کفسابی

کفسابی بتن

کفسابی بتن

عبارت کفسابی بتن چیزی نیست که هر روزه به گوشمان بخورد. بازار کفسابی بتن و کفسابی ساختمان معمولا در ابتدای فصول تمیزکاری داغ می‌شود و برای پیمانکارها و صاحب‌های ملک جایگاه ویژه‌ای دارد. با وجود اینکه مدت زیادی از رایج شدن کفسابی بتن در ایران نمی‌گذرد، توجه‌ها به مواردی مانند کف ساب بتن، دستگاه کفسابی بتن، ساب زدن دیوار بتنی، ساب زدن سیمان و حتی قیمت بتن آماده، انجام پروژه بتن و مجری بتن سخت نیز افزایش چشمگیری داشته است.

اگر شما نیز از متقاضیان خدمات کفسابی بتن، ساب زدن دیوار بتنی، کفسابی در تهران، کفسابی غرب تهران و سایر نقاط و شهرها هستید، می‌توانید با ثبت سفارش خود در وبسایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید. در ادامه این مقاله با کفسابی بتن، دستگاه کفسابی بتن و سایر موارد مربوط به این حوزه بهتر آشنا خواهیم شد.


 

لیست مطالبی خواهید خواند:


 

کفسابی بتن

وقتی حرف از کفسابی شود، اکثرا سنگسابی برای‌شان تداعی می‌شود. به‌طور کلی همان‌طور که گفتیم کفسابی بتن و ساب زدن سیمان مفاهیم تازه‌ای در کشور ما هستند.

اگر از خود پرسیده‌اید که کفسابی چیست و چه هدفی دارد، بد نیست بدانید که در کفسابی بتن سطح بنا با دستگاه یکدست و تمیز می‌شود. انجام این‌کار قبل از اپوکسی کردن و پارکت کردن کاملا ضروری است و تا زمانی که کف را با کفسابی آماده نکرده باشید، امکان انجام کاری رو کف وجود ندارد. البته گاهی تنها می‌خواهیم که سطح علاوه بر یکدست بودن، درخشان نیز باشد که در این حالت باید از دستگاه‌های خاصی استفاده کنیم. در ادامه با انواع دستگاه کفسابی بتن نیز آشنا خواهیم شد.

 

کفسابی بتن

 

کاربرد کفسابی بتن

حتی اگر قصد پارکت و اپوکسی کردن روی کف بتنی را نداشته باشید، باید توجه کنید که بتن در طول زمان فرسوده می‌شود. برخورد وسیله‌ها، لکه‌های چربی، ریختن رنگ و... علاوه بر ظاهر ناخوشایند و به‌خطر انداختن بهداشت محیط (بیمارستان‌ها و کشتارگاه‌ها)، کاربرد اولیه‌ی بتن را تغییر خواهد داد و اهمیت اجرای کفسابی بتن و کفسابی ساختمان را افزایش می‌دهد.

علاوه بر موارد گفته شده، شرایط آب و هوایی و تغییرات دمای محیط نیز می‌تواند باعث ترک خوردن بتن و شکستن آن شود. تمام این موارد باعث کاهش عمر بتن شده و به همین دلیل است که انجام امور کفسابی بتن با دستگاه کفسابی بتن مخصوص به آن را بیش از بیش حائز اهمیت می‌کند.

کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان نه‌تنها دوام و طول عمر کف بتنی را افزایش می‌دهد، بلکه شکستگی‌ها و ترک‌های آن را نیز پر می‌کند. اجرای کفسابی بتن سطح مورد نظر را صاف و براق کرده و ناهمواری‌های به‌جامانده از مرحله ماله‌کشی را رفع می‌کند.


 

انواع دستگاه کفسابی بتن

کفسابی ساختمان با دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. از رایج‌ترین انواع دستگاه کفسابی بتن و کف ساب بتن می‌توان به مدل ایتالیایی (بسیار پرکاربرد برای صیقلی کردن) و آلمانی اشاره کرد که البته تفاوت اساسی با یکدیگر دارند. وجه اشتراک این دستگاه‌ها استفاده از لقمه‌های مختلف برای ساب زدن است.

انواع دستگاه کفسابی بتن را به‌طور کلی می‌توان در 2 گروه تک فاز و سه فاز از نظر میزان برق مصرفی قرار داد:

  1. دستگاه‌های تک فاز ابعاد کوچکتری دارند و باتوجه به اینکه برق کمتری مصرف می‌کنند، قدرت کمتری نیز دارند. این دستگاه‌ها برای کفسابی سطوح سخت مناسب نیستند.
  2. دستگاه‌های سه فاز از دستگاه‌های کفسابی تک فاز بزرگ‌تر هستند و البته برق بسیار بیشتری نیز مصرف می‌کنند. این کف ساب‌های بسیار قوی بوده و از پس اموری مانند کفسابی بتن سنگ دار به خوبی برمی‌آیند.

در کنار این دستگاه‌ها دستگاه فرز بتن ساب نیز وجود دارد که می‌توان آن را نمونه‌ای قابل حمل از دستگاه‌های یاد شده دانست. این دستگاه در شرایطی به‌کار می‌روند که فضا برای چرخیدن دستگاه‌های اصلی وجود نداشته باشد و برای ساب زدن دیوار بتنی نیز کاربرد دارد.

 

کفسابی ساختمان

 

لقمه کفسابی چیست؟

انواع دستگاه کفسابی بتن صفحه‌هایی با اندازه‌های متفاوت دارند که لقمه‌های متفاوتی را می‌توان روی آنها سوار کرد. این لقمه‌ها کف را می‌سابند و هر نوع از آن‌ها با ضخامت مشخص، برای نوع خاصی از سطح استفاده می‌شود. رایج‌ترین گروه در میان لقمه‌ها، لقمه الماسی نام دارد که معروف ترین آنها لقمه الماسه شماره 120 (برای کفسابی بتن نرم) و لقمه الماسه شماره 36 (برای کفسابی بتن سنگ دار) است.


 

کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان احتیاج به آماده‌سازی خاصی ندارد و خود دستگاه تقریبا تمام کار را انجام می‌دهد. مهمترین نکته‌ای که باید به آن توجه کرد انتخاب دستگاه و از آن مهمتر لقمه مناسب برای انجام امور کفسابی‌ست. متخصصان کفسابی عموما ساب زدن سیمان را با آب انجام می‌دهند که روند ساب زنی که را موثرتر می‌کند. البته کفسابی به‌صورت خشک نیز انجام می‌شود.


 

همان‌طور که قبلا گفتیم نوع بتن (نرمه یا سنگ‌دار) روی انتخاب دستگاه کف ساب بتن و درنتیجه هزینه کفسابی تاثیر می‌گذارد. علاوه بر آن، متراژ محیط نیز در تعیین قیمت کفسابی بتن بسیار تاثیرگذار است؛ هرچه متراژ بالاتر باشد قیمت کمتر خواهد بود. اگر متقاضی خدمات کفسابی برای صیقلی کردن باشید هم قیمت تمام شده‌ی خدمات کفسابی افزایش خواهد یافت؛ زیرا این کار به دستگاه‌های خاصی نیاز دارد.

 

دستگاه کفسابی بتن

 

جمع‌بندی

اکنون که با دلایل انجام کفسابی بتن و ظرافت‌های آن آشنا شده‌اید، بد نیست بدانید که استفاده اشتباه از دستگاه کفسابی بتن یا انتخاب لقمه نامناسب می‌تواند آسیب جدی به سطح وارد کند. بنابراین بهتر است برای کفسابی ساختمان و ساب زدن سیمان از متخصصان این رشته کمک بگیرید.

وبسایت و اپلیکیشن "خدمت از ما" در پیدا کردن مجریان حرفه‌ای کفسابی در تهران، کفسابی و نماشویی، کفسابی غرب تهران و سایر نقاط و شهرها به شما کمک می‌کند.

4.88 امتیاز از 13 رای

مطالب مرتبط با کفسابی

کفسابی بتن
سنگسابی

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading