کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟

نصب کولر گازی و اسپیلت
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟

کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟

اگر قرار است برای خنک کردن ساختمان خود وسیله سرمایشی خریداری کنید، بهتر است ابتدا با مزایای کولر گازی آشنا شوید. با فرا رسیدن فصل گرما، اولین وسیله ای که لازم می شود، کولر است به خصوص اگر شما در استان گرمسیری همانند خوزستان زندگی می کنید که در چنین مناطقی، گرمای هوا انسان را بیشتر اذیت می کند.

اکنون در بازار انواع کولر گازی و کولر آبی با برندهای مختلف وجود دارد که هر کدام، مشخصات و کارایی خاص خود را دارند. در این نوشته ما برای شما عزیزان سعی می‌کنیم شرحی بر انواع کولرها و کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟ بدهیم. ما را در ادامه همراهی کنید.

انتخاب کولر مناسب

در زمان خرید کولر گازی و یا کولر آبی ابتدا باید به خوبی تحقیق کرده و یک وسیله ایده آل را خریداری کنید. چرا که قرار است شما برای چندین سال، از این وسیله بهره مند شوید. لذا اگر کولر شما مناسب نباشد، نه تنها کوتاه عمر بوده و زود خراب می شود بلکه نمی تواند محیط ساختمان را به خوبی خنک کند.

این مسئله در مناطق گرم اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که چند دقیقه نبود هوای خنک، شدت بسیار سختی را ایجاد خواهد کرد به گونه ای که ماندن در این محیط، غیر قابل تحمل خواهد شد. با توجه به اهمیت مطالبی که بیان کردیم، در این مقاله شما را با مزایای کولر گازی آشنا خواهیم کرد تا در صورت تمایل به خرید کولر گازی بتوانید به اطمینان در خرید خود برسید.

 

بررسی مهمترین مزایای کولر گازی در مقایسه با کولر آبی:

علی رغم این که امروزه انواع کولر گازی در جهان طراحی و تولید می شود، اما هنوز هم کولر آبی مشتریان خود را دارد. وجود تنوع از نظر کارایی، قیمت، برند و... در میان این دو وسیله خنک کننده این امکان را فراهم می کند تا مشتریان برحسب نیاز و قدرت خرید خود بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

با توجه به استقبالی که از کولر گازی شده است و امروزه آمار پرفروش ترین وسیله خنک کننده را به خود اختصاص داده است، در ادامه به بررسی مزایای کولر گازی و مقایسه آن با کولر آبی خواهیم پرداخت:

 

 • یکی از مهمترین مزایای کولر گازی این است که از آب به عنوان ماده اصلی خنک کننده استفاده نمی کند. همان گونه که می دانید در ایران در سال های اخیر، بحران کمبود آب خطرناک و جدی شده است به حدی که علی رغم بارش های اخیر که شدید و زیاد بوده اند، باز هم کارشناسان محیط زیست هشدار می دهند باید در مصرف آب صرفه جویی شود؛ وگرنه در چند سال آینده، بسیاری از استان های ایران خالی از سکنه خواهد شد. با توجه به آنچه گفته شد، خرید انواع کولر گازی نسبت به کولر آبی برتری دارد.

 

 • زمانی که شما کولر را روشن می کنید، این مسئله مهم است که تمام ساختمان به صورت یکنواخت خنک شده و همه خانه به دمای یکسان برسد. از مزایای کولر گازی در مقایسه کولر آبی این ات که امکان تنظیم دما را فراهم خواهد کرد.
  اگر شما در منزل یا محل کار خود از کولر آبی استفاده می کنید به خوبی می دانید که تنها امکان خاموش و روشن کردن کولر فراهم شده و هر زمان که دمای خانه سرد شد، باید آن را خاموش کنید. اما در مورد کولر گازی اینگونه نیست.
  شما می توانید دمایی را برای انواع کولر گازی تعریف کرده و وسیله را روشن کنید. زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده رسید، کولر گازی به صورت اتومات خاموش می شود تا زمانی که دمای محیط، از دمای تنظیم شده بیشتر شود. در این هنگام دستگاه مجدد روشن می شود بدون این که نیازی به عملیات دستی باشد. این یکی از بهترین مزایای کولر گازی است.

 

مزایای کولر گازی

 

 • جالب است بدانید که اغلب کولرهای گازی دو کاره هستند به این معنا که علاوه بر این که در تابستان قابلیت خنک کنندگی دارند، می توانید در زمستان از این وسیله به عنوان وسیله گرمایشی استفاده کنید.

 

 • امکان تنظیم شدت خنک کنندگی هوا، از دیگر مزایای کولر گازی است. شما می توانید در انواع کولر گازی وارد تنظیمات دستگاه شده و تعیین کنید هوای سرد با چه شتاب و شدتی باشد.
  برای مثال در محیط های خیلی گرم باید ابتدا شدت جریان هوا را زیاد کرده و بعد از خنک شدن هوا، شتاب را کم کنید اما این قابلیت برای کولر آبی وجود ندارد.

 

 • اگر قرار است برای خانه خود از کولر آبی استفاده کنید باید کانال کشی هم در همه اتاق ها و فضاهای خانه صورت گیرد اما در مورد کولر گازی نیازی به این کار نیست.

 

 • متاسفانه یکی از مشکلات کولر بی سر و صدایی است که در اغلب موارد ایجاد می شود و این صدا برای هیچ کس قابل تحمل نیست. اما در مورد کولر گازی به این صورت نبوده. حتی در برخی موارد دیده شده است که فرد وارد ساختمان شده ولی متوجه روشن بودن کولر گازی نمی شود.
  همین عدم تولید صدا، از مزایای کولر گازی است که اگر چه در ابتدا به چشم نمی آید ولی وقتی متوجه اهمیت آن می شوید که سر و صدای کولر آبی را تجربه کرده باشید.

 

 • زمانی که وسیله خنک کننده را روشن می کنید باید حتی المقدور تمام درب ها را در ساختمان ببندید تا هوای خنک از ساختمان خارج نشود. لذا این مسئله بسیار اهمیت دارد که وسیله شما امکان تهویه هوا را هم فراهم کند.
  از بارزترین مزایای کولر گازی می توان به همین مورد اشاره نمود. با استفاده از این کولر شما از هوای خنک و مطبوع لذت خواهید برد.

 

 • با توجه به این که همزمان با روشن بودن دستگاه خنک کننده، درب ها و پنجره ها بسته هستند لذا امکان رشد میکروب ها و انواع باکتری ها وجود دارد. این مسئله مهم است شما وسیله ای بخرید که با تصفیه هوا، از رشد میکروب ها خودداری کند.
  قابلیت تصفیه هوا یکی دیگر از مزایای کولر گازی است. از طرف دیگر در مورد کولر آبی لازم است بدانید که به دلیل مرطوب کردن هوا، شرایط خوبی را برای رشد میکروب ها فراهم می کند.

 

 • میزان مصرف انرژی در کولر گازی بسیار کمتر از کولر آبی است و این مسئله هم از نظر هزینه و هم از نظر بقای انرژی و کمک به محیط زیست، اهمیت دارد.

 

کلام پایانی

در این مقاله تمام سعیمان را کردیم تا بتوانیم شما را در کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟ کمی یاری دهیم و نکات کوچک ولی پر اهمیت را برای شما بازگو کنیم. شما هم اگر نظر، پیشنهاد یا انتقادی نسبت به مقاله کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟دارید، میتوانید در قسمت دیدگاه نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5.00 امتیاز از 6 رای

نصب کولر گازی و اسپیلت

برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کولر گازی و اسپیلت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading