بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

اسباب کشی
بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی یکی از مهم ترین مراحل اسباب کشی می‌باشد. قطعا برای شما هم مهم است که وسایل حساس و بعضا گرانقیمت شما آسیب نبینند، پس برای یک اسبابکشی ایمن و بدون دردسر باید با طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی آشنا شوید، بنابراین اگر می‌خواهید یک جابجایی آرام، بدون استرس و همراه با خاطری آسوده داشته باشید، در این مقاله با ما همراه شوید.

توصیه می‌کنیم برای داشتن یک اسباب کشی آسان و امن، بسته بندی وسایل منزل خود را به شرکت های خدمات اسباب کشی و باربری و یا یک کارگر بسته بندی اسباب کشی بسپارید و برای اطلاع از هزینه بسته بندی لوازم منزل می‌توانید با این شرکت ها تماس بگیرید ولی اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید حتما به نکات، توصیه ها، اصول بسته بندی وسایل و طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید.

 

کارگر بسته بندی اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی

مهمترین نکته برای نحوه بسته بندی یخچال در اسباب کشی این است که ابتدا یخچال را کاملا بشویید، برفک ها و یخ های یخچال را کاملا از بین ببرید و قفسه های یخچال را تمیز کنید، زیرا مواردی پیش آمده که به دلیل خالی نکردن یخ ها در طول مسیر تمام یخ ها آب شدند و باعث خیس شدن دیگر وسایل شده اند. پس حتما مطمئن شوید که یخچال و فریزر تان برفک نداشته و کاملا خشک و تمیز باشد.

  • کلیه قطعات متحرک درون یخچال شامل جا تخم مرغی، قفسه ها، جا میوه ای، درب فریزر و قفسه های داخل فریزر را برداشته و یا با چسب پهن کاغذی محکم کنید.
  • کابل برق یخچال را جمع کنید و با چسب به بدنه یخچال وصل کنید.
  • حتما درب یخچال و فریزر را چسب بزنید تا در حال جابجایی باز نشوند.
  • دور تا دور یخچال را با فوم ضربه گیر و یا بابل رپ برای جلوگیری از آسیب دیدگی بطور محکم بسته بندی کنید.

 

 

نحوه بسته بندی تلویزیون یا ال سی دی

اگر جعبه فابریک تلوزیون خود را نگه داشته اید، حتما می‌بایست در کارتن مخصوص خود، آن را بسته بندی کنید و حتما در اطراف تلویزیون کائوچوهای مخصوص خود را قرار دهید، یا با استفاده از یونولیت یا پلاستیک حباب دار مخصوص بسته بندی آن را خوب بپوشانید و در آنرا محکم چسب بزنید، همچنین سیم های رابط و کابل های مربوط به تلویزیون را در همان جعبه جا بدهید تا در شلوغی اسباب کشی گم نشوند.

 


 

 

نحوه بسته بندی لباسشویی

ترجیا این وسایل را با کارتن یا پلاستیک بسته بندی نکنید، زیرا این وسایل در طی حمل توسط کارگران با پتو پیچیده می‌گردند و اگر لباسشویی اتوماتیک باشد، حتما باید قبل از جابجایی پیچ های ویژه ی حمل و نقل که محل آن پشت لباسشویی قرار دارد را محکم ببندید، لوله های آب گرم و سرد ماشین لباس شویی را اگر قابلیت جدا شدن دارند جدا کنید و یا با چسب به بدنه ماشین بچسبانید، فراموش نکنید که شلنگ ماشین لباسشویی را هم جدا کنید و حتما کابل برق را جمع کنید.

 

 

 

نحوه بسته بندی مبلمان

در هنگام جابجایی اگر مبلمان شما دارای روکش هستند روی مبل ها قرار دهید، در غیر اینصورت برای جلوگیری از هر گونه صدمه ای به رنگ یا چوب صندلی ها، مبلمان و برخورد به دیوار آن ها را با نایلون های پلاستیکی حباب دار مخصوص اسباب کشی بسته بندی کنید.

 


 

 

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای اسباب کشی

لوازم شکستنی و یا ظروف چینی از دلهره آورترین بخش های جمع آوری اسباب کشی می‌باشند زیرا احتمال شکستن و آسیب دیدن آنها خیلی زیاد است، پس برای جمع کردن آنها دقت لازم را داشته باشید. بهترین روش استفاده از محافظ های حباب دار می‌باشد پس برای بسته بندی وسایل شکستنی و ظروف چینی، آنها را در محافظ های حباب دار بپیچید و در کارتن بسته بندی اسباب کشی محکمی که تحمل وزن آنها را داشته باشد قرار دهید. مهمترین نکته اینکه حتما کف کارتن های ظروف چینی را ضربه گیر قرار دهید تا در هنگام ضربه و زمین خوردن آسیبی به آن ها وارد نشود و زیر کارتن ها را با چسب های مخصوص و بزرگ محکم کنید و در آخر اینکه اگر کارتن ها سنگین هستند می‌توانید با طناب محکم کنید.

 

طریقه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

 

نکات مهم بسته بندی وسایل برای اسباب کشی

  •  تجهیزات بسته بندی برای اسباب کشی و لوازم بسته بندی برای اسباب کشی به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن اثاثیه خود را بسته بندی کنید از جمله، کارتن حمل بار 5 لایه برای اسباب کشی، رگال لباس، کارتن رگال دار برای بسته بندی لباس، باکس مخصوص حمل مواد غذایی یخ زده و... .
  •  وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها که بیشتر در معرض صدمه قرار می‌گیرند، را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه بپوشانید.
  • قبل از بسته بندی و جمع آوری وسایل حتما از محکم و سالم بودن جعبه های آنها اطمینان حاصل کنید.
  • بسته بندی وسایل شکستنی از حساسیت زیادی برخوردار است، پس هرچقدر در بسته بندی لوازم شکستنی بیشتر دقت کنید، اجناس خود را سالم تر تحویل خواهید گرفت.
  • در آخر اینکه پس از بسته بندی روی هر یک از جعبه ها یک برچسب نوشته و در صورتی که وسایل داخل آن شکستنی باشد می‌توانید با ماژیک قرمز روی کارتن ها بنویسید، ”مواظب باشید شکستنی است” این کار می‌تواند در حفظ و نگهداری از وسایل حساس شما بسیار تاثیر گذار باشد.

 

 

5.00 امتیاز از 6 رای

اسباب کشی

برای سرویس اسباب کشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با اسباب کشی

مطالب مرتبط با حمل و نقل

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading