پیشگیری از نم و رطوبت ساختمان
۱۳۹۵-۰۸-۰۵
بررسی سیستم فاضلاب ساختمان ها
بررسی سیستم فاضلاب ساختمان ها
۱۳۹۵-۰۸-۰۸

در این مطلب به اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه می پردازیم؛ با ما باشید.

همه افرادی که در عملیات تخلیه چاه نقش دارند در معرض حوادث ناشی از آن هستند. چنانچه تخلیه چاه با رعایت نکات ایمنی انجام نشود می تواند حوادثی پر خطر برای افراد درگیر به دنبال داشته باشد.

رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

هر فردی که در عملیات تخلیه چاه نقش دارد با عدم رعایت نکات ایمنی می تواند سبب بروز حوادث شود و تخلیه چاه به خودی خود خطر آفرین نیست. بنابراین لازم است افراد با توجه کافی به ایمنی در حفظ جان خود و سایرین کوشا باشند.

حوادث ناشی از تخلیه چاه دلایل مختلفی دارد که این دلایل اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه را برای شما روشن می سازد:

 • وجود گازهای سمی در فاضلاب می تواند سبب مسمومیت کارگران تخلیه چاه شود و در مواردی ممکن است افراد جان خود را از دست بدهند. بنابراین توجه به وجود این گازهای مضر می تواند تاثیر زیادی در حفظ سلامت افراد داشته باشد.
 • با انتشار گازهای سمی درون چاه های فاضلاب احتمال مسمومیت افراد وجود دارد که گاهی سقوط آن ها در چاه را نیز به دنبال خواهد داشت. البته سقوط کارگران به درون چاه دلایل دیگری می تواند داشته باشد که جلوگیری از آن مستلزم رعایت نکات ایمنی است.
 • چاه های قدیمی خود می تواند برای افراد خطرآفرین باشد بنابراین تخلیه چاه های قدیمی نیازمند توجه بیشتری برای حفظ جان افراد است. با ورود کارگران به درون چاه قدیمی به دلیل سستی آن ممکن است چاه ریزش کند.

استفاده از وسایل ایمنی در تخلیه چاه نقش مهمی در حفظ جان کارگران ایفا می کند و از حوادث احتمالی پیشگیری می نماید. بنابراین پیش از شروع عملیات لوله بازکنی و تخلیه چاه از ایمنی شرکت های ارائه دهنده خدمات مطمئن شوید.

می توانید تنها با یک تماس انجام کارهای فنی منزل خود را به نیروی ماهر بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه

09124909930

اهمیت رعایت نکات ایمنی در تخلیه چاه
4.67 امتیاز از 3 رای

2 دیدگاه ها

 1. احمدی گفت:

  سلام. اسم گاز موجود در چاه چیه و آیا کشنده است؟

 2. رامینی گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبی که در سایت گذاشتین.
  متاسفانه عدم رعایت مسائل ایمنی و بی توجهی به آن تا حالا جان خیلی از هم وطن هامون رو گرفته و امیدوارم تمام کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند و این شغل سخت رو دارن با رعایت تمام نکات ایمنی کمتر اتفاقات ناگوار براشون بیوفته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *