خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی
گرفتگی دستشویی و ظرفشویی
۱۳۹۵-۰۷-۱۴
تخلیه چاه فاضلاب رستوران
تخلیه چاه فاضلاب رستوران
۱۳۹۵-۰۷-۱۵

 اشیا و وسایل مختلفی به راحتی می توانند سبب گرفتگی چاه توالت فرنگی و دستشویی ایرانی و لوله های فاضلاب حمام و آشپزخانه شوند، به این ترتیب برای رفع گرفتگی چاه و لوله های فاضلاب می توان از روش های مختلفی از جمله فنر لوله بازکنی استفاده نمود. در این آموزش به بررسی روش های رفع گرفتگی چاه می پردازیم؛ با ما باشید.

 

رفع گرفتگی چاه و روش های آن

از جمله ابزارهایی که برای رفع گرفتگی دستشویی و ظرفشویی و باز کردن انسداد لوله های فاضلاب استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دستگاه تراکم هوارفع گرفتگی چاه
 • فنر فولادی
 • دریل یا دستگاه فنر زن
 • پمپ یا اهرم دستی و اسید
 • چنته یا سود سوزآور

علاوه بر این ابزارها می توان از انواع اسید مانند جوهر نمک و اسید لوله باز کن برای باز کردن راه آب ظرفشویی استفاده کرد اما در ساختمان های قدیمی که از  لوله های چدنی برای لوله کشی استفاده شده، اسید باعث خوردگی و پوسیدگی لوله فاضلاب و در نهایت سوراخ شدن آن می شود بنابراین استفاده از آن برای مدت طولانی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برخی گرفتگی های شدید با گذشت زمان باز نمی شوند که استفاده از اسید برای آن ناکارآمد است و برای باز کردن توالت یا لوله گرفته شده باید به روش های دیگری اقدام نمود.

 

رفع گرفتگی چاه با فنر فولادی و لایروبی آن

دستگاه تراکم هوا یا فنر فولادی راه مناسبی برای باز کردن گرفتگی های شدید می باشد. فنر فولادی علاوه بر باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب یا توالت، عمل لایروبی از دیواره ها و جداره لوله را نیز انجام می دهد و مانع گرفتگی های دیگر می شود.

برای از بین بردن اجسامی که در چاه توالت گیر کرده نیز می توان از فنر استفاده نمود که اجسام را خرد کرده و آن ها را به چاه فاضلاب منتقل می کند به این ترتیب گرفتگی آن رفع می شود.

همچنین گاهی سیمان یا ماسه سفت شده در چاه توالت سبب گرفتگی آن می شود که استفاده از فنر فولادی باعث تراش آن و رفع گرفتگی چاه می شود.

فنر لوله بازکنی

انواع فنر لوله بازکنی

دستگاه فنر لوله بازکنی که برای رفع گرفتگی چاه از آن استفاده می شود، انواع متفاوتی ندارد و فقط نوع سری آن است که متفاوت می باشد که در ادامه با انواع سر های فنر لوله بازکنی آشنا خواهیم شد.

 • سرفنر ریشه بر: جهت بریدن و خرد کردن ریشه های الیاف دار
 • سرفنر نیزه ای: جهت شکستن لایه های سیمانی و سخت
 • سرفنر ابزارگیر: جهت گرفتن ابزار و فنر های شکسته
 • سرفنر الماسی: جهت بریدن و شکستن تیکه های آجری و سیمانی
 • سرفنر مارپیچی: جهت رفع گرفتگی در اثر سنگ
 • سرفنر برسی: جهت تمیز ( جارو ) کردن لوله پس از برطرف شدن گرفتگی و رسوب زدایی
 رفع گرفتگی لوله ها با فنر لوله بازکنی نیاز به مهارت خاصی دارد که کار هرکسی نمی باشد. افرادی که در استفاده از این دستگاه مهارت دارند، با توجه به نوع گرفتگی لوله های منزل شما از یکی از سری های فنر لوله بازکنی استفاده خواهند کرد.

مراحل باز کردن گرفتگی سینک

زمانی که علائمی از گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی مشاهده کردید، قبل از این که مشکل جدی شود و نیاز به رفع گرفتگی چاه با روش های سخت داشته باشید، مقداری آب جوش را داخل چاهک بریزید. آب جوش می تواند به راحتی گرفتگی های ساده را باز کند. با انجام این کار بافت چربی هایی که به مرور زمان در لوله ها رسوب کرده اند از دیواره جدا می شوند. آب جوش مایعی غیر شیمیای و بدون عوارض جانبی برای رفع گرفتگی چاه می باشد.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شبانه روزی و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - رفع گرفتگی چاه

09124909930

021-22880704

رفع گرفتگی چاه
4.5 امتیاز از 2 رای

1 دیدگاه

 1. ز.شیرانی گفت:

  ممنون از راهنمایی بسیار خوبتان ما در اکثر مواقع از جوهر نمک برای باز کردن گرفتگی استفاده می کنیم.امیدوارم تا به حال ضرر زیادی به لوله ها نخورده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *