باز کردن لوله فاضلاب در خانه
ترفندهای باز کردن لوله فاضلاب در منزل
۱۳۹۵-۰۹-۱۷
بوی بد چاه فاضلاب
بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟
۱۳۹۵-۰۹-۲۰

بررسی سیفون فاضلاب

لوله بازکنی و تخلیه چاه

یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان سیستم لوله کشی آن است و در سیستم لوله کشی نیز سیفون نقش مهمی ایفا می کند. به این ترتیب در این مقاله سیفون فاضلاب و نحوه عملکرد آن را بررسی می کنیم.

انواع سیفون فاضلاب

سیفون که در سیستم تخلیه فاضلاب کاربرد دارد همیشه حاوی مقداری آب است که به آن آب بند گفته می شود.

سیفون ها انواع متفاوتی دارند که با شکل های مختلف عرضه می شوند. یکی از سیفون های کاربردی سیفون های نوع P هستند که به سیفون شترگلو معروف هستند. می توانید برای اطلاعات بیشتر مطلب «شترگلو و کاربرد در آن در لوله کشی» را نیز مطالعه نمایید.

از سیفون های نوع P در اتصالات دستشویی، شیر آب خوری و … استفاده می شود و جریان فاضلاب در آن کند است.

عمق آب بندی سیفون فاضلاب

 عمق آب بندی سیفون می تواند متفاوت باشد که از همین فاکتور برای دسته بندی سیفون ها استفاده می شود. در آب بندی معمولی عمق پنج سانتی متر و در آب بندی عمیق این عمق 10 سانتی متر است که این تفاوت کاربرد آن ها را نیز متمایز می سازد.

نوع دیگری از سیفون ها که بیشتر در آشپزخانه ها کاربرد دارد سیفون چربی گیر است. برای جلوگیری از ورود چربی اضافه به لوله فاضلاب که می تواند سبب گرفتگی آن شود از این سیفون استفاده می شود که در بین لوله فاضلاب سینک ظرف شویی نصب می شود. این روغن و چربی اضافی در سیفون چربی گیر نگه داشته می شوند و به راحتی با بلند کردن سینی مشبک سیفون خارج می شوند.

علاوه بر سیفون های نوع S و P ، سیفون های با عمق آب بندی متفاوت و سیفون های چربی گیر، سیفون راه بند نیز نوع دیگری است که کاربرد خاص خود را داراست.

از سیفون راه بند در مسیر تخلیه فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب شهری و یا چاه فاضلاب استفاده می شود که مانع از ورود گازهای مضر شبکه فاضلاب شهری به سیستم لوله کشی ساختمان می گردد.

با یک تماس با خدمت از ما در تهران و دیگر شهرها عملیات تخلیه چاه و لوله بازکنی ساختمان خود را به نیروی ماهر بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - سیفون فاضلاب و ساز و کار آن

09124909930

بررسی سیفون فاضلاب
5 امتیاز از 3 رای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *