیری نمود.

شرکت های لوله بازکنی و تخلیه چاه نیز برای تشخیص ترکیدگی لوله ها یا نشت دیوارها از این دستگاه استفاده می کنند که با وجود آن هم خرابی ساختمان کمتر می شود و هم کار بسیاری از لوله بازکن ها راحت شده و به راحتی می‌توانند محل نشت را پیدا کنند.

روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یابی

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به این صورت می باشد که دستگاه مورد نظر دارای یک گیرنده و فرستنده امواج است. این گیرنده و فرستنده که درون یک محفظه‌ای به شکل کپسول قرار دارد. این کپسول را باید بر روی لوله‌ها، دیوارها یا مکان مورد نظر حرکت دهید تا فرسنده امواج خود را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را دریافت کند. در این عملیات با روشهای خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب، وجود ترک و نشتی درون لوله‌ها آشکار می‌شود. درواقع روش کلی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بر اساس امواج می باشد.

چرا باید تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه انجام شود ؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود ابزارهای مناسب تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه راحت تر از گذشته انجام می شود. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان بدون ایجاد خرابی و تخریب ساختمان محل دقیق نشتی را پیدا کرده و اقدام به تعمیر آن نمود.
اگر امکان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه وجود نداشته باشد بالاجبار باید اقدام به تخریب ساختمان کرد تا محل ترکیدگی لوله و نشت آب پیدا شود اما با استفاده از روش تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه دیگر نیازی به خرابی نیست و به راحتی می‌توان از نم و رطوبت ساختمان جلوگیری کرد.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شبانه روزی و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - تشخیص ترکیدگی لوله

09124909930

021-22880704

تشخیص ترکیدگی لوله
5 امتیاز از 5 رای

3 دیدگاه ها

 1. mojijoon گفت:

  ممنون از خدمات بسیار خوبی که ارائه می دهید.

 2. م.صفری گفت:

  با سلام می خواست بدونم میشه این دستگاه عیب رو تشخیص نده یا این دستگاه کارکرد صد در صد داره؟ممنون

  • محمودی گفت:

   کاربر گرامی این دستگاه عملکرد صد در صدی دارد و شما می توانید با استفاده از خدمات ما در این زمینه بدون هیچ خرابی مشکل را پیدا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *