نکات مراقبت از کاشت ناخن

نکات مراقبت از کاشت ناخن

نکات مراقبت از کاشت ناخن، و اینکه بعد از کاشت ناخن چه باید کرد، از موارد مهم در کاشت ناخن می باشد، رعایت نکات مراقبت از کاشت ناخن علاوه بر داشتن ناخن های زیبا به سلامت ناخن ها بسیار کمک می‌کند، توجه به بهداشت در کاشت ناخن و حتی مراقبت ناخن بعد از برداشتن کاشت و نحوه تمیز کردن ناخن کاشته شده و در نهایت نحوه نگهداری از ناخن کاشت شده، از نکات مراقبت از کاشت ناخن است، که توجه به آن ها بسیار اهمیت دارد. برای داشتن ناخن های کاشت شده با کیفیت و متناسب باید علاوه بر در نظر داشتن نکات مراقبت از کاشت ناخن، یک سری نکات قبل از کاشتن ناخن را نیز رعایت کنید.

برای دانستن نکات مراقبت از کاشت ناخن، باید اطلاعات کافی درباره بهداشت در کاشت ناخن و تمامی موارد ذکر شده در خصوص مراقبت از کاشت ناخن داشته باشید، در این متن یک سری نکات مراقبت از کاشت ناخن را به اشتراک می گذاریم.

 

مراقبت از ناخن بعد از کاشت

 

بعد از کاشت ناخن چه باید کرد؟

کاشت ناخن که قابلیت داشتن ناخن های زیبا و یک شکل را برای همه افراد به یک اندازه ایجاد می‌کند، و در حال حاضر از پرطرفدارترین متدهای زیبایی به شمار می‌آید،نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی دارد، و در بیشتر مواقع تنها برای افرادی که ناخن‌های خود را تحت تاثیر بیماری و عوامل ژنتیکی از دست داده اند توصیه می‌شود. نکات مراقبت از کاشت ناخن، را با سوال بعد از کاشت ناخن چه باید کرد، شروع می‌کنیم. دانستن نکات زیر در نگهداری کاشت ناخن ها موثر است:

 

بعد ازکاشت ناخن چه باید کرد

 

  • انتخاب مدل ناخن مناسب، از موارد مهم در نکات مراقبت از کاشت ناخن، است. در هنگام انتخاب سایز و مدل ناخن فعالیت‌های روزمره و شرایط کاری خود را درنظر بگیرید؛ انتخاب ناخن‌های بسیار بلند برای افرادی که کارهای روزمره سختی دارند، مناسب نیست چون فشار وارده به ناخن ممکن است، موجب ترک، شکستگی و در نتیجه آسیب به ناخن و انگشتان شود.

 

مراقبت از ناخن کاشته شده-انتخاب مدل مناسب

 

  • چرب کردن ناخن ها، چون ناخن های کاشت شده سفت و محکم هستند، هر دو روز یک بار ناخن‌های خود را با استفاده از روغن ناخن که قابل تهیه در فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی است، چرب نمایید. این کار به جلوگیری از شکستن ناخن‌های کاشته شده شما کمک می‌کند.

 

مراقبت از ناخن کاشته شده-چرب کردن ناخن

 

  • استفاده از دستکش های ضد آب، هنگام شستن ظروف و کار با آب می‌تواند، یکی از نکات مراقبت از کاشت ناخن باشد. چون مواد ضدعفونی کننده و آب، به ناخن کاشته شده شما آسیب می‌رسانند.مراجعه به ناخن کار در هنگام شکستن و ترک خوردگی روی ناخن از نکات مراقبت از کاشت ناخن است؛ که توجه به آن اهمیت بالایی دارد، بنابراین از ترمیم ناخن در منزل خودداری نمایید.

 

مراقبت از ناخن کاشته شده-استفاده از دستکش

 

دلیل افتادن ناخن کاشته شده چیست؟

افتادن ناخن بعد از کاشت، می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، عمده این موارد؛ استفاده از مواد نامرغوب برای کاشت ناخن و یا اصولی انجام نشدن کاشت ناخن، و همین طور چرب بودن بیش از اندازه صدف ناخن و هواگیری ناخن بعد از کاشت است، که باید از پرایمر مناسب برای این نوع ناخن‌ها استفاده شود. و در نهایت فشار و سختی کار فرد را نیز از می‌توان از دلایل افتادن کاشت ناخن در نظر گرفت.

 

دلیل افتادان ناخن کاشته شده

 

بهداشت در کاشت ناخن

رعایت بهداشت در نکات مراقبت از کاشت ناخن، بسیار اهمیت دارد. دستان خود را در صورت کثیف شدن سریع بشویید، و برای اطمینان یک براش مخصوص تمیزکاری ناخن هایتان داشته باشید، و سطح ناخن‌های خود را روزانه تمیز نمایید، چون ناخن هایتان بیشتر از هر عضو دیگری در معرض آلودگی قرار دارند. کاشت ناخن هایتان را هر سه ماه یک بار بردارید، تا ناخن های اصلی شما نفس کشیده و از بین نرود.

 

بهداشت در کاشت ناخن

 

در نظر داشته باشید، انتخاب یک مکان مناسب و فرد مورد اعتماد برای انجام کاشت ناخن و اطمینان از مرغوب بودن مواد شیمیایی استفاده شده برای کاشت ناخن بسیار مهم است، زیرا کاربرد مواد شیمیایی نامناسب حساسیت های پوستی و ایجاد التهاب و زخم در پوست و ناخن افراد را به دنبال دارد.

 

نحوه تميز كردن ناخن كاشته شده

در ادامه ی مطلب نکات مراقبت از کاشت ناخن و بعد از ملاحظه اهمیت رعایت بهداشت در کاشت ناخن، چند نکته درباره نحوه تمیز کردن ناخن کاشته شده، در این قسمت بیان می گردد؛ ناخن های خود را بعد از کاشت با براش مخصوص و آب وصابون بشویید، سپس با دستمال و حوله به طور کامل خشک نمایید، تا باکتری وقارچ های پوستی زیر ناخن شما رشد نکنند، از حرارت دادن دست‌ها برای خشک شدن خودداری کنید، و از حوله نرم برای این کار استفاده کنید.

 

نحوه تمیز کردن ناخن کاشته شده

جهت جلوگیری از عفونی شدن ناخن ها از ابزار های تمیز و شخصی برای سوهان کشیدن و تمیز کردن ناخن هایتان استفاده کرده و این ابزار را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

 

مراقبت ناخن بعد از برداشتن کاشت

مراقبت های بعد از برداشتن کاشت ناخن و ترمیم کردن ناخن ها نیز در نکات مراقبت از ناخن کاشته شده بسیار موثر است، چون ناخن های اصلی شما در زیر ناخن کاشته شده رشد می‌کند، این ناخن ها بالا آمده و نیاز به ترمیم دارد، تا فرم وظاهر آن تغییر کند. در کنار ترمیم نیاز به برداشتن ناخن یا اصطلاحا remove کردن ناخن وجود دارد. ناخن‌ها با کاشت طولانی مدت ممکن است، نازک شده و آسیب جدی ببیند، بنابراین هر سه ماه یک بار ناخن ها را بردارید و مجال تنفس و بازسازی به ناخن های خود بدهید.

 

مراقبت ناخن بعد از برداشتن کاشت

 

مواردی که در مراقبت بعد از برداشتن کاشت باید به آن توجه کنید، حداقل سه هفته بعد از برداشتن کاشت از گذاشتن ناخن جدید خودداری کرده و لاک یا هیچگونه ناخن مصنوعی استفاده نکنید. ناخن های خود را تا حد امکان در این مدت کوتاه نگه داشته تا از شکستن آنها جلوگیری نمایید.

 

نکات قبل از کاشت ناخن

نکات مراقبت از کاشت ناخن، تنها به بعد از کاشت محدود نمی‌شود. توجه به اینکه کاشت ناخن تا چه اندازه به ناخن اصلی شما، آسیب می زند از سری نکات قبل از کاشت ناخن است. برای طبیعی جلوه دادن ناخن کاشت شده روی دست، تمامی سطح ناخن اصلی تراشیده شده و تنها لایه نازکی روی آن باقی می‌ماند، که منجر به آسیب دیدن ناخن ها می‌شود.

 

نکات قبل از کاشت ناخن

 

توجه به عوارض کاشت ناخن مثل بروز بیماری‌های قارچی و تغییر رنگ ناخن به دلیل نرسیدن اکسیژن به بافت اصلی ناخن و همین طور از بین رفتن ریشه ناخن افراد و تغییر شکل ناخن اصلی موارد مهمی در نکات مراقبت از ناخن کاشته شده است، که قبل از کاشت و در زمان کاشت باید به آن دقت شود.

به این مطلب امتیاز دهید

3.86 امتیاز از 49 رای

ترمیم و کاشت ناخن بانوان

برای سرویس ترمیم و کاشت ناخن بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با ترمیم و کاشت ناخن بانوان

علت و راه درمان ناخن درد
ريموو ناخن كاشت در خانه

مطالب مرتبط با خدمات ناخن

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading