خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

عوامل پر شدن چاه فاضلاب
عوامل پر شدن چاه فاضلاب
۱۳۹۵-۰۷-۱۴
رفع گرفتگی چاه
رفع گرفتگی چاه
۱۳۹۵-۰۷-۱۵

در این آموزش به راه های رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی و رفع گرفتگی چاه می پردازیم.

رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی

چربی ها در آب سرد، اطراف لوله ها و متعلقات آن ها نشست می کنند که می توان با استفاده از آب جوش و پس از آن پمپ زدن مداوم لوله ها، گرفتگی را برطرف نمود.

توجه!رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی

 • توجه داشته باشید که عمل پمپ زدن با فشار انجام می شود پس دستشویی باید کلاف و زیرسازی مقاومی داشته باشد تا تکان نخورد. در صورت لزوم می توان در هنگام پمپ زدن برای باز کردن گرفتگی دستشویی و ظرفشویی ، با استفاده از شمع چوبی یا ابزار کمکی دیگری، از حرکت دستشویی و ظرفشویی جلوگیری کرد.
 • اگر با وسایلی که ذکر شد لوله باز نشود، می توان برای باز کردن آن از اسید بسیار رقیق استفاده کرد که این اسید چربی ها را از اطراف لوله دور می کند. برای اطمینان از بازشدگی، آزمایش کشش آب را انجام می دهیم.
 • چنانچه باز هم لوله باز نشد، از مواد شیمیایی و یا محلول های دیگری استفاده می کنیم و آن ها را پشت شترگلوی لوله می ریزیم و با آب جوش، لوله مسدود را باز می کنیم. پس از اطمینان از کشش آب، شتر گلو و متعلقات آن را می بندیم.

رفع گرفتگی توالت با مایع ظرفشویی

ریختن مایع ظرفشویی به داخل کاسه توالت همراه با مقداری آب داغ ممکن است تمام کار لوله بازکن را برای شما انجام دهد و گرفتگی توالت را رفع کند. این روش در مدت زمان 15 می‌تواند رفع گرفتگی توالت شما را به اتمام برساند. بدون هزینه اضافی و به راحتی می‌توانید گرفتگی توالت را رفع کنید.

مواد مورد نیاز

 • آب داغ
 • مایع ظرفشویی
 • تلمبه دستی
 • کتری یا قابلمه دو دسته

مراحل انجام کار برای رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی

 1. یک کتری آب را با حرارت کم گرم کنید. برای این کار می‌توانید از قابلمه‌های دو دسته نیز استفاده کنید.
 2.  وقتی آب را داغ می‌کنید توجه داشته باشید که هر 16 فنجان برابر یک گالن است.
 3. حدود نصف فنجان مایع ظرفشویی داخل لوله فاضلاب توالت بریزید. اجازه دهید مایع ظرفشویی برای 10 دقیقه درون لوله فاضلاب باقی بماند. مایع ظرفشویی به تنهایی ممکن است رفع گرفتگی توالت را انجام دهد.
 4. قبل از جوشیدن آب، کتری یا قابلمه را بردارید. حبابهای تشکیل شده در کف قابلمه نشانه آستانه جوشیدن آب است.
 5. آب را سریعا به داخل لوله فاضلاب توالت بریزید. اگر کاسه توالت پرشده و در حال سر ریز شدن است، ابتدا با استفاده از لوله بازکن دستی سعی کنید آب داخل کاسه توالت را کمی پایین‌تر ببرید.
 6.  توجه داشته باشید که آب جوش را فقط داخل لوله فاضلاب توالت بریزید و به هیچ وجه آن را داخل کاسه توالت نریزید چون ممکن است موجب ترک خوردن کاسه توالت شود.
 7.  اگر گرفتگی توالت پس از ریختن آب داغ با پایین رفتن از زهکش برطرف نشد، چند بار از لوله بازکن دستی (تلنبه لوله بازکن) استفاده کنید. با لوله بازکن دستی روی سوراخ زهکش را کاملا بپوشایند و تلمبه را چند بار فشار دهید. اگر گرفتگی توالت رفع نشد، فرآیند را چند بار دیگر تکرار کنید.
 8. هنگام استفاده از لوله بازکن دستی باید دقت کنید.
 9.  هنگام کشیدن سیفون ممکن است متوجه شوید که آب ورودی بیشتر ممکن است باعث پر شدن کاسه توالت شود. در این حالت شیر آب قرار گرفته در پشت توالت را ببندید.
 10. اگر گرفتگی توالت تا 30 دقیقه بعد رفع نشد و آب درون کاسه توالت باقی ماند باید از یک لوله بازکن کمک بگیرید.

 

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر هستید، مطلب روشهای باز کردن راه‌ آب ظرفشویی را مطالعه نمایید.

 

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شبانه روزی و… را با ما در میان بگذارید.

تخلیه چاه و لوله بازکنی - رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی

09124909930

021-22880704

گرفتگی دستشویی و ظرفشویی
5 امتیاز از 2 رای

4 دیدگاه ها

 1. استار گفت:

  من تا به حال با استفاده از اطلاعات مفیدی که تو ساییتتون می گذارید خیلی از مشکلات لوله کشی های خونه رو حل کردم.

 2. و.کوهی گفت:

  سلام.ظرفشویی خونه شدیدا گرفته اصلا نمی دونم چیکار کنم؟ راه هایی که گفتید رو امتحان کردم جواب نداد.میشه به دادم برسید!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *