بهترین وقت جهت نظافت منزل چه زمانی است؟

نظافت منزل
بهترین وقت جهت نظافت منزل چه زمانی است؟

نظافت در منزل

نظافت در منزل، یک اصل همیشگی است که بر سلامت روحی و جسمی افراد خانواده تاثیر مستقیم دارد. اما نظافت منزل یک عمل وقت گیر و در بیشتر مواقع طاقت فرسا است. البته همه این‌ها در شرایطی است که شما تنها کار کنید.

البته شما می‌توانیدبه همکاران ما در "خدمت از ما" بهترین نیروی نظافتچی نسبت کارتان را در کمترین زمان دریافت کنید. البته همچنان زمان نظافت به عهده شما است.

لیست عناوین

 • آخرِ هفته‌های نظافتی
 • در ساعات اوج مصرف، نظافت تعطیل
 • یک برنامه ریزی ساده اما کاربردی
 • یک لیست ساده تهیه کنید
 • استفاده از شوینده حرفه ای
 • این 5 اشتباه را مرتکب نشوید

 

آخرِ هفته‌های نظافتی

معمولا در آخر هفته و یا جمعه اعضای خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند. احتمالا همگی تجربه همچین آخر هفته‌هایی رو داریم. البته این رو هم خوب می‌دونیم که همون دور هم جمع شدن هم در انتها یک نظافت اساسی نیاز دارد.

نهایت بی انصافی است که تمام بار نظافت بر دوش یک نفر باشد. وقتی همه اعضای خانواده دور هم جمع هستند، بهترین اتفاق برای مادر خانه، تقسیم کار میان افراد خانواده است. با همکاری خانواده، کارها به سرعت انجام می‌شود.

 

بهترین وقت جهت نظافت منزل

 

در ساعات اوج مصرف، نظافت تعطیل

شما باید قبل از شروع ساعات ابتدایی شب، نظافت خود را تمام کرده باشید و هیچگونه نظافتی انجام ندهید یا دستگاه‌های الکتریکی مانند جاروبرقی روشن نباشد. در چند سال گذشته کشور ما در تامین برق و آب کمی دچار مشکل شده و در صورت صرفه جویی نکردن، با مشکلات بسیار بزرگی روبرو خواهیم شد.

بنابراین تا قبل از ساعات اولیه شب، کارتان را با وسایل برقی تمام کنید. همچنین در مصرف آب هم نیاز به صرفه جویی است. پس بهترین زمان شستشوی ظروف بین صبح تا ظهر میباشد.

 

یک برنامه ریزی ساده اما کاربردی 

همه میدانیم که نظافت منزل یک کار وقت گیر و طاقت فرسا است. اما بدترین قسمت این موضوع حالتی است که یک مادر به تنهایی تمام این کارها را انجام بدهد. در یک مقاله فرانسوی در مورد نظافت نوشته بود: (چرا همه کارها در یک روز باید تمام شود؟ مگر فردا چه مشکلی دارد؟ هر روز را به نظافت یک قسمت کوچک اختصاص دهید) اینگونه شما هیچ سختی را حس نخواهید کرد.

یک روز را به سرویس بهداشتی و حمام اختصاص دهید، یک روز آشپزخانه

 

یک لیست ساده تهیه کنید

جهت راحتی کار و بوجود آمدن یک نظم و ترتیب در کار نظافت، یک لیست به زبان ساده خودتان به هر شکل که دوست دارید تهیه کنید و به درب یخچال یا کابینت بچسبانید تا همیشه ببینید و در ذهنتان تاثیر بگذارد.

اگر سلامتی مادر و پدر برای شما هم اهمیت دارد، همین حالا یک چک لیست هفتگی بنویسید و وظایف هر کس را در طول هفته مشخص کنید. اینگونه کارها تقسیم میشود و به هیچ وجه کسی کار سنگینی انجام نخواهد داد.

 

بهترین زمان نظافت منزل

 

استفاده از شوینده حرفه‌ای

در صورتی که از شوینده‌های قوی استفاده کنید، در مدت زمان نظافت شما تاثیر میگذارد. البته حتما باید از ماسک استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که شویندهها از مواد شیمیایی تهیه میشوند که موجب بیماری‌های تنفسی می شود.

پیشنهاد: ما پیشنهاد میکنیم که از ترکیب آب+سرکه استفاده کنید، جهت سرامیک و سطوحی که جرم گرفته است.

 

این 5 اشتباه را مرتکب نشوید

 1. از بدترین نقطه سالن یا اتاق، شروع به تمیز کردن نکنید؛
 2. وسایل نظافت را بشویید، وسایل کثیف فقط کار شما را طولانی تر میکنند؛
 3. از شوینده‌های خوب و با کیفیت استفاده کنید. شوینده‌های بی کیفیت فقط زمان کار را زیاد میکند؛
 4. بچه‌ها را وارد نظافت نکنید. کار شما را طولانی تر می‌کنند.
 5. نظافت را به عقب نیندازید. فقط بار نظافت را زیاد می‌کنید؛

5.00 امتیاز از 18 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading