بررسی سیستم فاضلاب ساختمان ها
بررسی سیستم فاضلاب ساختمان ها
۱۳۹۵-۰۸-۰۸
گرفتگی لوله فاضلاب
گرفتگی لوله فاضلاب و باز کردن آن
۱۳۹۵-۰۸-۱۲

در این آموزش به برخی عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب می پردازیم؛ با ما همراه شوید.

عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب

جنس خاک چاه

یکی از عوامل مهم در انتخاب محل مناسب برای حفر چاه فاضلاب قدرت جذب خاک آن است زیرا مدتی پس از ورود آب و فاضلاب به درون چاه این مواد جذب خاک می شوند. بنابراین اگر خاک چاه قدرت جذب بالایی نداشته باشد این مواد انباشته شده و چاه پر می شود. که به دنبال آن لازم است عملیات تخلیه چاه انجام شود.

با انتخاب زمین مناسب، جذب فاضلاب به درستی انجام می شود. زمینی از جنس شن و ماسه به دلیل خاصیت جذب بالای آن گزینه مناسبی برای حفر چاه است اما زمینی با خاک رس مناسب فاضلاب نبوده و چاه زودتر پر می شود.

مواد زائد فاضلاب

محتویات فاضلاب خود می توانند سبب پر شدن چاه شوند به این ترتیب که مواد جامد درون فاضلاب به دیواره چاه می چسبد و لایه ای مقاوم در برابر آب ایجاد می کند و دیگر دیواره چاه قدرت جذب فاضلاب را نخواهد داشت و به زودی چاه پر می شود. در این صورت تخلیه چاه تنها برای دفع این مواد کافی نیست و لازم است در کنار آن لایروبی نیز انجام شود.

استفاده بیش‎ از حد از چاه

هر چاه ظرفیت مشخصی دارد که که در صورت استفاده بیش از حد زودتر از زمان مورد انتظار پر می شود و لازم است تخلیه شود. بنابراین رعایت تناسب بین جمعیت ساختمان و فاضلاب تولید شده در آن با ظرفیت چاه نکته ای است که باید مورد توجه مجریان حفاری چاه قرار گیرد.

کوچک بودن انباره فاضلاب

انباره چاه بخشی است که چنانچه متناسب با میزان فاضلاب تولیدی ساختمان ظرفیت نداشته باشد به زودی پر شده و چاه به تخلیه نیاز خواهد داشت.

ورود آب باران به چاه فاضلاب

در مناطقی که میزان بارش باران زیاد است پر شدن چاه های فاضلاب شایع تر خواهد بود که با ورود آب باران به چاه فاضلاب پیش از موعد چاه پر می شود بنابراین در مناطق پر باران برای جلوگیری از پر شدن زود هنگام چاه معمولا چاهی مجزا برای آب باران حفر می شود.

تنها با یک تماس می توانید عملیات تخلیه چاه و لوله بازکنی محل زندگی تان را به افراد ماهر و متخصص بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب

09124909930

عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب
4.88 امتیاز از 8 رای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *