بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

پایبندی به بهترین زمان برای نقاشی ساختمان درصورتی که قصد نوسازی خانه یا تغییر دکوراسیون آن را داشته باشید، بسیار مهم است. بهترین زمان برای نقاشی ساختمان با توجه به نوساز یا قدیمی بودن خانه، نوع تغییراتی که قصد دارید در خانه ایجاد کنید و... مشخص می‌شود. بهترین زمان نقاشی ساختمان همیشه پیش از انجام هر کار دیگری در ساختمان نیست.

در این مطلب از مجله خدمت از ما قصد داریم بهترین زمان برای نقاشی ساختمان را در شرایط مختلف بررسی کنیم. اگر شما نیز می‌خواهید ساختمان‌تان را رنگ کنید، با ما همراه باشید تا بهترین زمان نقاشی ساختمان را بدانید.

 

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان چه زمانی است؟

پس از انتخاب رنگ نقاشی ساختمان، همیشه این پرسش مطرح می‌شود که بهتر است چه زمانی برای نقاشی اقدام کنیم.

تعیین زمان اجرای پروژه نقاشی ساختمان وابسته به شرایط متفاوت خواهد بود. اگر تمایل دارید در بهترین زمان کارها را انجام دهید، از بهترین متخصصین فعال در حوزه نقاشی ساختمان کمک بگیرید.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان نوساز

اگر قصد نقاشی یک ساختمان نوساز را دارید، بهترین زمان نقاشی ساختمان حدود یکسال پس از پایان ساخت آن است. چراکه در این مدت ساختمان نشست می‌کند و تمام ترک‌های دیوار ساختمان مشخص خواهند شد. پس از گذشت این زمان به راحتی می‌توان ساختمان را رنگ کرد. البته پس از تعیین بهترین زمان برای نقاشی ساختمان و شروع به کار نیز باید به نکات مهمی توجه داشت. اولین نکته کاملا خشک بودن دیوار است که در این مدت حاصل می‌شود. مورد بعد صاف کردن سطح دیوار و یکدست کردن آن پیش از رنگ‌کاری ساختمان است.

 

بهترین زمان نقاشی ساختمان قدیمی

زمان مناسب برای نقاشی ساختمان قدیمی با توجه به نکاتی که در قسمت قبل گفتیم مشخص می‌شود. بهترین زمان برای نقاشی ساختمان قدیمی هنگامی است که دیوارهای تعمیر یا بازسازی شده کاملا خشک شده باشند. توجه به این نکته از آن جهت مهم است که هنگام رنگ زدن، رطوبت ناشی از بازسازی به بافت رنگ آسیب نزند. البته علاوه بر بهترین زمان برای نقاشی ساختمان‌های قدیمی، صاف کردن سطح دیوار(ها) در صورت نیاز را نیز نباید از یاد برد.

 

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

 

بهترین زمان برای نقاشی نمای ساختمان

بهترین زمان نقاشی ساختمان برای نمای خارجی و همچنین نقاشی درب و پنجره، فصل تابستان و هوای آفتابی و صاف است. شرایطی مثل بارش باران و افت ناگهانی و شدیی دما نیز می‌تواند به رنگ اجرا شده آشیب بزنید. عدم توجه به بهترین زمان نقاشی ساختمان در چنین شرایطی علاوه بر هزینه، زمان شما را نیز هدر خواهد داد. رنگ گنیتکس، رنگ مولتی کالر و پتینه کاری بهترین گزینه‌ها برای نقاشی نمای ساختمان هستند.

 

بهترین زمان رنگ‌آمیزی ساختمان در صورت کناف‌کاری

اگر فضای خانه شما با کناف طراحی شده باشد، بهترین زمان برای نقاشی ساختمان و یا حتی نصب کاغذدیواری می‌تواند بلافاصله پس از اجرای کناف باشد. در چنین حالتی، یک نقاش حرفه‌ای رنگ‌های روغنی و پلاستیکی را به شما پیشنهاد خواهد کرد. این رنگ‌ها مناسب‌ترین رنگ برای کناف‌ها در منزل شما هستند. رنگ‌های پلاستیک برای نقاشی سقف پذیرایی و اتاق‌ها، و رنگ‌های روغنی، بلکا و اکرولیک برای رنگ گردن دیوارها انتخاب بسیار مناسبی هستند.

 

بهترین زمان نقاشی برای ساختمان در صورت نصب کفپوش

اگر قصد تعویض یا نصب کفپوش را داشته باشید، بهترین زمان برای نقاشی ساختمان کدام است؟ اگر چنین قصدی دارید، بهترین زمان نقاشی ساختمان پس از اجرای انواع کفپوش است. دلیل این مسئله تولید گردوغبار در زمان نصب کفپوش‌ها و امکان چسبیدن آن به دیوار است. این اتفاق نامطلوب جلوه‌ای غیرحرفه‎ای به نقاشی فضای موردنظر شما خواهد داد. با رعایت بهترین زمان برای نقاشی ساختمان به راحتی می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.

 

بهترین زمان برای ساختمان

 

بهترین زمان نقاشی ساختمان در صورت تغییر دکوراسیون

بسیاری از افراد معتقدند رنگ‌آمیزی ساختمان را باید پیش از خرید وسایل منزل از جمله مبلمان و فرش انجام داد. برخلاف تصور عمومی، این بهترین زمان برای نقاشی ساختمان نیست. برای داشتن بهترین دکوراسیون ممکن، بهتر است وسایل را در جاهای متفاوت منزل بچینید تا ترکیب موردنظرتان را پیدا کنید. سپس رنگ‌آمیزی باید بر اساس دکوراسیون مشخص شده انجام شود، تا محیط از نظر رنگ و چیدمان وسایل بهترین تناسب ممکن را داشته باشد.

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان با توجه به سطح

نوع سطحی که قرار است رنگ‌آمیزی شود نیز در تعیین بهترین زمان نقاشی ساختمان و همچنین زمان لازم برای انجام آن نقش مهمی دارد. در واقع این زمان لازم برای زیرسازی سطح است که اهمیت دارد. سطوح گچی که قبلا رنگ نشده‌اند، مدت زمان کمتری لازم دارند. اما اگر سطحی که قبلا رنگ آمیزی شده یا کاغذ دیواری داشته است باید رنگ شود؛ ابتدا باید  سطح را سمباده زد و تمیز کرد تا بتوان دوباره آن را رنگ کرد. آماده‌سازی سطوح گچی نهایتا دو روز، سطوح سیمانی سه روز و سطوح چوبی دو روز طول می‌کشد.

 

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان

 

بهترین زمان نقاشی ساختمان با توجه به رطوبت

رطوبت یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین بهترین زمان برای نقاشی ساختمان است. همان‌طور که می‌دانید، رنگ‌آمیزی را تنها می‌توان روی سطوح خشک اجرا کرد. وجود رطوبت در هوا می‌تواند کیفیت رنگ‌آمیزی ساختمان را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. هوای مرطوب رنگ را پوسته پوسته می‌کند و آن را از بین می‌برد. به همین دلیل، اگر رطوبت در محل زندگی شما بالاست، نقاش از رنگ های مخصوصی استفاده خواهد کرد. پس از یک بارندگی‌های شدید نیز بهتر است کمی صبر کنید تا رطوبت هوا کمتر شود.

 

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان با توجه به نوع رنگ

نوع رنگی که قصد دارید برای نقاشی ساختمان از آن استفاده کنید نیز در تعیین بهترین زمان نقاشی ساختمان مهم است. توجه به زمان خشک شدن رنگ انتخاب‌شده، و دمای مناسب برای اجرای باکیفیت آن از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد. برای مثال رنگ اکریلیک در میان انواع رنگ‌ها نوعی رنگ خاص است، و برای اجرا به شرایط و دمای مناسبی نیاز دارد.

 

بهترین فصل برای نقاشی ساختمان

رنگ کردن ساختمان هم در فصول سرد و هم در فصول گرم معایب خود را دارد. به همین دلیل بهتر است کار نقاشی ساختمان را در فصل پاییز که اختلاف دمای گرم و سرد کم است انجام دهید. این مورد کیفیت اجرای نقاشی ساختمان را نیز بسیار بالا می‌برد.

پس از تعیین بهترین زمان برای نقاشی ساختمان، پیشنهاد می‌کنیم منزل را ترک کنید و تا اتمام رنگ‌آمیزی ساختمان در مکان دیگری بمانید. یک نقاشی حرفه‌ای به شما نخواهد گفت که تمام فصول سال می‌تواند بهترین زمان برای نقاشی ساختمان باشد. اگر نقاشی چنین چیزی به شما گفت، پیش از کمک گرفتن از او تامل کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

0 امتیاز از 5 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading