عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب
عوامل موثر بر پر شدن چاه فاضلاب
۱۳۹۵-۰۸-۰۸
لوله بازکن خانگی
لوله بازکن خانگی بسازید!
۱۳۹۵-۰۸-۱۲

گرفتگی لوله فاضلاب بیشتر به سبب شترگلو و لوله خرطومی آن است که در ادامه آن دو را معرفی و راه هایی برای باز کردن گرفتگی لوله ارائه می دهیم؛ با ما باشید.

دلایل گرفتگی لوله فاضلاب

لوله های فاضلاب به دلایل مختلف ممکن است مسدود شوند اما گرفتگی ناشی از شترگلو و لوله خرطومی شایع تر است.

  • شترگلو 

شترگلو لوله ای خمیده است که در لوله کشی برای جلوگیری از نفوذ گازهای فاضلاب به درون ساختمان استفاده می شود اما همین خمیدگی می تواند با گیر انداختن زایعات مواد غذایی و چربی ها سبب گرفتگی لوله شود.

  • لوله خرطومی

اما این شترگلو با لوله ای خرطومی به دهانه چاه فاضلاب متصل می شود که گاهی این لوله خرطومی نیز چربی ها و مواد غذایی را گیر انداخته و سبب گرفتگی در لوله می شود.

بنابراین با جلوگیری از ورود مواد غذایی به درون لوله ظرف شویی به راحتی می توانید مانع گرفتی آن شوید!

روش های بازکردن گرفتگی لوله فاضلاب

با ورود مواد زائد به درون لوله فاضلاب می توان با ترفندهایی به راحتی گرفتگی آن را رفع کرد زیرا با بی توجهی به مرور لوله کاملا مسدود شده و شما به یک فرد متخصص در لوله بازکنی احتیاج خواهید داشت.

استفاده از لوله بازکن های دستی و شیمیایی

برای باز کردن گرفتگی لوله سینک آشپزخانه می توانید از یک لوله بازکن دستی استفاده کنید که با انتقال هوای درون لوله بازکن به داخل لوله ها مواد گیر افتاده حرکت کرده و راه باز می شود. پس از استفاده از این لوله بازکن که تلمبه نیز نامیده می شود مقداری آب در ظرف شویی بریزید تا مواد زائد درون لوله ظرف شویی راحت تر به چاه منتقل شوند.

نوع دیگر، لوله بازکن های شیمیایی است که وقتی آن را درون لوله ظرف شویی بریزید با نفوذ به موادی که در لوله گیر کرده آن ها را حل و راه لوله را باز می کند. اما با توجه به شیمیایی و اسیدی بودن در صورت استفاده مداوم از این مواد لوله نیز آسیب دیده و به مرور پوسیده می شود. بنابراین بهتر است از لوله بازکن های شیمیایی به مقدار کم استفاده شود و پس از آن مقداری آب در لوله بریزید تا مواد زائد به درون چاه هدایت شوند و لوله دچار پوسیدگی نشود.

توجه!

لوله باز کردن های شیمیایی سمی هستند.

        دور از دسترس فرزندان نگه داری شوند.

                 آن را استشمام نکنید.

                           به سلامت خود اهمیت بدهید.

خودتان لوله بازکنی بسازید!

جوش شیرین می تواند لوله ظرف شویی را باز کند البته پس از آن لازم است مقداری سرکه درون لوله بریزید تا از باز شدن آن مطمئن شوید.

در صورت گرفتگی لوله فاضلاب قبل از هر اقدامی مقداری آب جوش درون آن بریزید. آب جوش برای رفع گرفتگی های ضعیف لوله های فاضلاب ی تواند مفید باشد.

متخصص لوله بازکنی را مشکل شما را حل خواهد کرد.

اما اگر با این روش ها به نتیجه نرسیدید بهتر است تنها با یک تماس باز کردن راه لوله ظرفشویی خود را به یک فرد ماهر و متخصص در لوله بازکنی بسپارید.

ارائه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه و …

تخلیه چاه و لوله بازکنی - گرفتگی لوله فاضلاب و باز کردن آن

09124909930

گرفتگی لوله فاضلاب و باز کردن آن
4.83 امتیاز از 6 رای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *