فرق اسپیلت با کولر گازی

فرق اسپیلت با کولر گازی

در صورتی که قصد خرید کولر گازی را داشته اید احتمالا برای شما نیز این سوال پیش آمده است که اسپیلت بهتر است یا کولر گازی. فرق اسپیلت با کولر گازی شامل موارد متعددی می شود. در این مطلب فرق اسپیلت با کولر گازی را بررسی می کنیم.

فرق اسپیلت با کولر گازی

کولر گازی اسپیلت همان کولر گازی های دوتکه هستند در حالی که وقتی از لفظ کلی کولر گازی استفاده می شود معمولا منظور کولر گازی پرتابل است. کولر های گازی اسپیلت دارای دو قسمت هستند که به آن ها یونیت داخلی و یونیت خارجی گفته می شود. برای اتصال این دو قسمت به یکدیگر از لوله های مسی انتقال حرارت  استفاده می شود. در حالی که کولر گازی پرتابل یک تکه است.

برای این که بتوانیم فرق اسپیلت با کولر گازی را بررسی کنیم باید عوامل متعددی را در نظر بگیریم . در نهایت بسته به شرایط خودمان ببینم که کدام کولر گازی برای ما مناسب تر است. از مهترین فرق های اسپیلت و کولر گازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مصرف برق :

اسپیلت ها معمولا مصرف برق متعادل تری دارند. برچسب انرژی بیشتر این دستگاه ها A است. این شاید یکی از بزرگترین مزیت های اسپیلت باشد.


نصب کولر گازی :

کولر گازی های پرتابل نیاز به فرآیند نصب خاصی ندارند. در حالی که برای نصب اسپیلت به یک نصاب ماهر و حرفه ای نیاز دارید. فرآیند نصب اسپیلت یک کار تخصصی است که باید توسط نصاب مجرب و حرفه ای انجام شود. به طور مثال اگر شما اجاره نشین هستند ، انتخاب کولر گازی پرتابل می تواند برای شما انتخاب مناسب تری باشد.


پخش هوا :

اسپیلت ها معمولا پخش هوای بهتری دارند و به طور یکنواختی کل محیط را خنک می کنند. در حالی که کولر های گازی پرتابل در صورت وجود مانع در برابرشان نمی توانند محیط را به صورت یکنواخت خنک کنند.از آن جا که اسپیلت ها عموما بالای دیوار نصب می شوند ، این امتیاز را دارند که در جلوی مکان نصبشان مانع خاصی وجود ندارد.


سرو صدا :

از آن جا که کمپرسور کولر گازی در یونیت خارجی اسپیلت وجود دارد و این یونیت در محیط بیرون نصب می شود، کولر گازی اسپیلت کم سر و صدا تر از کولر گازی پرتابل خواهد بود.


میزان خنک کنندگی :

کولر گازی های اسپیلت در ظرفیت های بسیار متنوعی تولید می شوند . در صورتی که برای مکان بزرگی کولر گازی انتخاب می کنید از میان کولر گازی های اسپیلت انتخاب بیشتری خواهید داشت. به هر حال ظرفیت کولر گازی های پرتابل با توجه به یک تکه بودن آن محدود است . اما چون کولر گازی اسپیلت دو تکه است این امکان را به تولید کنندگان می دهد تا کولر گازی با ظرفیت بالاتری تولید کنند.


اندازه :

با توجه به این که قسمت کمپرسور اسپیلت در پنل بیرونی قرار دارد، اسپیلت نسبت به کولر گازی فضای کمتری اشغال می کند. در صورتی که در منزل فضای کمی در اختیار دارد، اسپیلت دیواری می تواند گزینه مناسب تری برای شما باشد در نهایت انتخاب این که کولر گازی بهتر است یا اسپیلت بستگی به خود شما دارد. با توجه به عوامل بالا و کاربرد مورد نیازتان می توانید در مورد خرید اسپیلت یا کولر گازی تصمیم بگیرید.

2.33 امتیاز از 8 رای

برچسب‌ها:
نصب کولر گازی و اسپیلت

برای سرویس نصب کولر گازی و اسپیلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب کولر گازی و اسپیلت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading