شستشوی نمای سیمانی

ثبت درخواست "نماشویی"
شستشوی نمای سیمانی

شستشوی نمای سیمانی یکی از موارد بسیار پر کاربرد در خدمات شستشوی نما محسوب می‌شود. نماهای سیمانی مزایایی زیادی دارند از جمله ایمنی بالا در برابر آتش سوزی و زلزله و همچنین دوام و طول عمر بالا و همچنین اینکه با شستشوی نمای سیمانی هزینه های نگهداری و تمیزکاری نمای ساختمان آن ها بسیار کاهش می‌یابد.

چرا شستشوی نمای سیمانی؟

 به مرور زمان با وجود آلاینده های موجود در هوا و دود و گرد و غبار، نمای ساختمان ها دچار آلودگی شده و لزوم شستشوی نما بیشتر احساس می‌شود. در بسیار از ساختمان ها نظیر خانه های ویلایی برج ها از سیمان برای نماسازی استفاده می‌شود. زیرا سیمان به عنوان یک نمای سبک و اقتصادی انتخاب خوبی است، اما به دلیل بافت زبر سیمان به سرعت آلودگی و دوده می‌گیرد و ظاهر آن زشت می‌شود. درنتیجه شستشوی نمای سیمانی بهترین راهکار برای تمیزکاری نمای ساختمان های سیمانی محسوب می‌شود.


 

بهترین روش های شستشوی نمای سیمانی

امروزه با توجه به پیشرفت علم و ساخت سازه ها و ساختمان های بلند دیگر برای تمیزکاری نمای ساختمان و شستشوی نما از داربست استفاده نمی‌‌شود، چرا که هم هزینه آن بالاست و هم اینکه سرعت عمل این روش بسیار پایین است در عوض روش شستشوی نما با راپل و بدون داربست یک راهکار مناسب و ایمن برای خدمات شستشوی نما محسوب می‎‌شود.

 

واترجت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان غرب تهران شستشوی نمای ساختمان در تبریز شستشوی نمای ساختمان در مشهد

 

شستشوی نمای سیمانی با واترجت

به طور کلی برای تمیزکاری نمای ساختمان میتوانیم از دستگاه واترجت استفاده کنیم زیرا یکی از ابزارهای پرکاربرد برای شستشوی نما محسوب میشود. دستگاه واترجت، آب را با فشار220 بار از نازل خارج میکند تا بتواند کثیفی را از سطح سیمان بزداید. بهتر است برای شستشوی نما سیمانی و شستشوی نمای های سنگی و آجری بر خلاف شستشوی نمای شیشه ای که با ابر و طی شستشو میشوند، برای بازده ای بیشتر از این دستگاه استفاده شود.

توجه کنید اگر برای مدت زمان زیادی اقدام به ساب نمای ساختمان نکرده باشیم و لایه جرم ایجاد شده در سطح بسیار سنگین شده باشد ممکن است دستگاه واترجت برای شستشوی نما سیمانی کافی نباشد. در این اینگونه موارد یکی از این راه ها، شستشوی نما با مواد اسیدی است، که تمام چربی ها و جرم ها را از بین خواهد برد.

 

شستشوی نما

 

شستشوی نمای سیمانی با واتر سند بلاست

شستشوی نمای سیمانی با دستگاه واتر سند بلاست فقط برای سطوحی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سطح مورد نظر دارای جرم و رسوبات بسیار سختی باشد و تمیزکاری نمای ساختمان با دستگاه واترجت برای آن پاسخگو نباشد. در اینگونه موارد از دستگاه سند بلاست برای خدمات شستشوی نما استفاده می‌شود.

 

نکات مربوط به شستشوی نمای سیمانی با واتر سند بلاست

 1. دستگاه واتر سند بلاست به دلیل قدرت و سرعت بسیار بالایی آن نیاز به برق سه فاز دارد، تا برای شستشوی نما تمامی رسوبات و جرم های سنگین را از بین ببرد.
 2. موادی که برای لایه برداری در دستگاه واتر سند بلاست استفاده میشود، سیلیس نام دارد.
 3.  این دستگاه با قدرت ۲۲۰ بار، لایه ای از روی سطح را برداشته بطوری که رنگ سطح به حالت اول خود باز می‌گردد.
 4. یکی از معایب شستشوی نما با دستگاه سندبلاست این است که بعد از اتمام کار سطح حالت زبری پیدا می‌کند و بعد به مرور زمان ممکن است دوباره جرم و کثیفی در این زبری ها نفوذ کند.
 5. برای زبری سطح در شستشوی نما با دستگاه سندبلاست، پس از پایان کار از مواد ضد آب کننده استفاده می‌شود تا سطح نما کاملا آب بندی شود

 

شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو

علاوه بر شستشوی نما با سند بلاست و شستشوی نما با واتر جت نوع دیگری از شستشو به نام شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو در حال گسترش میباشد. امروزه در خدمات شستشوی نما، مواد شوينده نانو جای خود را به مواد شوینده قديمی داده اند و در این روش به منظور دفع آب بارانهای اسیدی و آلودگی های روی سطح، از مواد آب گریز استفاده می‌شود. خواص این ماده باعث میشود که آب روی سطح باقی نمانده و روی سطح روان شده و آلودگی ها را از بین ببرد. به همین دلیل با روش شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو، نمای ساختمان شما توسط آب باران دچار لکه نخواهد شد و خود یک نماشویی خودکار خواهد بود.

 

شستشوی نمای ساختمان با واترجت لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان در اصفهان شستشوی نمای ساختمان با طناب

 

هزینه شستشوی نمای سیمانی

قیمت شستشوی نمای سیمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • ارتفاع ساختمان
 • جنس سنگ ساختمان
 • هزینه آب و برق سه فاز
 • میزان کثیفی و عمر سنگ
 • در صورت نیاز ترمیم سطح مورد نظر

 

جمع بندی شتشوی نمای سیمانی

با توجه به موارد گفته شده، در صورتی که با شستشوی نمای سیمانی، کثیفی نما از بین نرفت، رنگ آمیزی نما می‌تواند راه حل مناسبی برای ساب نمای ساختمان باشد و معمولا شرکت های نظافتی معتبر بعد از اتمام شستشوی نمای سیمانی بر روی سطوح موردنظر، جلادهنده نما و رزین نما استفاده میکنند.

بطور کلی بهتر است، هر ۱ یا ۲ سال یکبار به تمیزکاری نمای ساختمان و شستشوی نمای سیمانی بپردازید و توجه کنید که حتما از یک شرکت خدماتی معتبر برای خدمات شستشوی نما استفاده کنید. شرکت "خدمت از ما" بهترین متخصصین را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین میتوانید با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" برای شستشوی نمای ساختمان غرب تهران و نظافت نمای ساختمان در تهران و دیگر نقاط به راحتی به حرفه ای ترین ها دسترسی داشته باشید و به رایگان قیمت بگیرید.

5.00 امتیاز از 12 رای

نماشویی

برای سرویس نماشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نماشویی

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading