پارچه پرده را چگونه انتخاب کنیم؟

نصب پرده
شما در حال مطالعه مجله "خدمت از ما" هستید
پارچه پرده را چگونه انتخاب کنیم؟

یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی انتخاب پارچه پرده است. این‌‌که ما چه پارچه پرده ای را برای چه محیطی انتخاب کنیم کار راحتی است و با رعایت کردن نکانی می‌توانیم انتخاب پرده پارچه‌ ای مناسبی داشته باشیم. زیبایی و نوع دوخت پرده از عوامل تاثیرگذار در انتخاب خرید پرده است. انتخاب یک پارچه پرده ای شیک برای خانه مانند انتخاب یک لباس شیک برای انسان عمل می‌کند. در این مطلب ما سعی داریم نکاتی راجع به انتخاب و خرید پارچه پرده به شما بگووییم، با ما همراه باشید.

نکاتی راجع به انتخاب پارچه پرده 

در زیر به مواردی که در انتخاب پارچه پرده به شما کمگ می‌کند آشنا می‌شویم.

 

 انتخاب پارچه پرده

 

رنگ پارچه پرده

رنگ پارچه پرده یک عامل سلیقه‌ای می‌باشد و به این بستگی دارد که شما می‌خواهید پرده با چه چیزی ست باشد؛ مثلا بعضی افراد پرده را با فرش، بعضی با رنگ دیوار و مبلبان ست می‌کنند. بهترین کار این است که ما از رنگی استفاده کنیم که با وسایل خانه هم‌خوانی داشته باشد.

 

قیمت انواع پارچه پردهای

 

جنس پارچه پرده

اولین عامل تاثیرگذار در جنس پارچه پرده این است که شما مشخص کنید پرده را برای چه جایی می‌خواهید. مثلا بهتر است در سالن پذیرایی خود از ترکیب ساتن و حریر استفاده کنید تا جلوه شیک‌تری را به سالن شما بدهد؛ ولی در آشپزخانه و اتاق خواب از پرده پارچه ای استفاده کنید. هم‌چنین ضخامت پارچه نیز از عوامل تاثیرگذار در انتخاب جنس پرده می‌باشد در بعضی از محیط‌ها ما ترجیح میدهیم نور از پرده رد شود ولی در جاهایی مثل اتاق خواب‌ها ترجیح می‌دهیم که محیط تاریک باشد و هیچ نوری از پرده عبور نکند.

 

مدل پرده

در انتخاب پارچه پرده باید به مدل آن نیز توجه کنیم. مدل پرده را معمولا متناسب با نوع دکوراسیون انتخاب می‌کنند مثلا در دکوراسیون های کلاسیک باید از مدل پرده کلاسیک انتخاب کرد.

 

اندازه طولی و عرضی پارچه پرده

 هنگامی که از طرح و مدل پرده خود مطمئن شدید به قسمت انداره‌گیری پرده می‌رسیم. اندازه متراژ پارچه به مدل پرده بستگی دارد؛ به طور مثال اگر می‌خواید پرده شما چین داشته باشد باید دو یا سه برابر مقدار واقعی چهارچوب پنجره خود پرده بگیرید. برای اندازه‌گیری پرده بهتر است حتما با خیاط پرده مشورت کنید و طول و عرض را از او بخواهید.

 

مدل پردهای ساده حریر

 

میل پرده

میل پرده باید متناسب با نوع پرده و جنس آن بسته به سبکی وسنگینی پارچه باشد. بهتر است میل پرده را 10 تا 15 سانتی‎متر بلندتر انتخاب کنید این امر باعث می‌شود پنجره عریض‌تر به نظر برسد.

 

قیمت انواع پارچه پرده‌ای

پارچه پرده ها معمولا نسبت به جنس، کیفیت و طرح پارچه قیمت‌های آن متفاوت است و نمی‌توان رنج قیمتی خاصی برای آن در نظر گرفت زیرا در پارچه‌های پردهای تنوع زیادی است. باید به این نکته توجه داشت که پارچه‌های تولیدی  خارجی و وارداتی مثل پارچه‌های ایتالیایی و انواع پارچه پردهای ترک قیمت آن نسبت به کارهای داخلی بسیار گران‌تر است و در خرید و انتخاب پارچه پرده ای این نکته را باید در نظر گرفت. 

 

قیمت انواع پارچه پرده‌ای

قیمت پارچه پردهای تور

 

مدل پرده‌ای ساده حریر

پرده حریر ساده و نازک شیشه‌ای، یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین پرده ها می‌باشد که ضخامت کمتری نسبت به دیگر مدل‌های پرده دارد و بیشتر برای خانه‌هایی به کار می‌رود که نورگیر کمی دارد و پنجره‌های آن به جایی مشرف نیست. اگر می‌خواهید از پارچه حریر استفاده کنید و حریم خصوصی شما نیز حفظ شود بهتر است از آستر برای پرده حریر خود استفاده کنید. برای انتخاب طرح و رنگ پارچه حریر برای پرده باید به طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان توجه کنید. مثلا اگر دیوار کناری پنجره ساده هستند بهتر است پرده طرح دار روی پنجره نصب کنید و برعکس. قیمت پارچه پرده‌های حریر معمولا ارزان‌تر از انواع دیگر می‌باشد همچنین تنوع آن نیز بیشتر از جنس‌های دیگر است.

 

مدل پرده های جدید پذیرایی 2019

عکس مدل پردهای جدید پذیرایی

 

عکس مدل پرده های جدید پذیرایی

مدل پردهای جدید پذیرایی 2018

 

مدل پرده‌ای جدید پذیرایی 2018

مدل پردهای جدید پذیرایی 2019

 

مدل والان جدید

مدل والان جدید

 

کلام پایانی

در این مطلب نکاتی راجع به خرید انتخاب پارچه پرده توضیح دادیم و هم‌چنین مدل‌های جدید را برای شما معرفی کردیم. بهتر است در انتخاب پارچه پرده به چند نکته زیر نیز توجه کنید.

  •  هنگام تهیه پرده مطمئن شوید که متراژ مناسبی انتخاب کردید.
  • اگر اتاق روشنی می‌خواهید می‌توانید از پرده های حریری و شیشه ای استفاده کنید.
  • این روزها پرده پارچه ای و کرکره را می تواند در کنار هم مورد استفاده قرار دهید.
  •  سعی کنید همیشه پرده را تا جایی که ممکن است نزدیک به سقف نصب کنید.
  • بهتر است برای اتاق خواب‌ها، از پرده شِید و تاریک کننده استفاده کنید.
  • تا جایی که می‌شود طوری پارچه پرده را انتخاب کنید که بیشترین هم‌خوانی را با مبلمان داشته باشد.  

2.00 امتیاز از 37 رای

نصب پرده

برای سرویس نصب پرده از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب پرده

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading