نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی و تأثیر آن بر روحیه افراد

در محیط زندگی و کار نباید از نقش رنگ در دکوراسیون داخلی غافل شد. روانشناسی رنگ‌ها معتقد است یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مؤثر بر روحیه انسان‌ها در هر محیط و شرایط، رنگ‌ها هستند. آیا شما تابه‌حال با یک انسان افسرده برخورد داشته‌اید؟ اگر روند درمانی او را دنبال کنید متوجه می‌شوید که در تمامی مراحل، متخصص تأکید بر استفاده از رنگ‌های شاد و جذاب دارد زیرا هر رنگی آن‌چنان انرژی‌ای دارد که حتی می‌تواند بر روی خلق‌وخوی انسان تأثیر بگذارد به‌گونه‌ای که یک انسان شاد و خوشحال را در عرض چند دقیقه، به انسان عصبی تبدیل نماید و با برعکس.

 

رابطه شخصیت شما با رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی

آیا می‌دانید نوع رنگی که در دکوراسیون داخلی به کار می‌برید، نشان‌دهنده شخصیت شما است؟! و زمانی که فردی وارد محیط خانه و یا محل کار شما می‌شود، اگر تنها کمی به روانشناسی رنگ‌ها آشنایی داشته باشد به‌خوبی می‌تواند حدس بزند که شما چگونه فردی هستید! ازاین‌رو می‌خواهیم در این مقاله، به بررسی نقش رنگ در دکوراسیون داخلی و تأثیر آن بر روحیه افراد بپردازیم.

 

چرا باید در انتخاب رنگ برای دکوراسیون دقت کنیم؟

با توجه به نقش رنگ در دکوراسیون داخلی ، باید در زمان انتخاب رنگ‌ها بسیار دقت کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید، چراکه قرار است در طول روز، ساعت‌ها با این رنگ در ارتباط باشید و چشمان شما نظاره‌گر آن باشد. یادتان باشد که دیده انسان بر روی روان وی تأثیر می‌گذارد. درنتیجه این حق شما است که برای دکوراسیون داخلی از رنگ‌هایی استفاده کنید که حال روحی و روانی شمارا هرروز بهتر از قبل کند.


 

با دانستن نکات مهم در مورد نقش رنگ در دکوراسیون داخلی، بهترین را انتخاب کنید!

تفاوتی نمی‌کند که شما قرار است رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی را برای منزل انجام دهید و یا قصد بازسازی فضای محل کار خود رادارید. به‌هرحال باید موضوع نقش رنگ در دکوراسیون داخلی را جدی بگیرید و قبل از شروع کار، نکات زیر را حتماً مدنظر قرار دهید:

 

با توجه به شرایط روحی خود، رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید!

بارها ذکر کرده‌ایم که بر اساس اصول و یافته‌های علم روانشناسی رنگ‌ها، خلق‌وخوی انسان به‌شدت توسط رنگ‌های به‌کاررفته در یک محیط، متأثر می‌شود و همین امر باعث می‌شود، اغلب افراد در زمان رفتن به سفر و گشت‌وگذار در سبزه‌زار، طراوت و شادابی بیشتری داشته باشند. لذا برای رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی ابتدا شرایط روحی خود، اعضای خانواده و یا حتی کارمندان محل کار خود را در نظر بگیرید.

 

نقش رنگ در دکوراسیون داخلی

 

روحیه شاد اطرافیانتان را با انتخاب غلط رنگ دکوراسیون سرکوب نکنید!

اگر خانواده و اطرافیان شما افرادی شاداب و پرانرژی هستند با توجه به نقش رنگ در دکوراسیون داخلی ، شما نباید رنگ‌هایی را برای خانه و یا محل کار خود به کار ببرید، که منجر به از دست رفتن این شادی می‌شوند. این مسئله به‌ویژه در محیط خانه اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. همچنین اگر کار شما سخت و طاقت‌فرسا است، رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی را به‌گونه‌ای انجام دهید که فضای امن و آرامی را برای رفع خستگی شما و دیگر کارکنان فراهم آورد.

 

رنگ دکوراسیون داخلی را متناسب با کارایی آن قسمت انتخاب کنید

در خانه قسمت‌های مختلفی ازجمله، اتاق‌خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن وجود دارد. شما باید در هر قسمت باید از رنگ مناسب آن استفاده نمایید چراکه نقش رنگ در دکوراسیون داخلی باعث می‌شود به‌صورت ناخواسته، انرژی‌هایی به شما القا شود پس رنگ هر بخش باید با کارایی آن قسمت تطابق داشته باشد.

 

 بهترین مشاوران و متخصصان دکوراسیون را با سامانه آنلاین خدمت از ما، همیشه در کنار خود داشته باشید

 

اتاق‌خوابتان را شبیه سالن ورزشی رنگ آمیزی نکنید!

در اتاق نشیمن، باید از رنگ‌های شاد، پرانرژی و درعین‌حال آرام‌بخش استفاده نمود تا در زمان مهمانی، جو دلپذیری را ایجاد نماید اما در اتاق‌خواب رنگ‌ها باید لطیف و آرام باشند و نباید بدون توجه به نقش رنگ در دکوراسیون داخلی به سراغ رنگ‌های تند و مهیج در اتاق‌خواب بروید و آنجا را شبیه سالن ورزشی کنید! زیرا چنین رنگ‌هایی با بالا بردن انرژی بدنتان باعث می‌شوند که خواب از چشمانتان برود.

 

ترکیب رنگ مناسب در رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی چگونه باید باشد؟

مسلماً خیلی از افراد تمایل دارند در رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی از ترکیب چندرنگ استفاده کنند اما در انتخاب این ترکیب رنگ نباید بدون برنامه عمل کرد. بلکه باید با توجه به شرایط محیط، روحیه افراد و کارایی آن قسمت از ساختمان، باید رنگ‌های مناسب را باهم ترکیب نمود. به‌عنوان‌مثال در فست فود فروشی‌ها عمده رنگ‌های به‌کاررفته از نوع رنگ‌های محرک همانند قرمز، نارنجی و... هستند چون با توجه به اصول روانشناسی و نقش رنگ در دکوراسیون داخلی این رنگ‌ها می‌توانند اشتهای افراد را زیاد کنند اما قطعاً چنین ترکیب رنگی برای آشپزخانه مناسب نیست، زیرا منجر به پرخوری خواهد شد!

 

به هارمونی رنگ‌ها توجه خاصی داشته باشید!

یکی از مهم‌ترین اصول در رنگ‌ آمیزی دکوراسیون داخلی این است که بین رنگ‌های انتخابی، هارمونی وجود داشته باشد و دلیل اهمیت این موضوع، نقش رنگ در دکوراسیون داخلی است. محیطی را تصور کنید که با چندرنگ کاملاً متضاد، رنگ آمیزی شده است آیا این فضا برای شما آزاردهنده نخواهد بود؟ قطعاً هیچ‌کس نمی‌تواند در این محیط بیش از چند دقیقه بماند چراکه تضاد بین رنگ‌ها، ازنظر روانی منجر به آزردگی می‌شود. درنتیجه توصیه می‌کنیم که در هنگام انتخاب رنگ‌ها حتماً به مسئله نقش رنگ در دکوراسیون داخلی و تأثیر آن بر روحیه افراد توجه داشته باشید تا محیطی آرام و زیبا به دست آورید.

 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading