چگونه می توان کفپوش وینیل (Vinyl) را تمیز و سالم نگه داشت؟

ثبت درخواست "نصب کفپوش"
چگونه می توان کفپوش وینیل (Vinyl) را تمیز و سالم نگه داشت؟

 

کفپوش وینیل (Vinyl)

یکی از انواع کفپوش هایی که می توان برای ساختمان استفاده نمود ، کفپوش وینیل (Vinyl)  است. بعد از این که سفت کاری ساختمان تمام شد و  اکنون قصد طراحی داخلی ساختمان را دارید ، یکی از بخش هایی که باید به آن توجه شود ، کفپوش ساختمان است. امروزه در بازار شما می توانید انواع کفپوش ساختمان را تهیه کنید اما در انتخاب خود باید به فاکتورهای مختلفی توجه داشته باشید که مهمترین آن ، تمیز کردن کفپوش است.

 

عناوین

  •  معرفی کفپوش وینیل (Vinyl)
  •  مزایای کفپوش وینیل (Vinyl)
  •  6 اصل طلایی، در تمیز کردن کفپوش وینیل (Vinyl)
  •  کلام پایانی

 

معرفی کفپوش وینیل (Vinyl):

برخی از کفپوش های ساختمان به راحتی تمیز شده ولی برخی دیگر این گونه نبوده و تنها کافی است کمی لک بر روی آن ها ایجاد شود. در این صورت باقی مانده و به سختی از بین می رود. یکی از بهترین کفپوش ساختمان که می توانید از آن استفاده کنید کفپوش وینیل است. کفپوش وینیل از انواع کفپوش PVC است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. 
مزایای کفپوش وینیل (Vinyl):

این حق هر مشتری است که قبل از خرید کفپوش ساختمان از ویژگی های آن اطلاع داشته باشید. در مورد کفپوش وینیل لازم است بدانید که:

  • کفپوش وینیل به راحتی قابل تمیز کردن است در نتیجه حتی اگر مواد چرب ، رنگ و.. بر روی آن ها بریزد ، به راحتی تمیز می شوند.
  • یکی از ویژگی های مهم کفپوش وینیل این است که عایق صوت و حرارت هستند در نتیجه یک کفپوش ساختمان مناسب به ویژه برای منزل است.
  • از آنجایی که کفپوش وینیل ضد آب هستند در نتیجه برای محیط های مرطوب همانند شمال کشور ، گزینه مناسبی است زیرا دوام و استحکام بالایی دارند.
  • تنوع طرح ، مدل و رنگ در کفپوش وینیل (Vinyl) زیاد است در نتیجه برای انواع دکوراسیون ساختمان می تواند نمای زیبایی را ایجاد کند.
  • یکی از مشکلاتی که برخی از انواع کفپوش ساختمان ها دارند این است که دوام زیادی نداشته و در چند سال باید تعویض گردند اما لازم است بدانید که کفپوش وینیل بسیار ماندگار بوده و تا سالیان طولانی بدون خرابی ، باقی خواهد ماند.

 

چگونه می توان کفپوش وینیل (Vinyl) را تمیز و سالم نگه داشت؟


6 اصل طلایی، در تمیز کردن کفپوش وینیل (Vinyl)

این یک واقعیت غیر قابل انکار است که کفپوش ساختمان نیاز به تمیز کردن دارد. شما در طول هفته حتی به دلیل یک جای پای ساده ، باید چندین بار به تمیز کردن کفپوش مشغول شوید. پس این مسئله اهمیت دارد که چگونه کفپوش ساختمان را تمیز کنید. در مورد تمیز کردن کفپوش وینیل لازم است به نکات زیر توجه شود:

 

 1- از کثیف شدن کفپوش ساختمان جلوگیری کنید:

بهترین کار پیشگیری از درمان است. در واقع در تمیز کردن کفپوش باید از کثیف شدن آن جلوگیری نمایید. لذا چند عمل را انجام دهید:

یک پادری مناسب بر روی کفپوش پهن کنید و به ویژه در ورودی خانه ، در آستانه درب حمام ، دستشویی و... حتما همیشه یک پادری آّبگیر وجود داشته باشد تا پای خیس و یا عرق کرده ، بر روی کفپوش ساختمان لکه نیندازد.
خانه را همیشه جارو بزنید. قبل از این گه گرد و غبار بر روی کفپوش وینیل نشسته و ماندگار شود ، ساختمان را جارو بزنید. همان گونه که می دانید اگر کمی خاک و غبار بر روی کفپوش ساختمان بنشیند ، راه رفتن بر روی آن منجر به ایجاد لکه بر روی کفپوش وینیل می شود. 

2- کفپوش ساختمان را تی بکشید:

همان گونه که گفتیم ، کفپوش وینیل به راحتی تمیز می شود. شما همیشه در خانه خود یک تی داشته باشید و هر روز بر روی کفپوش بکشید. این کار را به ویژه برای آشپزخانه انجام دهید چرا که در هر بار آشپزی ، کفپوش ساختمان کثیف شده و چربی ها و مواد غذایی بر روی آن می نشیند.

برای این که برای تمیز کردن کفپوش نیاز به زمان و انرژی زیاد نباشد ، بعد از هر بار آشپزی ، کفپوش وینیل (Vinyl) را تی بکشید. اجازه ندهید که کثیفی همانند آب ، چایی ، مواد غذایی و.. بر روی کفپوش وینیل باقی بماند چون ماندگار شده و برای تمیز کردن آن شاید نیاز به استفاده از مواد شوینده باشد. اگر چندین بار این اتفاق بیافتد ، لایه های کفپوش وینیل به مرور زمان از بین می روند.


 

 3- کفپوش وینیل در اتاق خواب را با شامپو تمیز کنید:

شاید برای شما تعجب آور باشد که چرا باید از شامپو برای تمیز کردن کفپوش در اتاق خواب استفاده کنید. در اتاق خواب موی بیشتری یافت می شود. در نتیجه اسپری کردن آب گرم و شامپو به کفپوش ساختمان به خوبی می تواند موها را جمع کند.

این اسپری به همان اندازه که مواد زائد ، اسپری و چربی را از روی مو از بین می بر د، کفپوش وینیل را نیز تمیز خواهد کرد.


متخصصین کفپوش در شرکت خدمت از ما ، با تجربه بالا در امر کفپوش ساختمان ، بهترین کفپوش را نسبت به منزل شما پیشنهاد می دهند.

 

چگونه کفپوش پلاستیکی را تمیز کنیم؟

 

 4- به هیچ عنوان کفپوش وینیل (Vinyl) را نشویید:

توصیه می کنیم که علی رغم عایق بودن کفپوش وینیل به آب ، ولی بهتر از برای تمیز کردن کفپوش آب بر روی آن نریزید.

بهترین کار این است که یک اسفنج نرم و مناسب را برداشته و آن را مرطوب کنید. اکنون اسفنج را بر روی کفپوش ساختمان کشیده و با یک دستمال تمیز بر روی کفپوش وینیل بکشید. حتی شما می توانید مقداری سرکه و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و بر روی کفپوش وینیل بکشید تا براق شده و لکه های روی آن به راحتی از بین برود.


 

 5- از هر نوع شوینده استفاده نکنید:

توجه داشته باشید که در داخل شوینده هایی که برای تمیز کردن کفپوش ساختمان به کار می روند ، موادی وجود دارد که ممکن است به برخی از کفپوش های ساختمان آسیب بزند. لذا به هیچ عنوان برای تمیز کردن کفپوش وینیل از شوینده ها و تمیز کردن های صنعتی استفاده نکنید چون ممکن است لایه های رویی کفپوش وینیل را از بین ببرد.


 

 6- وسایل را مستقیما بر روی کفپوش وینیل (Vinyl) قرار ندهید:

قرار است بر روی کفپوش ساختمان وسایلی همانند مبل ، ویترین ، کمد و... قرار گیرد. شما نباید این وسایل را مستقیما بر روی کفپوش وینیل قرار دهید. در این صورت هم فشار وارده از طرف این وسایل منجر به خراب شدن کفپوش وینیل می شود و هم این که تمیز کردن محیط زیری آن ها مشکل می شود. توصیه می کنیم که به هیچ عنوان وسایل را بر روی کفپوش وینیل نکشید زیرا به راحتی خودتان منجر به خراب شدن کفپوش ساختمان می شوید.کلام پایانی

در این مقاله ، تمام سعیمان را کردیم تا شما را با خصوصیات ، محاسن و شیوه نظافت ، کفپوش وینیل (vinyl) آشنا کنیم.

شما هم اگر نظر ، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله ( چگونه می توان کفپوش وینیل (Vinyl) را تمیز و سالم نگه داشت؟ ) داشتید ، می توانید در قسمت دیدگاه نظر خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین در صورت نیاز به نیروی حرفه ای جهت کفپوش ساختمان ، کافیست درخواست خود را در خدمت از ما ثبت کنید.


 

5 امتیاز از 5 رای

نصب کفپوش

برای سرویس نصب کفپوش از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کفپوش

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading