ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰

ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰

ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰، از جایی که امروزه برای انتقال اطلاعات بیشترین استفاده از فلش مموری‌ ها استفاده می شود، اهمیت بالایی پیدا کرده است. با جایگزینی فلش مموری به جای دیگر وسایل ذخیره و انتقال اطلاعات نقش کاربردی فلش پر رنگ تر شده و به دنبال آن قابلیت ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰، و نحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز 10 و همین طور روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز 7 و حتی ساخت فلش بوت ویندوز xp وارد عرصه فناوری شده است. به گونه ای که امروزه ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰، و یا بوت کردن فلش برای نصب ویندوز 10 از خدمات قابل ارائه در زمان نصب و تحویل سیستم بعد از فروش است.

 

فهرست عناوین "ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰"

ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰، یا بوت کردن فلش برای ویندوز 10، یک راه حل کاربردی برای نصب سیستم عاملهای مختلف روی سیستم های فاقد CD و DVD درایور است. در این متن با راه های ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز 10 آشنا می‌شویم.

 

ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز 10

 

ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز ۱۰

پس از کسب اطلاعات در مورد کاربرد بوت كردن فلش براي نصب ويندوز 10، نوبت به بررسی نحوه ایجاد فلش مموری قابل بوت برای نصب ویندوز 10، می‌رسد. کاربر بعد از دریافت لایسنس ویندوز 10، یک فایل ISO را دانلود و دریافت می کند؛ و با استفاده از آموزش های ارائه شده شروع به ایجاد فلش مموری می کند، در خصوص ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 راهکارهایی مثل استفاده از DOS و یا مایکروسافت وجود دارد، ما در این مطلب برای راحتی کار آموزشیحوه ساخت یک فلش مموری بوتیبل جهت نصب ویندوز 10 در این خصوص به صورت زیر به اشتراک می گذاریم.

 

فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10

 

بوت كردن فلش براي نصب ويندوز 10

یک راه حل عملی برای بوت کردن فلش برای نصب ویندوز 10 و یا ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 استفاده از ابزار Create Windows 10 installation media است، برای این کار وارد سایت مایکروسافت شده و ابزار نامبرده را دانلود نموده و سپس آن را که حجم پایینی دارد، اجرا کرده و با ملاحظه صفحه پایین بر روی گزینه NEXT کلیک کرده و ادامه نصب را انجام دهید.

 

 

در این قسمت با مشاهده صفحه باز شده مشاهده میکنید، که ویندوز به صورت پیش فرض 64 بیتی انتخاب شده است، اگر نیاز به ویندوز 32 بیتی دارید، در این صفحه تغییرات را انجام دهید، پیشنهاد ما استفاده از 64 بیتی است، چرا که رم های بیشتر 4 گیگ را شناسایی می‌کند، که این قابلیت برای 32 بیتی وجود ندارد.

 

بوت کردن فلش برای نصی ویندوز 10

 

در این مرحله روی گزینه USB falsh driver کلیک کنید؛ چون تصمیم داریم از طریق نت این فلش را بوتیل کنیم.

 

مرحله usb flash driver

 

در این مرحله مموری با حداقل 4 گیگ حافظه خالی را به سیستم خود وصل کنید؛ پیشنهاد می‌شود حداقل از فاش 8 تا 16 گیگ استفاده شود که بین کار خطای عدم فضای کافی ندهد.

 

بوت فلش برای ویندوز 10

 

 در این مرحله ویندوز دانلود و روی فلش شما قرار می گیرد، اما این راه حل به دلیل ارتباط مستقیم با اینترنت خیلی پیشنهاد نمی شود.

 

ساخت فلش بوت ویندوز 10 uefi

 ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 با کاربرد ساخت فلش بوت ویندوز uefi 10 ، مثل روش قبلی و نیز کاملا با رعایت همین مراحل انجام می‌گیرد.

 

نصب ویندوز 10 با فلش rufus

راه دوم برای ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10، استفاده از ابزار rufus است، که یکی از بهترین ابزارهای موجود برای ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 شناخته شده است. این روش به دلیل اینکه می توانید از فایلی که ISO در اختیارتان می‌گذارد، استفاده کرده و نیاز به اینترنت در این روش وجود ندارد.

 • ابتدا فایل ISO ویندوزی که در اختیارتان قرار داده شده را دانلود نمایید، سپس فایل نصب شده Rufus را اجرا و مشخصات زیر را فعال نمایید.
 • گزینه دیسک را روی پنل نرم افزار Rufus انتخاب کرده و از داخل درایو مورد نظر فایل دانلود شده iso را انتخاب نمایید.حال دکمه start را بزنید.
 • در این میان ممکن است پیامی مبنی بر پاک شدن اطلاعات روی فلش شما ظاهر شود، کلیک کرده و ok را بزنید.
 •  منتظر بمانید تا فلش آماده شود ،بعد از این مرحله می توان گفت ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 با موفقیت انجام شد.

 

نصب ویندوز 10 با فلش rufus

 

دانلود ویندوز 10 برای نصب با فلش

یکی از پر مخاطب ترین مطالب در خصوص ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10، نصب ویندوز 10 با فلش روی لب تاب و یا دانلود ویندوز 10 برای نصب با فلش است ،در تمای این موارد نرم افزار پر کاربرد rufus پیشنهاد شده، و استفاده از پنل کاربری این نرم افزار را تسهیل کننده امر نصب ویندوز 10 با فلش روی لب تاب و سیستم ها می دانند. نرم افزار های ساخت درایو bootable زیاد هستند، اما قابلیت هیچ کدام به اندازه این نرم افزار در ایجاد فلش مموری قابل بوت برای ویندوز 10 و دانلود ویندوز 10 برای نصب با فلش مناسب نمی‌باشد.

 

دانلود ویندوز 10 برای نصب با فلش

 

نصب ویندوز 10 با فلش روی لپ تاپ

ابزارهای Create Windows 10 installation media ، و UEFI بر اساس روش های توضیح داده شده در قسمت بوت كردن فلش براي نصب ويندوز 10 برای نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ قابل استفاده می باشند، داشتن پارتیشن بندی مناسب و امن بودن محیط نگهداری ویندوز 10 از قابلیت های این روش برای نصب ویندوز در لپ تاپ است.

 

 

روش بوت كردن فلش مموري برای ویندوز 7

در این قسمت یک روش ساده بدون نرم افزار را با استفاده از cmd، به شما معرفی می کنیم؛ که برای ویندوز 7 کاربردی است.

 • با انتخاب کلید، ویندوز و R پنجره cmd را باز کرده، سپس جمله diskpart را تایپ کرده و کلید Enter را می زنیم.اگر از بخش دسترسی ها تنظیمات user account Control را پایین نیاورده باشیم پیغامی برای تایید نمایش داده خواهد شد.
 • حالا فلش خود را وصل می کنیم.سپس عبارت list disk را می نویسیم. این دستور به ما لیست دیسکت ها را نمایش می‌دهد.
 • فلش را با عبارت Select Disk 1 انتخابش میکنیم.
 • سپس برای پاک کردن محتویات فلش باید عبارت Clean را بنویسیم. باید دقت کرد که تمامی اطلاعات موجود روی فلش پاک می‌شوند.
 • یک پارتیشن از نوع primary روی فلش با دستور create partition primary ایجاد کنید. سپس با دستور Select Partition 1 آن را بازخوانی کنید.
 • برای فعال کردن فلش عبارت active را تایپ و اینتر کنید؛ در ادامه برای فرمت بندی از دستور format fs=ntfs quick استفاده کنید.
 • با تایپ عبارت assign با مشخص کردن پوشه my computer فلش آماده استفاده است.

 

روش بوت کردن فلش مموری برای ویندوز 7

 

 ساخت فلش بوت ویندوز xp

برای این کار لازم است ابتدا فایل iso مخصوص ویندوز xp را دانلود کرده و سپس نرم افزار WinSetupFromUSB و یا نرم افزار rufus را دنلود نمایید، و بر اساس آنها کار بوت کردن فلش برای و یندوز xp را آغاز نمایید. قبل از این عملکرد نرم افزار rufus بطور کامل توضیح داده شد. در این جا نحوه بوت کردن فلش را براساس نرم افزار WinSetupFromUSB برای xp توضیح می‌دهیم. البته این نرم افزار قادر به نصب تمامی نسخه های ویندوز و برخی نسخه های لینوکس هم می‌باشد. نکات مهم در استفاده از این نرم افزار موارد زیر می باشد:

 • ابتدا باید با استفاده از گزینه RMPrepUSB و با تنظیمات پیشفرض فلش خود را فرمت کنید و سپس آن را بوت کنید.
 •  این نرم افزار برای ویندوز XP تست شده است و چون بوت کردن ویندوز XP سخت تر از بقیه ویندوزها روی فلش است این برنامه توانست با موفقیت این کار را انجام دهد.
 •  برای بوت کردن فلش برای نصب ویندوز XP قبلا روشهای پیچیده و مفصلی با استفاده از ابزارهای مختلف لازم بود که همه این کارها را این نرم افزار در خود جمع کرده است و به راحتی انجام می دهد .

 

ساخت فلش بوت ویندوز xp

 

ایجاد فلش مموری برای نصب ویندوز 10 از قابلیت های پر کاربرد به شمار می آید در این مطلب سعی کردیم مراحل نصب و بوت فلش مموری را برای انواع ویندوز ها را آموزش دهیم.

نصب ویندوز و نرم افزار
برای سرویس نصب ویندوز و نرم افزار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading