لوله کشی آب سرد و گرم

ثبت درخواست "لوله کشی آب و ساختمان"
لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی آب سرد و گرم

لوله کشی آب سرد و گرم بسته به نوع ساختمان که تجاری یا مسکونی است و تعداد واحدها، انواع مختلفی دارد. لوله کشی سرد و گرم ساختمان باید از همان ابتدا به صورت حرفه‌ای و با رعایت اصول شیر آب سرد و گرم انجام شود. چرا که در صورت عدم اجرای صحیح این کار، خرابی لوله‌ها منجر به هزینه‌های گزاف و اضافی و آسیب به معماری خانه شما خواهد شد. شاید با نقشه لوله کشی اب منزل، عکس لوله کشی ساختمان و ترفندهای لوله کشی ساختمان بتوان راه حل لوله کشی ساختمان را برطرف کرد. 

آیا قصد انجام لوله کشی سرد و گرم ساختمان خود را دارید؟ اطلاعات کافی از نحوه محاسبه لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان را ندارید؟ بنظر شما مناسب ترین دمای آب لوله کشی چقدر است؟ در ادامه مطالب همراه ما باشید تا به اطلاعات مفیدی در زمینه لوله کشی آب سرد و گرم دست یابید. کارشناسان ما در تمام روزهای سال حتی روزهای تعطیل آماده خدمت رسانی و راهنمایی شما عزیزان در زمینه لوله کشی آب سرد و گرم می‌باشند. شما می توانید درخواست لوله کشی ساختمان pdf، قیمت لوله کشی آب سرد و گرم و راه‌های لوله کشی را در وبسایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید.

عبارات زیر مهم‌ترین مواردی هستند که در زمینه لوله کشی آب سرد و گرم توسط کاربران جستجو می‌شوند:

 • قوانین لوله کشی
 • فاصله لوله سرد و گرم
 • سایز لوله آب ساختمان
 • نقشه لوله کشی اب منزل
 • فاصله لوله آب سرد و گرم
 • ترفندهای لوله کشی ساختمان
 • استاندارد لوله کشی آب ساختمان
 • دمای آب لوله کشی چند درجه است
 • محاسبه لوله کشی آب گرم و سرد ساختمان
 • نقشه لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان dwg

 

 

قیمت لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان

میزان هزینه و قیمت لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان با توجه به مساحت کار لوله کشی، نوع لوله کشی از روکار و توکار بودن و ... متغیر است. هرچقدر کیفیت لوله‌های بکار رفته در لوله کشی سرد و گرم بالاتر و مساحت لوله کشی بیشتر باشد به طبع هزینه لوله کشی آب سرد و گرم نیز بیشتر خواهد شد. 

نکته قابل توجه در میزان قیمت لوله کشی سرد و گرم این است که سرویسکاران حاضر در "خدمت از ما" پس از بررسی دقیق محل انجام کار میزان هزینه را با پارامترهای موجود می‌سنجند و سپس یک قیمت منصفانه را به عنوان هزینه لوله کشی سرد و گرم به مشتری اعلام می‌کنند و درصورت رضایت مشتری اقدام به کار لوله کشی می‌نمایند.

 

فاصله لوله سرد و گرم

 

آموزش لوله کشی آب سرد و گرم به روش کلکتوری

در مجموع دو روش کلی برای لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان وجود دارد یک روش سنتی و قدیمی است که با استفاده از لوله‌های گالوانیزه و چندین اتصالات دیگر انجام می‌شود. روش دیگر کلکتوری است که این روش به دلیل استفاده از لوله‌های 5 لایه از کیفیت و مزیت‌های بیشتری نسبت به روش سنتی لوله کشی سرد و گرم برخوردار است.

ماهم باتوجه به افزایش کارکرد روش کلکتوری لوله کشی سرد و گرم ساختمان روش انجام آن را به طور مختصر توضیح خواهیم داد قابل ذکر است که این آموزش ساده از لوله کشی آب سرد و گرم است و برای انجام کار لوله کشی سرد و گرم باید تجربه و دوره‌های عملی گذرانده شود.

 

مرحله اول لوله کشی آب سرد و گرم: برای هر طبقه باید یک انشعاب اصلی آب از کلکتور اصلی در نظر بگیرید معمولا از درون داکتی از پیش مشخص شده این لوله‌ها را با سایر حداقل 25 و حداکثر 32 بسته به میزان مصرف ساختمان بکشید و تا پای جعبه کلکتوری که ساخته و آماده کرده‌اید انتقال دهید.

مرحله دوم لوله کشی آب سرد و گرم: لوله انشعاب اصلی را به ورودی کلکتور آب سرد ساختمان اتصال دهید. از خروجی کلکتور آب سرد یک انشعاب دریافت و تا محل تعبیه پکیج بکشید و با لوله در انتها خمی بزنید و لوله‌ را تا ارتفاع مناسب اجرا کنید. همیشه ارتفاعات لوله‌ها را با توجه به میزان کف سازی کم و زیاد می‌کنید.

مرحله سوم لوله کشی آب سرد و گرم: یک لوله هم با همان قطر باید از زیر پکیج به ورودی آب گرم بکشید. البته پکیج دو لوله دیگر هم نیاز دارد که برای کلکتور آب گرمایشی است و ربطی به لوله‌کشی آب ساختمان ندارد. چون کلکتور هم آب گرم دارد و هم آب سرد، باید از این کلکتور مسیرهای خود را مشخص کنید و لوله‌ها را به مناطق مصرف ساختمان بکشید.

 

دمای آب لوله کشی چند درجه است

 

از ترفندهای لوله کشی ساختمان چه می‌دانید؟

در برخی از موارد سرویسکاران با بررسی سیستم لوله کشی ساختمان به این نتیجه می‌رسند که برای رفع مشکل لوله کشی گرم و سرد نیاز به تعویض کامل سیستم لوله کشی نیست و تنها با چند کار تعمیری ساده به راحتی می‌توانید این مشکل را رفع کنند.

5 نمونه از این مشکلات را در غالب ترفندهای لوله کشی ساختمان برای شما گردآوری کردیم که مطالعه آن‌ها می‌تواند شما را در لوله کشی سرد و گرم ساختمان به خوبی کمک کند.

 

ترفند اول لوله کشی آب سرد و گرم: مشکلات لوله کشی سرد و گرم در حمام

یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است در حمام پیش آید، چکه کردن آب از لوله‌ها است. این مشکل به احتمال زیاد ناشی از اتصالاتی است که به خوبی محکم نشده‌اند.

راهکار: برای حل آن کافی است تا به طور کامل شیر آن بخش را باز کرده و یک نوار لاستیکی را به دور آن بپیچید تا از چکه کردن آب جلوگیری شود.

 

ترفند دوم لوله کشی آب سرد و گرم: رفع گرفتگی لوله

از این به بعد اگر با مشکل گرفتگی جزئی لوله و چاه آب یا فاضلاب مواجه شدید، احتیاجی به تعویض کل سیستم لوله کشی نخواهید داشت.
ابتدا با کمک یک لوله باز کن خانگی (ترکیب جوش شیرین و سرکه) یا شیمیایی و سپس با استفاده از خدمات لوله بازکنی اقدام به رفع گرفتگی لوله کنید اگر مشکل رفع نشد و لوله شما به طور مرتب دچار گرفتگی می‌شود باید اقدام به تعویض لوله کنید.

 

ترفند سوم لوله کشی آب سرد و گرم: رفع نشتی لوله سرد و گرم

اگر لوله سرد و گرم شما دچار نشتی شد لزوما نیاز به تعویض نیست و می‌توان به کمک چند مواد ساده این نشتی را برطرف کرد البته این در مواردی است که نشتی زیاد و قابل تعمیر نباشد.

راهکار: در بازار چسب‌هایی به اصطلاح همه کاره وجود دارند که برای رفع مشکلات لوله کشی به کار برده می‌شوند. این چسب‌ها می‌توانند مشکلاتی مانند نشتی لوله را برطرف کنند همچنین شما می‌توانید به جای چسب از نوار آب بندی یا نوار تفلون که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود استفاده کنید. با پیچاندن سه یا چهار دور از این نوار، می‌توانید نتیجه مطلوب خود را کسب کنید.

 

ترفند چهارم لوله کشی آب سرد و گرم: اتصال محکم لوله کشی آب سرد و گرم

گاهی اوقات هرچه برای محکم کردن لوله‌ها تلاش می‌کنید بی فایده است و لوله‌ها به اندازه کافی محکم نمی‌شوند. گاهی نیز به نظر می‌رسد لوله‌ها اتصالات بیش از حد محکمی داشته و باز کردن آن‌ها غیر ممکن است. در هر دو حالت شما می‌توانید از حرارت برای رفع مشکل خود استفاده کنید.

راهکار: برای این کار کافی است تا از یک مشعل پروپان استفاده کرده و قبل از کار کمی لوله‌ها را حرارت دهید. همانطور که می‌دانید از این روش فقط می‌توان برای انواع لوله‌های فلزی استفاده کرد و به کار بردن این ترفند برای لوله‌های گاز و یا لوله‌ها و اتصالات پلاستیکی بسیار خطرناک است.

 

لوله کشی اب گرم

 

ترفند پنجم لوله کشی آب سرد و گرم: افزایش کارایی لوله‌ آبگرمکن

جمع شدن رسوبات آب درون لوله‌های آبگرمکن یکی دیگر از مشکلاتی است که برخی بر این باورند که تنها راه چاره برای رفع این مشکل تعویض سیستم لوله کشی سرد و گرم آبگرمکن است.با توجه به هزینه‌ی بالای لوله کشی سرد و گرم این گزینه به عنوان گزینه آخر برا رفع رسوبات در آبگرمکن بدانید.

راهکار: فقط کافی است در بازه‌های زمانی سه یا چهار ماهه مخزن و لوله آبگرمکن خود را شست و شو دهید. برای این کار ابتدا آبگرمکن را خاموش کرده و لوله تخلیه آن را درون یک ظرف قرار دهید. سپس با استفاده از یک بطری آب شروع به شستشو دادن مخزن و لوله‌های آبگرمکن کنید.

 

چه خدماتی برای لوله کشی سرد و گرم ساختمان ارائه می‌شود؟

 • طراحی نقشه لوله کشی منزل
 • تشخیص ترکیدگی لوله سرد و گرم
 • اجرای لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان
 • رفع مشکل ترکیدگی و نشتی لوله‌های سرد و گرم
 • لوله کشی آب سرد و گرم با انواع روش‌ها(توکار، روکار و ...)
 • لوله کشی شیر آب سرد و گرم آشپزخانه و سرویس بهداشتی

اینها فقط بخش‌هایی از خدمات لوله کشی ساختمان در "خدمت از ما" است که توسط سرویسکاران متخصص و با تجربه انجام می‌شود.


 

سریع ترین راه درخواست نیروی لوله کش سرد و گرم ساختمان

شما عزیزان می‌توانید به صورت کاملا رایگان از طریق پرکردن فرم درخواست اینترنتی و یا از طریق اپلیکیشن "خدمت از ما" به راحتی و در کمترین زمان درخواست نیروی لوله کش سرد و گرم ساختمان را دهید. این نکته را به یاد داشته باشید تیم پشتیبانی "خدمت از ما" تا اتمام کار لوله کشی سرد و گرم ساختمان همراه شما هستند. 

 

 • کاربرد لوله گردش آب در لوله کشی سرد و گرم چیست؟

در سیستم لوله کشی علاوه بر و جود لوله آب سرد و گرم، لوله سومی به نام لوله گردش آب گرم وجود دارد. کاربرد این لوله گردش دائم آب بین مصرف کننده‌ها و منبع آب گرم است. وجود این لوله به علت گردش دائمی آب گرم، باعث می‌شود تا پس از باز شدن شیر، مصرف کننده در زمان کوتاه تری به آب گرم دسترسی داشته باشد. این لوله در محل ورود آب سرد به آب گرم متصل می‌شود و معمولا از واحد آخرین مصرف کننده گرفته می‌شود.

 

 • انواع لوله‌های مجاز برای لوله کشی آب سرد و گرم

انواع لوله‌های مجازی که برای لوله کشی سرد و گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل موارد زیر است. انواع دیگر لوله‌های غیر فلزی در صورتی می‌توانند در لوله کشی مورد استفاده قرار بگیرند که تایید مراکز بهداشتی معتبر را گرفته باشند و با استانداردهای حداکثر فشار و دما نیز سازگار باشند.

 1. لوله‌های مسی
 2. لوله‌های فولادی گالوانیزه
 3. لوله‌های پلی اتیلن مشبک(PEX)
 4. لوله‌های پلی اتیلن با دمای بالا(PE-RT)
 5. لوله‌های پنج لایه پلی اتیلن با دمای بالا
 6. لوله‌های پلی اتیلن مشبک آلومینوم - پلی اتیلن مشبک(PEX-AL-PEX)

 

 • نکات فنی و ایمنی در لوله کشی گرم ساختمان

 1. خطوط لوله به هیچ وجه نباید از داخل دود کش، کانال هوا، چاه آسانسور یا اتاق تابلوی برق عبور کند.
 2. لوله‌ها در صورتی که قرار است زیر سقف یا در سقف کاذب قرار گیرند، باید در بالاترین ارتفاع ممکن اجرا شود.
 3. لوله کشی باید کوتاه ترین مسیر را داشته باشد و با کمترین پیچ و خم موازی و یا عمود بر دیوارهای ساختمان اجرا شود.
 4. پیش از اجرای لوله کشی، مسیرهای عبور لوله را باید با بقیه مسیرهای برقی، ساختمانی و مکانیکی مطابقت دهید. این کار مانع دوباره کاری‌های احتمالی می‌شود.
 5. در ساختمان مسکونی لوله‌های آب نباید در کنار لوله‌های فاضلاب نصب شوند. چرا که بر اثر گذر زمان و پوسیدگی لوله‌ها، امکان آلودگی آب آشامیدنی وجود خواهد داشت.
 6. در صورتی که نصب لوله‌های آب در کنار لوله‌های فاضلاب اجتناب ناپذیر باشد، باید فاصله مناسب بین آن‌ها رعایت شود. لوله فاضلاب در لوله کشی افقی، باید زیر بقیه لوله‌ها نصب گردد.
 7. لوله کشی باید نزدیک دیوارها، تیغه‌ها و سقف‌ها اجرا شود. در اجرای لوله‌ها به صورت کف خواب نیز محل لوله‌های عمودی باید به گونه‌ای در نظر گرفته شود که طول لوله کف خواب به حداقل ممکن برسد.
 8. لوله کشی نباید در بالای دستگاه‌های برقی اجرا شود. در صورت اجتناب ناپذیر بودن این کار، حتما در زیر لوله‌ها، سینی قطره گیر نصب شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.
لوله کشی آب و ساختمان
برای سرویس لوله کشی آب و ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading