نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواری

ثبت درخواست "نصب کاغذ دیواری"
نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواری

رنگ دیوار ها و کاغذ دیواری که روی دیوار قرار گرفته از مهم ترین موارد در زیبایی فضای منزل می‌باشد، نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواری وجود دارد که در صورت رعایت آنها می‌توان کاغذ دیواری را تا مدت طولانی تمیز و به دور از آسیب نگهداری نمود؛ کاغذ دیواری و تنوع طرح و رنگ آن چیزی است که امروز بیشتر به دنبال کاربرد آن در منزل می‌باشید، این امکانات در مقابل مزیت هایی که دارد، نسبت به رنگ آمیزی گران تر است. بنابراین رعایت نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواری امری مهم در سالم ماندن دراز مدت آن می‌باشد.

سقف و دیوار از قسمت هایی از منزل هستند که بیشترین فضای از منزل به خود اختصاص دادند و در دید رسی بیشتری قرار دارند، بنابراین تمیزی و یک دستی آنها بسیار در زیبایی منزل تاثیر دارد. نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواری وجود دارد، که بصورت کامل در این متن با شما به اشتراک می گذاریم:

 

 

نکاتی برای نگهداری از کاغذ دیواریوجود دارد، که رعایت آنها باعث می‌شود، مدت استفاده از کاغذ دیواری بیشتر شده و هزینه تعویض از دوش شما برداشته می‌شود.

 

در نگهداری از کاغذ دیواری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تاثیرگذاری نکات نگهداری از کاغذ دیواری مستلزم شناخت کلی در مورد کاغذ دیواری نصب شده می‌باشد، موارد زیر از نکاتی است که باید در این خصوص بررسی شود:

 1. جنس کاغذ دیواری و میزان ضخامت آن
 2. مقاومت کاغذ دیواری در مقابل رطوبت
 3. هر دو هفته یکبار کاغذ دیواری تمیز شود
 4. در صورت ایجاد لکه، در لحظه اقدام به پاک کردن آن صورت گیرد.

 

در نگهداری از کاغذ دیواری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 

انواع و جنس های مختلف کاغذ دیواری

روش نگهداری از کاغذ دیواری ارتباط مستقیمی با مواد تشکیل دهنده و جنس کاغذ دیواری و ویژگی های آن مثل میزان مقاومت در برابر رطوبت، ضخامت، قابل شستشو بودن و طول عمر آن دارد، کاغذ دیواری ها اصلا قابل شستشو نمی باشند. انواع کاغذ دیواری ها از نظر جنس به دسته های: کاغذی، با روکش وینیل، نانوون (الیاف طبیعی) تقسیم بندی می شوند، که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند. بنابراین توجه به جنس و نوع کاغذ دیواری از نکات مهم روش های نگهداری از کاغذ دیواری می‌باشد.

 

انواع و جنس های مختلف کاغذ دیواری

 

 

 کارهایی که پیش از شستشو کاغذ دیواری باید انجام دهید.

شستشو تنها راه تمیز کردن کاغذ دیواری نیست و گاهی بهتر است آخرین راه در نظر گرفته شود، با یک سری اقدامات پیشگیرانه می‌توانیم کاغذ دیواری را تا مدت طولانی تمیز نگهداریم، گردگیری مداوم و خاک زدایی از سطح دیوار از جمله موارد موثر در تمیز ماندن کاغذ دیواری می‌باشد. استفاده از جاروبرقی برای این کار در کاغذ دیواری های ضد خش پیشنهاد می‌شود.

 در کاغذ دیواری های معمولی استفاده از یک دستمال خشک برای گرفتن غبار و خاک نشسته بر سطح دیوار کارساز است. توجه داشته باشید دستمال بطور مداوم تغییر کند تا خاک نشسته برسطح آن به قسمت های دیگر سرایت نکرده و ایجاد لکه نکند و برای قسمت هایی مثل سقف می‌توانید از چوب و دستمال استفاده کنید.

 

کارهایی که بهتر است پیش ار شستشو کاغذ دیواری انجام دهید

 

شست وشو و نگهداری از کاغذ دیواری

یکی از راه های نگهداری از کاغذ دیواری شستشو است، ولی مطمئن ترین راه نیست. چون برای کاغذ دیواری های کاغذی قابل استفاده نمی‌باشد. برای شستشو سطح دیوار را به چندین قسمت تقسیم کنید و با ابر و مواد شویند بصورت دورانی سطح دیوار را از بالا به پایین بشویید، سپس با دستمال مرطوب روی دیوار کشیده و در نهایت با حوله دیوار را خشک نمایید.

نکاتی برای نگهداری و شستشوی کاغذ دیواری وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم:

 1. استفاده از اسفنج نرم (ابر) یا پارچه نم‌دار بدون پُرز و نرم؛
 2. از مواد شوینده قوی به دلیل امکان آسیب به کاغذ دیواری استفاده نکنید، مایع ظرف شویی بهترین پیشنهاد ما به شماست؛
 3. درصد مواد شوینده به آب باید خیلی کم باشد؛
 4. محلول های تمیز کننده حاوی الکل و روغن استفاده نشود؛
 5. برای لک‌زدایی هرگز از سفیدکننده‌ها استفاده نکنید؛
 6. قبل شروع قسمت کوچکی از دیوار را با محلول بشویید؛
 7. هرگز برای شست‌وشو، کاغذ دیواری را بیش از حد مرطوب نکنید؛
 8. حرکت ابر یا اسفنج باید دورانی و در راستای عمودی باشد.

 

شست وشو و نگهداری از کاغذ دیواری

 

نکته ای برای نگهداری بهتر از کاغذ دیواری 

برای انتخاب کاغذ دیواری نهایت دقت را داشته باشید. و در هنگام نصب به موقعیت دیوار توجه لازم را داشته و تا جایی که می‌توانید، کاغذ دیواری را در معرض آلودگی قرار ندهید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 8 رای

نصب کاغذ دیواری

برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کاغذ دیواری

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading