میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیست و چه مزایایی دارد؟ شاید شما هم خانم‌هایی را دیده باشید که همیشه آرایش کرده و آراسته در جمع حضور دارند و آرایش آخر شب آن‌ها با آرایش اول صبح‌شان تفاوتی نمی‌کند. حتما از خود پرسیده‌اید که چطور ممکن است که آرایش یک فرد در طول شبانه روز هیچ فرقی نکند. هم اکنون زمان آن رسیده که با میکروپیگمنتیشن و مزایای آن آشنا شوید و به راز خانم‌های همیشه زیبا و آراسته پی ببرید.

هنگام جست و جو کلمه میکروپیگمنتیشن در صفحات وب با موضوعات داغ زیر مواجه می‌شوید:

 

میکروپیگمنتیشن یکی از روش‌های رایج برای آرایش دائمی و نیمه دائمی است. میکروپیگمنتیشن یک روش جدید برای ایجاد فرم زیبا و بی نقص برای ابروها یا سایر اجزای صورت مانند خط رویش مو، لب‌ها، چشم و...است. میکروپیگمنتیشن به معنای القای ریزدانه‌های رنگی در حد فاصل رویی (اپیدرم) و زیرین (درم ) پوست است. میکروپیگمنتیشن برای رنگین کردن نواحی مورد نظر استفاده می‌شود.

نتایج میکروپیگمنتیشن تا چند سال ماندگار است. اگر در ابرو یا سایر اجزای صورت خود نقصی مشاهده می‌کنید یا از ریزش موی شدید رنج می‌برید. می‌توانید از مزایای میکروپیگمنتیشن برای بازیافتن ظاهر شاداب و زیبای اولیه خود استفاده کنید.

 

میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن روشی است مبتنی بر اصول علم پزشکی که با استفاده از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن و وسایل استریل این امکان را به کاربر می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند. میکروپیگمنتیشن با تاتوهای آرایشی متفاوت است. از مهمترین تفاوت‌های میکروپیگمنتیشن با تاتو دستگاه میکروپیگمنتیشن است. دستگاه‌های که برای انجام میکروپیگمنتیشن استفاده می‌شود جریان برگشتی به عقب ندارند به این معنا که ارتباط اجزای ثابت آن با قسمت‌های قابل تعویض و یکبار مصرفشان قطع است این ویژگی دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن تضمینی برای سلامت انجام آن از نظر انتقال نیافتن بیماری از فردی به فرد دیگر است.

 

میکروپیگمنتیشن صورت چیست؟

 

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده در میکروپیگمنتیشن کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن است که یکبار مصرف می‌باشد  و به جای سوزن‌های یکبار مصرف در دستگاه سنتی تاتو استفاده می‌شود. کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن با سیستم بسته‌ای که دارد تضمین کننده عدم برگشت خون و انتقال ترشحات از فردی به فرد دیگر است. سوزن کارتریج دستگاه میکروپیگمنتیشن کاملا تیز بوده و با حداقل تخریب بافت، کاشت رنگدانه‌ها را به نحو مناسبی انجام می‌دهد.

 

میکروپیگمنتیشن صورت چیست؟

میکروپیگمنتیشن صورت چیست و در چه حوزه‌هایی کاربرد دارد؟ میکروپیگمنتیشن در مواردی مانند بهبود ظاهر صورت، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خطوط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، لکه‌های ماه‌گرفتگی، ناهنجاری‌های مویرگی خوش خیم‌، مخفی کردن قسمت‌های بی مو در بیماران دارای جای زخم، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به لوازم آرایشی آلرژی دارند استفاده می‌شود.

 

•	میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو یکی از پرکاربردترین نوع میکروپیگمنتیشن است که برای ایجاد هاشور و سایه ابرو بکار می‌رود. هاشور ابرو یعنی طراحی و کشیدن خط مو و همچنین قرینه‌سازی ابروها که امروزه جایگزین تاتو ابرو شده‌است. هاشور ابرو به دو روش قابل انجام است. روش اول میکروپیگمنتیشن ابرو و روش دوم میکروبیلدینگ ابرو است.

 

میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

در روش میکروپیگمنتیشن عمل هاشور زدن ابروها با دستگاه میکروپیگمنتیشن و به صورت تخصصی انجام می‌شود و ابروها به شکل کاملا طبیعی طراحی و اجرا می‌شوند.

روش دوم استفاده از میکرو بیلدینگ ابرو است در روش میکرو بیلدینگ ابرو از بلید استفاده می‌شود. بلید یک ردیف از سوزن‌های چیده شده در کنار هم است که ظاهری تیغ مانند دارد و با کمک آن رنگ به داخل پوست به صورت خط‌های هاشور وارد می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که میکروبیلدینگ ابروها ماندگاری کمتری نسبت به میکروپیگمنتیشن دارد.

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

 

میکروپیگمنتیشن لب

میکروپیگمنتیشن لب تکنیکی مدرن است که به آرایش دائمی لب می‌پردازد و سبب حجیم‌سازی لب و قرینه شدن لب‌ها می‌گردد. رنگی که در روش میکروپیگمنتیشن به لب داده می‌شود با استفاده از فرایند جذب رنگدانه در لایه پوست انجام می‌گردد. انجام میکروپیگمنتیشن لب می‌تواند به افرادی که دچار مشکل آلوپسی هستند اعتماد به نفس دوباره دهد. این درمان دائمی تقریبا بدون عارضه است و ماندگاری آن طولانی مدت است.

در زمینه زیبایی لب‌ها خدمات متفاوتی ارائه می‌گردد که علاوه بر میکروپیگمنتیشن لب می‌توان به اسامی دیگری نظیر شیدینگ لب، لب سازی، خط لب، هاشور لب و رژ لب دائم اشاره کرد. تمامی این خدمات به قرینه کردن لب‌ها و رفع عیوب چهره ناشی از ناقرینگی و عیب‌های دیگر لب ناشی می‌شود. که پس از آن چهره حالتی زیباتر به خود می‌گیرد و جذابتر می‌شود.

 

میکروپیگمنتیشن لب

 

عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن

عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن مواردی مثل ورم و قرمزی پوست است این عوارض معمولا بسیار خفیف بوده و طی چند روز بهبود پیدا می‌کند. از دیگر عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن می‌توان به واکنش آلرژیک به وسایل آرایشی نیمه دائمی اشاره کرد. البته این مورد با انجام تست روی قسمتی از بدن که در معرض دید نباشد قابل پیشگیری است. بسیاری از متخصصان قبل از انجام میکروپیگمنتیشن حتما مرحله تست حساسیت پوستی را انجام می‌دهند.

لک شدن پوست و باقی ماندن جای زخم عارضه‌ی بسیار نادر است که معمولا نشان از درست انجام نشدن فرایند میکروپیگمنتیشن دارد. اگر فرایند میکروپیگمنتیشن به درستی انجام شود و در آن از وسایل استریل استفاده شود کاملا ایمن بوده و فاقد هرگونه عوارض جانبی خطرناک است.

 

عوارض جانبی میکروپیگمنتیشن

 

اگر به دنبال رسیدن به آرایش و زیبائی دائمی هستید بهتر است روش‌های مانند میکروپیگمنتیشن را نادیده نگیرید. قبل از انجام میکروپیگمنتیشن حتما از تخصص فرد پیگمنتر و همچنین دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن و استریل بودن اجزای آن اطمینان حاصل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 7 رای

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بانوان

برای سرویس میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن بانوان

مطالب مرتبط با زیبایی صورت و ابرو

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading