مشکلات رایج آبگرم کن گازی چیست؟

ثبت درخواست "سرویس و تعمیر آبگرمکن"
مشکلات رایج آبگرم کن گازی چیست؟

چگونه آبگرمکن دیواری را تعمیر کنیم

در این مقاله به بررسی علت خاموش شد آبگرمکن دیواری بوتان و همچنین نحوه هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان پرداخته ایم. یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری ترموکوپل آبگرمکن دیواری است. همچنین تعویض واشر آبگرمکن دیواری بوتان نیز بسیار متداول است. اما سوال اصلی اینجاست که قیمت دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان چقدر است؟ آیا نیاز به تعمیر آبگرمکن دیواری بوتان b15 وجود دارد؟ شاید بتوانید با دیدن فیلم تعویض واشر دیافراگم آبگرمکن دیواری این کار را انجام دهید. اما به طور کلی تعمیر آبگرمکن دیواری کار دشواری است و نیاز به تخصص و مهارت دارد.

مشکلات آبگرم کن ممکن است باعث شوند تا از داشتن آب گرم در منزل بی بهره بمانید. آبگرم کن یکی از ارکان حیاتی منزل به ویژه در فصول سرد است. اگر دسترسی به آب گرم نداشته باشید، رسما بخش زیادی از فعالیت های مهم خانه مختل می‌شود. به همین خاطر برای برطرف کردن مشکلات آبگرم کن، شاید قبل از صدا کردن تعمیرکار، خودتان بتوانید ریشه مشکل را پیدا کرده و حتی آن را برطرف کنید. 

 

چکه آب از بالای آبگرم کن

 • در آبگرم کن گازی مثل آبگرم کن برقی، ابتدا باید ورودی آب سرد و لوله های خروجی آب گرم و همچنین ارتباطات و اتصالات را چک کنید تا مطمئن شوید که هیچ اتصالی شل نشده باشد. شل شدن شیر دما و شیر کنترل فشار و یا شیر ورودی آب هم ممکن است باعث چکه آب شوند.

 

شیر برقی آبگرمکن بوتان عیب یابی آبگرمکن دیواری بوتان برد آبگرمکن بوتان

 

چکه آب از پائین آبگرم کن

 • اگر می‌بینید که از بخش پائینی آبگرم کن گازی شما آب چکه می‌کند، ممکن است این مشکل از بخش فشرده سازی یا چگالش آب گرم کن باشد. بنابراین سعی کنید دمای ترموستات را بالا ببرید. ممکن است شیر آب گذر شل شده باشد یا چکه کند و یا شیر دما و کنترل فشار به خاطر وجود بیش از حد آب در لوله ها، بخشی از این آب را خارج کند که دلیل آن فشار بیش از حد در تانکر است. اما اگر چکه آب از پائین آبگرم کن به خاطر زنگ زدگی باشد، باید آبگرم کن تان را عوض کنید.

 

در آبگرم کن، آب گرم نمی شود؟

 • اولین چیزی که باید بررسی کنید این است که آیا جریان گاز برقرار است و چراغ پیلوت روشن باشد. اگر اینها درست هستند، شاید مشکل در کار نکردن ترموکوپل است. یعنی ترموکوپل به درستی حس نمی‌کند که پیلوت روشن است و در نتیجه گاز را مشتعل نمی‌کند. در این صورت لازم است ترموکوپل را تمیز کرده یا آن را تعویض نمایید. اگر آبگرم کن شما مدل جدید است و از سیستم احتراق الکترونیکی بهره می‌برد، جعبه کنترل آن را چک کنید؛ شاید قطع کننده مدار قطع شده باشد.

 

قیمت دیافراگم آبگرمکن دیواری بوتان علت خاموش نشدن آبگرمکن دیواری بوتان

 

آب گرم کافی ندارید؟

 • دلایل متعددی وجود دارد که آب گرم به مقدار کافی ندارید و یا آب گرم خیلی زود تمام می‌شود. ممکن است ترموستات آبگرم کن روی دمای بالایی تنظیم نشده باشد. شاید ترموستات خراب شده باشد و یا لوله شیب دار آبگرم کن شکسته یا آسیب دیده باشد. این اتفاق باعث می‌شود که آب سرد ورودی، با آب گرم، مخلوط شود. گاهی اوقات نداشتن مقدار آب گرم کافی ممکن است به این خاطر باشد که تانکر آبگرم کن شما در مقایسه با میزان آب گرم مصرفی شما خیلی کوچکتر است. چرا که حتی اگر مخزن آبگرم کن شما گنجایش ۴۰ گالن آب گرم را داشته باشد.

 

آب بیش از حد داغ است

 • ترموستات شما روی دمایبالا تنظیم شده است. این اصلی ترین دلیلی است که ممکن است باعث بیش از حد گرم شدن آب شود. چرا که در بهار و تابستان باید دمای ترموستات را در مقایسه با فصل سرد، کمی پایین بیاورید و شاید فراموش کرده باشید این کار را انجام دهید. شاید هم خرابی ترموستات باشد که در این صورت باید ترموستات را تعویض کنید.

 

گرم شدن آب زمان زیادی طول می‌کشد

 • اگر حس می‌کنید که آبگرم کن شما خیلی کند آب را گرم می‌کند، شاید دمای ترموستات خیلی پایین تنظیم شده است و یا خروجی شعله کثیف و یا مسدود شده است و نیاز به تمیز کردن دارد. شاید فشار گاز خیلی پائین باشد. یا اینکه دریچه دودکش خیلی کثیف است و نیاز به تمیز کردن آن است.

 

علت فشار کم اب گرم در ابگرمکن دیواری

 • اگر خانه تان قدیمی است، قطعا لوله کشی های آب خانه قدیمی هستند و از لوله های نیم اینچی استفاده شده است. این لوله ها باعث می‌شوند تا حجم آب گرم کمتری جریان پیدا کند. متاسفانه تنها راه برای افزایش فشار آب گرم این است که لوله کشی های خانه را عوض کرده و از لوله های ۴/۳ اینچی که در خانه های نوساز استفاده می‌شود، بهره ببرید که قطعا تعویض لوله ها کار ساده ای نخواهد بود.

 

هواگیری آبگرمکن دیواری بوتان ترموکوپل آبگرمکن فیلم تعویض واشر دیافراگم ابگرمکن

 

علت خاموش شدن آبگرمکن یا پیلوت آبگرم کن

 • شاید دریچه پیلوت و یا لوله متصل به آن گرفته است و یا نیاز به تعویض دارد. ممکن هم هست که ترموکوپل مشکل داشته باشد. شاید هم در گاز متصل به آبگرم کن، هوا وجود دارد و یا شیر گاز، ایراد پیدا کرده است. تمامی موارد باید مورد بررسی قرار گرفته شود.

 

پیلوت آبگرم کن روشن نمی‌ماند

 • به احتمال خیلی زیاد لازم است ترموکوپل را عوض کنید. شاید هم شیر گاز مسدود شده و همین باعث خاموش شدن پیلوت بعد از چند دقیقه می‌شود.

 

صدای عجیب وغریب آبگرم کن

 • آبگرم کن های گازی هم دقیقا مثل آبگرم کن های الکترونیکی، ممکن است به سروصدا بیفتند. صداهای مثل هیس کردن، صدای انفجار، صدای ضربه و یا سروصداهای مختلف شاید به گوش شما برسد. در مدل های گازی آبگرم کن، این مشکل معمولا به رسوب های تشکیل شده در ته تانکر برمی‌گردد.

 

خروج آبی زرد رنگ از لوله ها

این به دلیل زنگ زدگی میله آنُد یا داخل تانکر آب است. تعویض میله آند، کار سخت و یا گران قیمتی نیست. اما اگر تانکر شما دچار زنگ زدگی شده، کار سخت می‌شود. چرا که باید آبگرم کن تان را عوض کنید.

 

آب گرم بو می دهد؟

این احتمالا به دلیل باکتری هایی است که در داخل تانکر به وجود آمده اند. وقتی دمای ترموستات را روی ۱۴۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید، تمام این باکتری ها از بین می روند و تانکر شما تمیز خواهد شد. در عین حال شاید بهتر باشد تا تانکر را با سفیدکننده کلر بشوئید. اگر باز هم بو از بین نرفت، احتمالا میله آند آبگرم کن شما به پایان عمرش رسیده و باید تعویض شود.

 

سخن پایانی آبگرمکن گازی:

در این مقاله به بررسی برخی از دلایل نیاز به تعمیر آبگرمکن پرداختیم. همچنین فهمیدیم که  چگونه آبگرمکن دیواری را تعمیر کنیم. آیا خودمان از پس تعمیر آبگرمکن بر می آییم یا حتما باید به تعمیرکار مراجعه نماییم. در چه مواقعی بهتر است با تعمیرکار تماس بگیریم. 

4.12 امتیاز از 22 رای

سرویس و تعمیر آبگرمکن

برای سرویس سرویس و تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس و تعمیر آبگرمکن

مطالب مرتبط با گرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading