باز کردن لوله فاضلاب در خانه
ترفندهای باز کردن لوله فاضلاب در خانه
۱۳۹۵-۰۹-۱۷
بوی بد چاه فاضلاب
بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟
۱۳۹۵-۰۹-۲۰

یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان سیستم لوله کشی آن است و در سیستم لوله کشی نیز سیفون توالت نقش مهمی ایفا می کند. به این ترتیب در این مقاله سیفون فاضلاب و نحوه عملکرد آن را بررسی می کنیم.

انواع سیفون فاضلاب

سیفون توالت که در سیستم تخلیه فاضلاب کاربرد دارد همیشه حاوی مقداری آب است که به آن آب بند گفته می شود.

سیفون ها انواع متفاوتی دارند که با شکل های مختلف عرضه می شوند. یکی از سیفون های کاربردی سیفون های نوع P هستند که به سیفون شترگلو معروف هستند. می توانید برای اطلاعات بیشتر مطلب «شترگلو و کاربرد در آن در لوله کشی» را نیز مطالعه نمایید.

از سیفون های نوع P در اتصالات دستشویی، شیر آب خوری و … استفاده می شود و جریان فاضلاب در آن کند است.

سیفون فاضلاب

عمق آب بندی سیفون فاضلاب

 عمق آب بندی سیفون می تواند متفاوت باشد که از همین فاکتور برای دسته بندی سیفون ها استفاده می شود. در آب بندی معمولی عمق پنج سانتی متر و در آب بندی عمیق این عمق 10 سانتی متر است که این تفاوت کاربرد آن ها را نیز متمایز می سازد.

نوع دیگری از سیفون ها که بیشتر در آشپزخانه ها کاربرد دارد سیفون چربی گیر است. برای جلوگیری از ورود چربی اضافه به لوله فاضلاب که می تواند سبب گرفتگی آن شود از این سیفون استفاده می شود که در بین لوله فاضلاب سینک ظرف شویی نصب می شود. این روغن و چربی اضافی در سیفون چربی گیر نگه داشته می شوند و به راحتی با بلند کردن سینی مشبک سیفون خارج می شوند.

علاوه بر سیفون های نوع S و P ، سیفون های با عمق آب بندی متفاوت و سیفون های چربی گیر، سیفون راه بند نیز نوع دیگری است که کاربرد خاص خود را داراست.

از سیفون راه بند در مسیر تخلیه فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب شهری و یا چاه فاضلاب استفاده می شود که مانع از ورود گازهای مضر شبکه فاضلاب شهری به سیستم لوله کشی ساختمان می گردد.

زمان تعویض سیفون توالت

خرابی سیفون توالت سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی خواهد شد. از جمله ی این مشکلات هدر رفتن آب به مقدار زیاد می باشد. سیفون با هدر دادن آب و درنتیجه رفتن آب به داخل چاه توالت سبب افزایش هزینه ی آب منزل خواهد شد. از این رو بازدید سیفون ها امری مهم می باشد که باید به آن توجه شود تا در موقع لزوم سیفون ها تعمیر تا تعویض شوند.

همیشه هدر رفتن آب به وسیله سیفون با صدا همراه نیست و ممکن است گاهی هیچ صدایی را متوجه نشوید و از دیدن قبض آب متوجه شوید که آب از جایی در حال هدر رفتن است. چک کردن و بررسی سیفون ها در این شرایط لازم می باشد.

سیفون توالتنحوه بررسی خرابی سیفون توالت

در آب داخل مخزن آنها چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و درنتیجه انتقال آب به داخل چاه، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به  این ترتیب با اطمینان به تعمیر و رفع مشکل اقدام کنید.

دلایل دیگری که سبب هدر رفتن آب می شوند

  • خرابی فلوتر
  • بسته نشدن دریچه خروجی آب
  • گیر کردن اهرم قطع کن شناور

بوی بد و سیفون توالت

بوی بد توالت نیز یکی از نشانه های خرابی سیفون می باشد که نشان می دهد زمان تعویض یا تعمیر سیفون فرا رسیده است. نصب اشتباه سیفون توسط لوله کش و یا کم شدن ارتفاع آب در سیفون سبب بروز این مشکل می شود.اگر مایل به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی رفع گرفتگی توالت فرنگی هستید به این مطلب بروید.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شهرک غرب  و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - سیفون فاضلاب و ساز و کار آن

09124909930

021-22880704

بررسی سیفون فاضلاب
5 امتیاز از 13 رای

1 دیدگاه

  1. خانه دار گفت:

    سلام. ضرر های استفاده نکردن از سیفون در لوله کشی چیست؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوله بازکنی، تخلیه چاه، ایزوگام، لوله کشی، تعمیر کولر، نظافت منزل و…

خدمت از ما - شرکت خدماتی

سـرعت در ارائـه خدمــت از سمــت متخصصین ما

جهت تماس روی شماره زیر کلیک کنید.

09124909930

خـدمـت از مـا

شرکت خدماتی خدمت از ما