فواید روغن نارگیل برای مو

فواید روغن نارگیل برای مو

فواید روغن نارگیل برای مو، این روغن را در دسته سالم ترین و پر کاربرد ترین روغن ها در زمینه زیبایی و تقویت مو قرار داده است. فواید روغن نارگیل برای مو و تاثیر آن در زمینه بهداشتی و زیبایی به حدی است، که امروزه در تهیه انواع شامپو‌ها و کرم‌های مو نیز از این روغن استفاده شده است. از موارد فواید روغن نارگیل برای مو می توان به استفاده مستقیم این روغن برای شادابی و تقویت ریشه و پیاز مو و جلوگیری از ایجاد موخوره نام برد. کاربرد روغن نارگیل متناسب با نوع مو و جنس آن می‌تواند، متفاوت باشد. بنابراین ویژگی های مو در نتیجه استفاده از روغن نارگیل برای مو موثر می‌باشند.

خواص روغن نارگیل برای مو و همین طور طرز استفاده از روغن نارگیل برای جلوگیری از ریزش مو، در کنار فواید روغن نارگیل برای مو، موارد پر کاربرد بررسی ویژگی های روغن نارگیل و تاثیر آن بر مو می باشد. بسایری از متخصصان پوست،مو و زیبایی با بررسی خواص روغن نارگیل برای مو به طرز شگفت انگیزی این روغن گیاهی را برای ترمیم و شادابی پوست و مو مفید و لازم می‌دانند. در این متن موارد استفاده روغن نارگیل در موهای مختلف اشتراک گذاشته شده است.

 

فواید روغن نارگیل برای مو

 

فواید روغن نارگیل برای مو

تقریبا تمامی افراد با مطالبی در مورد فواید روغن نارگیل برای مو آشنا هستند، اما چگونگی استفاده از این روغن متناسب با نوع مو و دلیل کاربرد متفاوت می باشد. موارد استفاده از روغن نارگیل برای مو در شوره سر، رفع خشکی مو، تقویت مو، درمان خشکی و وز بودن مو، نرم کننده مو و درخشندگی موها و افزایش رشد مو می باشد. اندازه استفاده از روغن نارگیل و همین طور نحوه تهیه ماسک در بعضی از این موارد می‌تواند متفاوت باشد، برای نمونه در این قسمت به چند مورد اشاره می گردد.

 

چگونه از روغن نارگیل برای مو استفاده کنیم

 

چگونه از روغن نارگیل برای مو استفاده کنیم

  • روغن نارگیل برای رفع خشکی مو :روش پیشنهادی در این حالت ماساژ پوست سر با مخلوط 1قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 10 قطره روغن معطر رزماری به مدت سه دقیقه است. بعد از نیم ساعت موهای خود را بشویید.
  • روغن نارگیل برای تقویت مو : استفاده از روغن نارگیل و آبلیمو در حفاظت مو و رشد آن موثر می باشد.تاثیر ویتامین ث لیمو در کیفیت این ماسک بسیار است.
  • روغن نارگیل برای درخشندگی و افزایش رشد مو : هنگام دوش گرفتن بعد از شامپو زدن مو روغن را روی تارهای مرطوب مو زده و موها را با یک حوله پشت سر جمع کنید، و بعد از 5 دقیقه موهایتان را بشویید.
  • نرم کننده مو : برای استفاده از فواید روغن نارگیل برای مو در نرم کردن مو، 3-4 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و دو قاشق غذاخوری عسل با هم مخلوط و آن را گرم نمایید، سپس مو را با این ماسک ماساژ داده و بعد از نیم ساعت موهایتان را بشویید.

موارد ذکر شده مثالی از فواید روغن نارگیل برای مو متناسب با مواد طبیعی دیگر می باشد.

 

روغن نارگیل برای موهای خشک

 از فواید روغن نارگیل برای مو؛ می‌توان تاثیر چشمگیر اسیدهای چرب این روغن روی موهای خشک را نام برد. ترمیم موهای خشک و آسیب دیده از مزایای استفاده از روغن نارگیل برای مو است. خشکی مو تحت تاثیر از دست دادن پروتئین مو بوده، که منجر به زبری و شکننده شدن موها شده است، بطور متقابل خشکی مو در اثر موارد محیطی منجر به جلوگیری از جذب پروتئین در مو می‌گردد. روغن نارگیل دارای ویژگی محفاظتی بر موهای ترمیمی است، بنابراین برای موهای خشک شده در اثر رنگ مو مفید می‌باشد.

 

روغن نارگیل برای موهای خشک

 

تاثیر روغن نارگیل برای مو‌های خشک، خیلی بیشتر از موهای چرب و معمولی است. خشگی ساقه و پایین مو با کاربرد روغن نارگیل برای موهای خشک به طور مدام قابل رفع بوده و در مدت زمان کوتاهی شاهد لطافت و تغییر زبری و خشکی موهایتان خواهید بود. میزان فواید روغن نارگیل برای موهای خشک به حدی است، که بیشتر شرکت‌های تولیدی شامپو از عصاره روغن نارگیل در شامپوهای مخصوص موهای خشک و یا کرم موهای مخصوص موهای خشک استفاده می‌کنند. بنابراین از فواید روغن نارگیل برای مو‌های خشک غافل نباشید.

 

روغن نارگیل برای موهای چرب

کاربرد روغن نارگیل برای موهای چرب؛ به دلیل خاصیت چرب بودن مو با شامپو پیشنهاد می شود؛ اگر موهای چربی دارید و تصمیم دارید، از خاصیت تقویت کنندگی و ضد موخوره بودن روغن نارگیل برای موهای خود استفاده کنید، بهتر است بعد از ماساژ موها با این روغن آن را با آب گرم و شامپو بشویید. فواید روغن نارگیل برای موهای چرب شاید به اندازه تاثیر روغن نارگیل برای موهای خشک نباشد، ولی در بیشتر مواقع مخصوصا موخوره گرفتن پایین موهای چرب می توانید، از تاثیر روغن نارگیل بر موهای چرب بهره ببرید.

 

روغن نارگیل برای موهای چرب

 

خواص روغن نارگیل برای مو

با ماساژ روزانه مو با روغن نارگیل از خواص روغن نارگیل برای مو بهره مند شوید. تقویت مو و ترمیم قسمت های شکننده و سوخته مو در اثر استفاده مداوم از اتو و سشوار خواص روغن نارگیل برای مو را تکمیل می‌کند. استفاده از روغن نارگیل به همراه مواد تقویت کننده طبیعی مو نشاط و شادابی را به موها می‌بخشد. خواص روغن نارگیل برای مو در مواقعی که با روغن زیتون استفاده شود، روی موهای زبر بسیار راضی کننده به نظر می‌رسد. برای موهای نازک از روغن نارگیل با روغن انار دانه انار و برای موهای مواج روغن دانه بادم شیرین را با روغن نارگیل استفاده کرده و خواص روغن نارگیل برای مو، را روی هر جنس مویی تجربه نمایید.

 

خواص روغن نارگیل برای مو

 

روغن نارگیل برای رشد سریع مو

ماساژ کف سر با روغن نارگیل منجر به رشد سریع موها شده و به بلند تر شدن موها کمک می‌کند،روغن نارگیل به دلیل داشتن انواع مواد معدنی و مغذی بعنوان یک ماده مفید در تقویت و رشد مناسب موها به شمار می آید، بنابراین یکی از فواید روغن نارگیل برای مو، افزایش رشد مو و تسریع رشد موها است. این روغن با تحریک رشد موهای تازه در آمده و جلوگیری از شوره سر است. برای دیدن تاثیر روغن نارگیل در این مورد موها و پوست سرتان را با این روغن ماساژ داده و سپس با آب گرم بشویید.

 

 

روغن نارگیل برای رشد سریع مو

 

عوارض روغن نارگیل برای مو

روغن نارگیل مانند همه مواد طبیعی دارای فواید و مضراتی است، تا به اینجا از فواید روغن نارگیل برای مو با جزییات صحبت کردیم؛ اما این روغن ممکن است، بر روی بعضی موها و پوست ها خاصیت آلرژیکی داشته و استفاده از آن عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی به موارد زیر در استفاده از روغن نارگیل برای مو توجه داشته باشید:

  • قبل از استفاده از این روغن مقدار کمی از آن را روی پوست دست خود ریخته و تاثیر آن را ببنید، که اگر حساسیت ایجاد شد؛ از روغن نارگیل استفاده نکنید.
  • از ماساژ پوست سر با روغن نارگیل خودداری کنید؛ ممکن است پوست شما به این روغن حساسیت داشته و منجر به قارچ های پوستی و مسدود شدن منافظ پوستی سر شما و روییدن موهای زائدگردد، بنابراین تنها روی موهایتان را با این روغن چرب کنید.
  • از مواد طبیعی دیگر مثل ماست، عسل و... برای تغییر و بهبود خاصیت روغن نارگیل استفاده کنید.

 

عوارض روغن نارگیل برای مو

 

در این قسمت به معرفی یک ماده طبیعی تاثیر گذار با روغن نارگیل در تقویت مو پرداخته و فواید روغن نارگیل بر مو را تکمیل می‌کنیم.

 

گلاب و روغن نارگیل برای مو

گلاب به تنهایی یک تقویت کننده و مرطوب کننده قوی مو است، و از آن به عنوان یک احیاکننده طبیعی برای رشد مو یاد می‌کنند. ماهیت ضد عفونی کننده و ضد التهابی گلاب برای درمان عفونت و خارش و شوره پوست سر مفید می‌باشد. استفاده از گلاب در کنار روغن نارگیل و پس از شستن شامپو از موها در درخشندگی و لطافت مو خیلی تاثیر دارد. در کنار فواید روغن نارگیل برای مو، می‌توان از گلاب نیز به عنوان یک مکمل در رشد، تقویت و درخشندگی موها یادکرد. بنابراین ریختن مقداری روغن نارگیل با گلاب در یک ظرف مخصوص و اسپری روزانه این ترکیب برای موها، از دیگر خواص روغن نارگیل برای مو است.

 

گلاب و روغن نارگیل برای مو

 

به دلیل آلودگی ها و قرار گرفتن موها در معرض آسیب ناشی از استفاده مکرر از رنگ یا شامپوهای نامناسب، توجه به تقویت و وضعیت ظاهری موها امری مهم در داشتن موهایی سالم و زیبا است. شناخت و استفاده از مواد طبیعی مثل روغن نارگیل و گلاب و ... می‌تواند در نگهداری موها موثر باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

3.88 امتیاز از 201 رای

ویتامینه و ماسک مو بانوان

برای سرویس ویتامینه و ماسک مو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با ویتامینه و ماسک مو بانوان

مطالب مرتبط با زیبایی موی بانوان

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading