برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

اگر قرار است در ساختمان خود از کولر آبی استفاده کنید، کانال کشی کولر اهمیت زیادی دارد. نقشه کانال کولر باید به گونه ای باشد که بتواند تمامی ساختمان را به بهترین شکل ممکن خنک نگه دارد. به عبارت دیگر نحوه کانال کشی کولر نقش مهمی در کیفیت خنک کنندگی فضا دارد اما یکی از مهمترین نکاتی که در این مورد باید توجه داشت، نوع ورق کانال کولر است.

برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

  • سرویس کولر گازی سامسونگ
  • هزینه سرویس کولر گازی
  • پوشاندن کولر گازی در زمستان
  • سرویس کولر گازی اجنرال
  • نگهداری کولر گازی
  • سرویس سالیانه کولر گازی
  • اسپری شستشوی اسپیلت
  • قیمت سرویس کولر اسپیلت

 

اهمیت کانال کشی کولر

ممکن است شما بهترین برند کولر آبی را خریداری کرده باشید، اما آیا می‌دانید اگر کانال کشی کولر و نوع ورق‌های مورد استفاده در آن مناسب نباشند، شما نمی‌توانید از حداکثر پتانسیل کولر استفاده کنید و خانه شما به خوبی خنک نمی‌شود؟ از آنجایی که این مسئله حتی می‌تواند بر روی سلامت کولر آبی شما تاثیر بگذارد لذا توصیه می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

 

نکات مهم در کانال کشی کولر و ورق مناسب آن

این نکته بسیار مهم است که کانال کشی کولر باید کاملا دقیق انجام گیرد زیرا تنها یکبار تخریب سقف را انجام می‌دهید و قرار است تا سالیان طولانی از آن استفاده کنید. لذا نحوه کانال کشی کولر و نوع ورق‌های کانال کولر باید استاندارد باشد.

در کانال کشی کولر از ورق‌های گالوانیزه استفاده می‌شود. با توجه به این که امروزه شرکت‌های مختلفی در این زمینه فعالیت داشته و اقدام به تولید ورق کانال کولر می‌کنند، لذا قبل از تهیه ورق کانال کولر، باید از کیفیت آن مطمئن شوید. به طور کلی در زمان کانال کشی کولر باید به چند فاکتور مهم توجه داشت که ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 

1- بهترین ضخامت ورق کانال کولر را تهیه کنید

اولین مسئله در کانال کشی کولر این است که ورق‌های گالوانیزه خریداری شده، چه ضخامتی دارند. مسلما هر چه شما از ورق‌های ضخیم‌تر و باکیفیت‌تر استفاده کنید، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. اما توصیه می‌کنیم که نگران این هزینه نباشید و بهتر است یکبار سرمایه گذاری درست داشته باشید تا یک عمر، از کیفیت کولر آبی خود بهره مند شوید.

 

اگر ضخامت ورق کانال کولر پایین باشد، چند مشکل به دنبال خواهد داشت:

اولین عیب ضخامت پایین ورق کانال کولر این است که حجم زیادی از انرژی هدر می‌رود زیرا گرما به راحتی وارد کانال شده و هوای خنک تولید شده توسط کولر را گرم خواهد کرد، در نتیجه محیط ساختمان نمی‌تواند به خوبی خنک شود.

در چنین مواردی شما مجبور خواهید بود مدت زمان روشن گذاشتن کولر را بیشتر کنید که احتمال سوختن موتور، بیشتر می‌شود. همان گونه که متوجه شدید ضخامت کم ورق کانال کولر می‌تواند سلامت کولر را تهدید کند.

وقتی ضخامت ورق کانال کولر کم باشد، زودتر پوسیده شده و مجددا با دردسر کانال کشی کولر روبرو می‌شوید که خرابی‌های زیادی را در ساختمان به دنبال خواهد داشت. البته ممکن است که پوسیدگی ورق‌ها در بافت ساختمان صورت گرفته و متوجه آن نشوید در این صورت میزان هدر روی انرژی زیاد شده و کولر شما خیلی زود خراب می‌شود.

با توجه به دو مورد ذکر شده، توصیه می‌کنیم قبل از خرید ورق کانال کولر حتما تحقیق کرده و بهترین جنس را انتخاب نمایید. مشورت گرفتن از یک نصاب حرفه‌ای را فراموش نکنید چرا که تجربه این افراد بیشتر بوده و بهتر می‌توانند به شما کمک کنند.

 

2- برای کانال کشی کولر از یک نصاب حرفه ای کمک بگیرید

شاید برای شما تعجب آور باشد که اهمیت نحوه کانال کشی کولر به اندازه اهمیت خرید بهترین برند کولر آبی است. همان گونه که بیان شد محال است با یک کانال کشی کولر ضعیف بتوانید کارایی بالای کولر آبی را شاهد باشید.

در ابتدا باید از بابت جنس ورق کانال کولر مطمئن شوید. اما اگر شما بهترین جنس را خریداری کنید ولی نحوه نصب آن درست و استاندارد نباشد، تمامی زحمات شما هدر خواهد رفت. لذا پیشنهاد ما این است که به سراغ یک نصاب حرفه ای بروید. این موضوع از چند جنبه اهمیت دارد:

اگر نقشه کانال کشی کولر مهندسی و اصولی نباشد، نمی‌تواند تمام ساختمان را به یک اندازه و به صورت یکنواخت خنک کند. این که کانال‌های کولر از چه قسمت‌های ساختمان عبور کند باید توسط یک نصاب کانال کولر انجام شود. خود شما نمی‌توانید در این مورد نظر دهید زیرا تنها به جنبه زیبایی و نمای ساختمان توجه می‌کنید اما نصاب، به جنبه مهندسی این امر نیز دقت می‌کند.

 

کانال کشی کولر

 

کانال کشی کولر باید کاملا عایق باشد. نشتی از کانال‌های کولر ممکن است به دلیل نامناسب بودن جنس ورق کانال و نازک بودن آن رخ دهد. اما اگر شما از ورق‌های ضخیم هم استفاده کرده ولی عایق بندی کانال کولر انجام نشود، تمامی هوای خنک تولیدی توسط کولر آبی هدر می‌رود.

عدم عایق بندی اصولی کانال کشی کولر منجر می‌شود که گرد و خاک وارد کانال شده و در نتیجه در زمان روشن شدن کولر، وارد محیط ساختمان شوند. این قسمت بستگی بسیاری به نحوه کانال کشی کولر دارد.

آنچه می‌توان نتیجه گیری کرد این است که برای عایق بندی کانال کشی کولر باید از افراد متخصص کمک گرفته و مطمئن شوید که این امر براساس استانداردهای موجود انجام گرفته است.

 

3- کانال‌های کولر را رنگ آمیزی کنید

کانال کشی کولر از روی پشت بام رد می‌شود در نتیجه در معرض آفتاب قرار دارد، این موضوع هم بر روی طول عمر ورق کانال کولر تاثیر گذاشته و هم دمای هوای داخل کانال را بالا می‌برد.

حتی اگر از بهترین جنس ورق کانال کولر با ضخامت بالا استفاده می‌‌کنید، توصیه می‌کنیم که کانال کولر را با رنگ‌های روشن همانند سفید یا سبز رنگ آمیزی کنید. این کار باعث می شود که عایقی برای ورق‌ها باشد و از تخریب آن ها در اثر نور و شرایط محیطی جلوگیری نماید و همچنین مانع از افزایش دمای هوای داخل کانال شود. در این صورت شما به افزایش کارایی کولر آبی خود و طول عمر آن کمک می کنید.

 

سخن آخر برای کانال کشی کولر باید از چه ورقی استفاده نمود؟

آنچه گفته شد شرح کوتاهی درباره نکات و نحوه کانال کشی کولر بود. در انجام کانال کشی کولر نکته بسیار مهمی که وجود دارد نوع ورق به کار برده شده در هنگام کانال کشی است. هر چقدر کانال کشی کولر دقیق تر انجام شود، کارایی کولر بیشتر خواهد شد. برای خنک کردن بهتر به نحوه کانال کشی کولر توجه بسیاری شود.

4.65 امتیاز از 65 رای

کانال سازی و دریچه کولر

برای سرویس کانال سازی و دریچه کولر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کانال سازی و دریچه کولر

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading