بهترین بازی برای کودکان

ثبت درخواست "پرستار کودک"
بهترین بازی برای کودکان

مسابقه و بازی برای کودکان یک نیاز اساسی به‌شمار می‌رود. آن‌ها در هر شرایطی که باشند، علاقه دارند بازی کنند. با توجه به این روزها که امکان بیرون رفتن از منزل وجود ندارد و باید در خانه ماند، بهتر است انواع بازی با کودک ها را در نظر داشت و از بهترین بازی برای کودکان استفاده کرد. در ادامه تعدادی از بازی های هدفمند برای کودکان را ذکر می‌کنیم که می‌توان از آن‌ها به عنوان بهترین سرگرمی برای کودکان نام برد.

 

        1. انواع بازی با کاغذ و مداد

 

بهترین بازی برای کودکان

 

یک لیست از بازی‌های مختلفی که با کاغذ انجام می‌شود تهیه کنید. از جمله این بازی‌ها نقطه بازی و اسم فامیل است. همچنین ساخت کاردستی‌های کاغذی مانند موشک، فرفره و قایق نیز برای کودکان بسیار جالب است. این نوع بازی‌ها با کاغذ و مداد بسیار ساده بوده و کمک زیادی نیز به رشد ذهنی کودکان می‌کند.

 

        2. نقاشی و کار‌های هنری

 

بازی با کودکان 2 ساله

 

نقاشی و کار‌های هنری از جمله بهترین بازی برای کودکان به شمار می‌رود. بچه‌ها انجام کار‌های هنری را دوست دارند. بنابراین با در اختیار گذاشتن کاغد و وسایل نقاشی می‌توانید زمان زیادی از سرگرمی آن‌ها را پر کنید. همچنین استفاده از کتاب‌های رنگ کردنی نیز برای کودکان با سن پایین می‌تواند بسیار مفید باشد. نقاشی با انگشت نیز از بازی‌هایی است که کودکان علاقه زیادی به انجام آن دارند. برای نقاشی با انگشت می‌توانید با استفاده از نشاسته خمیر‌های رنگی درست کرده و یا از مواد خوراکی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید.

 

        3. ساختمان‌سازی و ساخت کاردستی

 

انواع بازی با کودک

 

اسباب بازی‌های زیادی برای ساختمان‌سازی وجود دارد، اما برای ساختمان‌سازی می‌توان از وسایل مختلفی مانند کارت‌های بازی، چوب بستنی و... نیز استفاده کرد و الزامی برای داشتن ابزار یا اسباب بازی خاصی نیست.

 

        4. بازی‌های فکری

 

مسابقه و سرگرمی برای کودکان

 

بازی‌های فکری از بهترین بازی های هدفمند برای کودکان و نوجوانان هستند. این بازی‌ها یک چالش لذت بخش برای بچه‌ها بوده و به‌خوبی و برای ساعت‌ها آن‌ها را سرگرم می‌کند. بازی‌های فکری بسیاری متناسب با سن بچه‌ها وجود دارد که کارت‌های بازی، معما‌ها، پازل‌ها، شطرنج و روبیک از جمله آن‌ها است.

 

        5. سرگرمی‌های خانگی

به طور جمعی و به صورت خانوادگی با کودکان به بازی‌هایی مثل گل یا پوچ، پانتومیم و حتی آشپزی بپردازید.             

 

        6. مسابقه و بازی برای کودکان

بین کودکان در بازی‌های مختلف مسابقه بگذارید و بین آن‌ها رقابت ایجاد کنید. ایجاد چالش و رقابت کمک زیادی به پیشرفت کودکان می‌کند.

        7. ورزش و بازی‌های پر تحرک

ورزش کردن علاوه بر کمک به سلامت بدنی کودکان، باعث شادی و نشاط نیز می‌شود. لی لی، حفظ تعادل، قایم موشک، بازی با توپ و... از جمله بازی‌های پر تحرک هستند.

 

        8. تماشای کارتون و انیمیشن

فیلم‌های مناسب سن کودکان و انیمیشن‌های جذاب را تهیه کنید و برای تماشای آن‌ها وقت بگذارید.

 

        9. بازی سیب‌زمینی داغ

 

بهترین سرگرمی برای کودکان

 

این بازی بسیار هیجانی و شاد است. بچه‌ها را به صورت دایره‌وار روی زمین نشانده و یک آهنگ کوتاه را پخش کنید. از یک سیب‌زمینی یا توپ یا یک جسم گرد استفاده کنید و از بچه‌ها بخواهید آن را به سرعت دست به‌دست کنند. در لحظه‌ای که آهنگ تمام شد، بازی متوقف شده و هر کس که سیب زمینی یا توپ دستش باشد بازی را باخته و از بازی خارج می‌شود. این بازی تا جایی که تنها یک نفر باقی بماند ادامه داشته و آن یک نفر برنده بازی است.

 

        10. بازی حافظه با جمله سازی

این بازی به این گونه است که ابتدا یک جمله کوتاه برای شروع بازی انتخاب می‌کنید، سپس به ترتیب هر کس آن جمله را تکرار می‌کند و یک کلمه به جمله نفر قبل اضافه می‌کند. هر کس که جمله را فراموش کند یا اشتباه بگوید می‌بازد و تا اینکه تنها یک نفر باقی مانده و او جمله کامل را به درستی بیان کند.

 

        11. بسکتبال در خانه

این بازی نیز بسیار ساده بوده و برای آن تنها به یک سبد یا حلقه و یک توپ نیاز دارید. به ترتیب سعی کنید توپ را داخل سبد بیندازید و هر کس که توپ بیشتری را داخل سبد بیندازد برنده است.

 

        12. ساختن دومینو

 

بازی های هدفمند برای کودکان

 

به جرعت می‌توان گفت که این بازی می‌تواند بهترین بازی برای کودکان تبدیل شود. تنها کافی است خلاقیت به خرج داده و از وسایل و طرح‌های مختلفی برای ساخت آن استفاده کنید. دومینو از جمله بازی های هدفمند برای کودکان بوده که برای ساخت آن نیاز به کار گروهی و ارتباط اجتماعی با دیگران است. دومینو کمک زیادی به بالا بردن ضریب هوشی و خلاقیت کودکان می‌کند.

 

        13. آموزش مهارت

در این مدت که فرصت کافی دارید برای کودکان وقت بگذارید و به آن‌ها مهارت‌های مختلف را آموزش دهید.

4.50 امتیاز از 28 رای

پرستار کودک

برای سرویس پرستار کودک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با پرستار کودک

پرستار کودک در شرق تهران
خدمات پرستاری منزل تهران
قیمت پرستار کودک در سال 98

مطالب مرتبط با پرستاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading