بررسی سیفون فاضلاب


خدمت از ما

09124909930 - 02122880704

لوله بازکن خانگی
لوله بازکن خانگی بسازید!
۱۳۹۵-۰۸-۱۲
بوی بد چاه فاضلاب
بوی بد چاه فاضلاب ناشی از چیست؟
۱۳۹۵-۰۹-۲۰

یکی از مهم ترین بخش های هر ساختمان سیستم لوله کشی آن است و در سیستم لوله کشی نیز سیفون توالت نقش مهمی ایفا می کند. به این ترتیب در این مقاله سیفون فاضلاب و نحوه عملکرد آن را بررسی می کنیم.

انواع سیفون توالت

سیفون توالت که در سیستم تخلیه فاضلاب کاربرد دارد همیشه حاوی مقداری آب است که به آن آب بند گفته می شود.

سیفون فاضلاب انواع متفاوتی دارد که با شکل های مختلف عرضه می شوند. یکی از سیفون های کاربردی سیفون های نوع P هستند که به سیفون شترگلو معروف می باشند. می توانید برای اطلاعات بیشتر مطلب «شترگلو و کاربرد در آن در لوله کشی» را نیز مطالعه نمایید.

نوع دیگری از سیفون فاضلاب، نوع P آنها هستند. از سیفون های نوع P در اتصالات دستشویی، شیر آب خوری و … استفاده می شود و جریان فاضلاب در آن کند است.

سیفون فاضلاب - سیفون توالت

عمق آب بندی سیفون فاضلاب

 عمق آب بندی سیفون فاضلاب می تواند متفاوت باشد که از همین فاکتور برای دسته بندی سیفون ها استفاده می شود. در آب بندی معمولی عمق پنج سانتی متر و در آب بندی عمیق این عمق 10 سانتی متر است که این تفاوت کاربرد آن ها را نیز متمایز می سازد.

نوع دیگری از سیفون ها که بیشتر در آشپزخانه ها کاربرد دارد سیفون چربی گیر است. برای جلوگیری از ورود چربی اضافه به لوله فاضلاب که می تواند سبب گرفتگی آن شود از این سیفون استفاده می شود که در بین لوله فاضلاب سینک ظرف شویی نصب می شود. روغن و چربی های اضافی در سیفون چربی گیر نگه داشته می شوند و به راحتی با بلند کردن سینی مشبک سیفون خارج می شوند.

علاوه بر سیفون های نوع S و P، سیفون های با عمق آب بندی متفاوت و سیفون های چربی گیر، سیفون راه بند نیز نوع دیگری است که کاربرد خاص خود را داراست.

از سیفون راه بند در مسیر تخلیه فاضلاب ساختمان به شبکه فاضلاب شهری و یا چاه فاضلاب استفاده می شود که مانع از ورود گازهای مضر شبکه فاضلاب شهری به سیستم لوله کشی ساختمان می گردد.

زمان تعویض سیفون توالت

خرابی سیفون توالت سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی خواهد شد. از جمله ی این مشکلات هدر رفتن آب به مقدار زیاد می باشد. سیفون با هدر دادن آب و درنتیجه رفتن آب به داخل چاه توالت سبب افزایش هزینه ی آب منزل خواهد شد. از این رو بازدید سیفون ها امری مهم می باشد که باید به آن توجه شود تا در موقع لزوم سیفون ها تعمیر تا تعویض شوند.

همیشه هدر رفتن آب به وسیله سیفون با صدا همراه نیست و ممکن است گاهی هیچ صدایی را متوجه نشوید و از دیدن قبض آب متوجه شوید که آب از جایی در حال هدر رفتن است. چک کردن و بررسی سیفون ها در این شرایط لازم می باشد.

سیفون توالتنحوه بررسی خرابی سیفون توالت

در آب داخل مخزن آنها چند قطره جوهر ریخته و در واقع آب داخل را رنگی کنید. حال در صورت وجود هرگونه اشکالی در کارکرد شناور و اجزای دیگر و درنتیجه انتقال آب به داخل چاه، مسیر آب رنگی روان به صورت خطی بر روی سطح کاسه نمایان خواهد شد. به  این ترتیب با اطمینان به تعمیر و رفع مشکل اقدام کنید.

دلایل دیگری که سبب هدر رفتن آب می شوند:

  • خرابی فلوتر
  • بسته نشدن دریچه خروجی آب
  • گیر کردن اهرم قطع کن شناور

بوی بد و سیفون توالت

بوی بد توالت نیز یکی از نشانه های خرابی سیفون می باشد که نشان می دهد زمان تعویض یا تعمیر سیفون فرا رسیده است. نصب اشتباه سیفون توسط لوله کش و یا کم شدن ارتفاع آب در سیفون سبب بروز این مشکل می شود.اگر مایل به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی رفع گرفتگی توالت فرنگی هستید به این مطلب بروید.

تعمیر سیفون دستشویی

همان طور که پیش تر اشاره شد چکه و هدر رفتن مقدار زیادی آب از نشانه هایی است که باید برای تعویض و تعمیر سیفون توالت اقدام نمایید. تعویض سیفون توالت ایرانی و فرنگی تفاوت هایی را با هم دارند. تعویض سیفون توالت ایرانی با دردسر های زیادی همراه است، چون سیفون آن هنگام ساخت توالت  و زمان بنایی کار گذاشته می شود و اگر بخواهید آن را عوض کنید باید دست به کار بنایی شوید. اگر شما این کار را به تعویق بیندازید، مشکلات جدی تری را تجربه خواهید کرد. با تعویض به موقع سیفون توالت از نمناک شدن و ایجاد رطوبت در دیواره های توالت جلوگیری خواهید کرد.

تعویض سیفون توالت فرنگی به سختی  توالت ایرانی نیست، چون سیفون توالت فرنگی زیر کاسه توالت قرار  دارد و کافی ست با برداشتن کاسه توالت فرنگی اقدام به تعویض یا تعمیر سیفون مورد نظر نمایید.

ما مفتخریم که با نیروهای متخصص و ماهر در زمینه های مختلف همراه شما هستیم. با یک تماس خدمات مورد نیاز خود از جمله چاه بازکنی و لوله بازکنی شهرک غرب  و… را با ما در میان بگذارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - سیفون فاضلاب و سیفون توالت

09124909930

021-22880704

بررسی سیفون فاضلاب
5 امتیاز از 15 رای

1 دیدگاه

  1. خانه دار گفت:

    سلام. ضرر های استفاده نکردن از سیفون در لوله کشی چیست؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *