چطور رنگ پریدگی بدنه ماشین را بر طرف نماییم؟(پولیش ماشین)

واکس و پولیش خودرو
چطور رنگ پریدگی بدنه ماشین را بر طرف نماییم؟(پولیش ماشین)

رنگ پریدگی بدنه ماشین از مشکلات مالکان خودرو

رنگ‌ خودرو در اثر اکسایش و نور خورشید جلای خود را از دست می‌دهد و ظاهر نه چندان زیبایی از خود به جای می‌گذارد. شما می‌توانید ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو و رنگ پریدگی سطح ماشین را به کمک روش پولیش ماشین، رنگ بدنه ماشین خود را به حالت اولیه خود بازگردانید. هدف از رنگ خودرو محافظت از فلز بدنه‌ى خودرو در برابر زنگ زدگى و خوردگى است. مشكلات رنگ خودرو، اگر به موقع برطرف نشوند و باقى بمانند،

برخی از دلایل نیاز به پولیش ماشین(پولیش خودرو)

 • پوسته شدن رنگ ماشین
 • تعمیر رنگ سوختگی ماشین
 • اسپری ترمیم رنگ خودرو
 • ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو
 • مواد رفع آفتاب سوختگی رنگ ماشین
 • رفع آفتاب سوختگی ماشین بدون رنگ
 • ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره ای
 • از بین بردن آفتاب سوختگی رنگ ماشین نقره ای

 

 

دلیل رنگ پریدگی بدنه ماشین چیست؟

دلایل رنگ پریدگی بدنه ماشین متفاوت است که در این قسمت به برخی از این عوامل اشاره می‌کنیم:

 • باران‌های اسیدی که در شهرهای بزرگ مانند تهران زیاد باریده می‌شود و بر روی بدنه خودرو می‌نشیند یکی از تهدیدهای جدی برای رنگ پریدگی خودرو است.
 • شیره درختان و بدتر از آن فضولات پرندگان هم که اسیدی هستند می‌توانند به رنگ خودرو شما آسیب برسانند. زمانی که فضولات پرندگان برای مدتی روی بدنه خودرو شما باقی بماند، بعد از پاک کردن فضله خواهید دید که رنگ بدنه خودرو شما آسیب دیده است بنابراین اگر برای پیشگیری از آفتاب سوختگی رنگ خودرو از سایه درخت استفاده می‌کنید. به فضولات پرندگان هم فکر کنید.
 • در برخی از کارواش‌ها برای شستشوی بهتر خودرو و از بین بردن لکه از مواد شیمیایی و با فشار آب قوی استفاده می‌کنند که این امر باعث آسیب زدن به رنگ خودرو شما می‌شود.

نکته‌ای که باید در هنگام خرید خودرو در نظر داشته باشید؛ این است که، خودروهای با رنگ متالیک در برابر آسیب‌های بیرونی مقاومت بیشتری نسبت به رنگ‌های معمولی دارند به همین دلیل خودروهای با رنگ متالیک گران قیمت‌تر از خودروهای با رنگ معمولی هستند. 

 

مراحل رفع رنگ پریدگی بدنه ماشین(پولیش ماشین)

پوسته شدن رنگ ماشین و تعمیر رنگ سوختگی ماشین

 

چگونه از رنگ پریدگی بدنه ماشین جلوگیری کنیم؟

در اینجا به دو مورد از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند از رنگ پریدگی بدنه ماشین جلوگیری کنید اشاره می‌کنیم. به یاد داشته باشید هزینه پیشگیری همیشه بسیار کمتر از ترمیم می‌باشد.

 

 • واکس‌های پوشش دهنده؛ جهت جلوگیری از رنگ پریدگی بدنه ماشین

یکی از روش‌های جلوگیری از رنگ پریدگی بدنه ماشین‌های تیره رنگ در برابر نور مستقیم خورشید، استفاده از واکس‌های پوشش دهنده است. ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره ای بسیار مشکل تر از خودروهای تیره رنگ می‌باشد. رنگ پریدگی خودرو در اثر آفتاب ‌سوختگی، یکی از مواردی است که همیشه خودرو‌های تیره رنگ را تهدید می‌کند.

خودروهای تیره رنگ همیشه قدرت بالایی در جذب نور آفتاب و گرمای خورشید را دارند. بنابراین احتمال رنگ پریدگی آن‌ها در برابر آفتاب سوختگی بسیار زیاد است. افرادی که خودرو آن‌ها به رنگ تیره است بهتر است از واکس‌های محافظ آفتاب سوختگی استفاده کنند. این واکس‌ها با ایجاد یک لایه مقاوم بین خوردو و اشعه نور خورشید مانع از برخورد مستقیم نور خورشید به خودرو می‌شود.

 

مواد رفع آفتاب سوختگی رنگ ماشین

اسپری ترمیم رنگ خودرو

 

 • پوشش نانو سرامیک؛ جهت جلوگیری از رنگ پریدگی بدنه ماشین

پوشش نانو سرامیک از جدیدترین روش‌های محافظت رنگ خوردو است. پوشش نانو سرامیک جهت پیشگیری از رنگ پریدگی بدنه ماشین بسیار محبوب است. پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ با استفاده از فناوری نانو می‌توانند از رنگ بدنه شما در برابر اشعه فرابنفش مخرب نور خورشید محافظت کنند،

پیشنهاد می‌شود افرادی که اتومبیل به رنگ‎ تیره دارند، بهتر است از پوشش‌های نانو سرامیک استفاده کنند. با استفاده از پوشش نانو سرامیک خودرو شما در برابر نور آفتاب مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند. پوشش نانو سرامیک، پوششی مانند شیشه است و به دلیل شفافیتی که دارد. ظاهر اتومبیل شما را تغییر نمی‌دهد.

همچنین پوشش‌های نانو سرامیک، لایه پوششی رنگ خودرو شما را افزایش می‌دهد. به همین دلیل پوشش نانو سرامیک می‌تواند از رنگ بدنه خودرو شما در برابر خط و خش‌های سطحی جلوگیری کنند.


 

راهکارهایی برای ترمیم رنگ پریدگی بدنه ماشین

حال اگر شما مواردی که در بالا گفته شد را نمی‌دانستید یا به هر دلیلی این موارد را انجام نداده اید بعد از رنگ پریدگی بدنه ماشین چه کاری باید انجام دهید. راهکار ترمیم رنگ پریدگی بدنه ماشین چیست؟

 

ترمیم رنگ پریدگی بدنه ماشین و پوسته شدن رنگ ماشین

 1. ابتدا محل رنگ پریدگی بدنه ماشین را به خوبی سمباده بکشید. اما به یاد داشته باشید که سمباده این که استفاده می‌کنید درجه زبری آن 1000 باشد. نحوه کشیدن سمباده بسیار مهم است. سمباده را با فشار ملایم و با حرکات دایره ای روی آفتتاب سوختگی بسایید.بسیار مهم است این کار را با دقت و حوصله انجام دهید. سمباده کشیدن را تا جایی ادامه دهید که رنگ ماشین کاملا از بین برود.
 2. برای از بین بردن مرز ایجاد شده در زمان سمباده کشیدن از یک سمباده خیس با درجه زبری 2000 استفاده نمایید. و دوباره این کار سمباده کشیدن را با حوصله آنقدر ادامه دهید تا مرز بین قسمت سمباده کشیده و رنگ خودرو شما کاملا از بین برود.
 3. در سومین مرحله با استفاده از یک تمیز کننده الکلی مانند پاک کننده چسب، تینر و موارد مشابه تمام محلی را که سمباده کشیدید را خوب تمیز کنید. 
 4. با کمک گرفتن یک کاغذ و چسب معمولی محل آفتاب سوختگی خودرو را از بقیه قسمت‌های خودور جدا کنید تا زمان استفاده از اسپری رنگ خودرو، اسپری رنگ به قسمت‌های دیگر ماشین نپاشد. 
 5. اسپری رنگ را قبل از استفاده خوب تکان دهید. در زمان استفاده از اسپری رنگ ماشین دستتان را خوب حرکت دهید تا تمام قسمت آفتاب سوخته بدنه ماشین به رنگ آغشته شود. وقتی اسپری کردن تمام شد به مدت 4 تا ۵ دقیقه به رنگ زمان دهید. و دوباره قسمت آفتاب سوخته را با اسپری رنگ بزنید.
 6. حالا کاغذهایی که چسبانده اید را از روی خودروتان جداکنید. با استفاده از یک سمباده نرم که درجه زبری آن ۲۰۰۰ است روی محل رنگ آمیزی شده سمباده بزنید. زمانی که رنگ زدن قسمت آفتاب سوختگی تمام شد یک شبانه روز به رنگ خودرو زمان دهید تا خشک شود.

 

رفع آفتاب سوختگی ماشین بدون رنگ

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره ای

 

انواع رنگ خودرو

وقتی خودرو را خریداری می‌کنید، چیزی که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد رنگ خودرو است، رنگ خودرو علاوه بر زیبایی خودرو در قیمت خودرو نیز بسیار موثر است. در این بخش از مقاله شما را با انواع رنگ خودرو و مزایا معایب انواع رنگ خودرو را برای شما شرح داده ایم.

انواع رنگ خودرو را می‌توان به دو گروه کلی تقسیم نمود:

 1. رنگ متالیک
 2. رنگ روغنی

در قدیم رنگ همه ماشین‌ها رنگ روغنی بود. رنگ روغنی از دو لایه آستر و پرایمر پوشیده شده است. رنگ روغن بین دو لایه آستر و پرایمر قرار دارد.

امروزه علاوه بر رنگ روغن از رنگ‌های متالیک نیز استفاده می‌شود. رنگ متالیک علاوه بر لایه آستر و رنگ، از یک لایه دیگر به نام کیلر یا محافظ نیز تشکیل شده است. کیلر آخرین لایه رنگ خودرو است که در آخرین سطح رنگ قرار دارد. وظیفه کیلر نگهداری و محافظت از رنگ ماشین است. در صورت نبودن لایه کلیر، رنگ متالیک به هیج عنوان دوام نخواهد داشت.

تنها عیبی که رنگ متالیک دارد این است که، به مرور زمان رنگ متالیک یک حالت ماتی به خود می‌گیرند که دلیل آن خط و خش‌های بسیار ریزی هستند که به چشم دیده نمی‌شوند.

 

انواع رنگ خودرو و پولیش ماشین

نحوه پولیش ماشین و پولیش خودرو چگونه است؟|

 

پولیش آفتاب سوختگی ماشین

بسیاری از خوردوها در اثر تابش مستقیم نور خورشید دچار رنگ پریدگی بدنه ماشین می‌شوند. به دلیل رنگ پریدگی ماشین از قیمت خودرو به شدت کاسته می‌شود. زیرا بعد از مدتی از جذابیت خودرو کاسته می‌شود. ماشین‌هایی که رنگ آن‌ها تیره است زودتر شاهد رنگ پریدگی یا آفتاب سوختگی خودرو خود می‌شوند. برای رفع رنگ پریدگی بدنه ماشین و زیباتر کردن رنگ خودرو می‌توانید از پولیش آفتاب سوختگی یا همان پولیش خودرو استفاده نمایید. با پولیش ماشین، جلا و شفافیت رنگ خودروی شما دوباره باز می‌گردد.

با پولیش خودرو ظاهر خودرو مجددا زیبا می‌شود. می‌توانید برای پولیش آفتاب سوختگی از پولیش نانو استفاده نمایید؛ که کیفیت بسیار خوبی دارد. با استفاده از پولیش نانو ظاهر اتومبیل شما زیباتر از قبل می‌شود. پولیش آفتاب سوختگی، به صورت کامل رنگ خودروی شما را ترمیم نموده و ایرادات رنگ خودرو را از بین می‌برد.

5.00 امتیاز از 17 رای

واکس و پولیش خودرو

برای سرویس واکس و پولیش خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با واکس و پولیش خودرو

مطالب مرتبط با کارواش

کارواش سیار سعادت آباد
توشویی خودرو
موتورشویی 405

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading