روش های مختلف شستشوی نمای ساختمان

نماشویی
روش های مختلف شستشوی نمای ساختمان

بهترین روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان

رسیدگی و شستشوی نمای ساختمان یکی از کارهایی است که علاوه بر اینکه بر زیبایی شهر تاثیر گذار است، نشانگر شخصیت ساختمان نیز می باشد. با توجه به اینکه نمای ساختمان و ظاهر بیرونی آن همیشه اولین چیزی‌ است که افراد می‌بینند، شستشوی نمای ساختمان بایستی به اندازه نظافت فضای داخلی آن نیز مورد توجه قرار بگیرد. شستشوی نمای ساختمان و روش‌های تمیزکاری نمای ساختمان پیشرفت بسیار زیادی نسبت به گذشته داشته است. امروزه روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان به افراد متقاضی این سرویس(با پیشنهادات مناسب برای هزینه شستشوی نمای ساختمان) ارائه می‌شود؛ برای مثال بند باز نمای ساختمان و یا واترجت شستشوی نمای ساختمان.

دلیل نیاز به نماشویی ساختمان چیست؟

فارغ از زیبایی یک ساختمان با نمایی تمیز، دلایل مهم‌تری نیز برای نماشویی ساختمان وجود دارد. درصورتی که ساختمان شما با گرد و غبار و دوده پوشیده شده باشد و هر چند مدت یکبار تمیز کاری نمای ساختمان را انجام ندهید، مصالح به‌کار رفته در نما به درستی دیده نخواهند شد. در چنین شرایطی و در‌صورت وجود ایرادات احتمالی، شما امکان جلوگیری از تخریب نما و حادثه را نخواهید داشت. همچنین، انجام نماشویی با هرکدام از روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان، عمر مفید نمای ساختمان شما را نیز افزایش خواهد داد.

 

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان غرب تهران واترجت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی

 

حجم درخواست برای شستشوی نمای ساختمان در چه شهری است؟

 • شستشوی نمای ساختمان در مشهد
 • شستشوی نمای ساختمان غرب تهران
 • شستشوی نمای ساختمان اصفهان
 • شستشوی نمای ساختمان در شیراز

 

شستشوی نمای ساختمان در تبریز

شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان با واترجت لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان در اصفهان شستشوی نمای ساختمان با طناب شستشوی نمای ساختمان غرب تهران واترجت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان آجر سه سانتی شستشوی نمای ساختمان در تبریز

 

برخی از موارد مورد توجه در مورد نماشویی

 • قیمت نماشویی در تهران
 • نماشویی با طناب
 • خدمات نماشویی
 • نماشویی ساختمان تهران
 • نماشویی ارزان
 • شرکت نماشویی ساختمان
 • نماشویی شرق تهران
 • نماشویی شیشه

در ادامه این مقاله انواع روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان را بررسی خواهیم کرد تا شما بتوانید بهترین روش شستشوی نمای ساختمان، را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

 

شستشوی نمای ساختمان

روش های مختلف شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی

 

1. شستشوی نمای ساختمان با آب

شستشوی نمای ساختمان یا همان نماشویی ساختمان با آب رایج‌ترین و بی‌خطرترین گزینه در میان تمام روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان است. این روش به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • نماشویی ساختمان با فشار آب یا واترجت: در این روش بند باز نمای ساختمان با استفاده از واترجت شستشوی نمای ساختمان و فشار آب تنظیم شده‌ سطح ساختمان را کاملا می‌شوید. بسته به شرایط ممکن است مواد شوینده مخصوصی هم به آب افزوده شوند. توجه داشته باشید که از شوینده‌های خانگی استفاده نکنید، چرا که بعد از خشک شدن از خود لکه به جای می‌گذارند.
 • نماشویی ساختمان با بخار آب: این روش برای تمیز کاری نمای ساختمان زیاد رایج نیست اما در موارد خاصی می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد؛ برای مثال در مواقعی که مصالح ساختمان ظریف و حساس‌اند و همچنین شستشوی آلودگی‌های عمیق مورد استفاده قرار می گیرند.
 • نماشویی ساختمان با خیساندن: تمیز کاری نمای ساختمان سنگی با خیساندن به خوبی انجام خواهد شد. این روش به نسبت دو روش قبلی به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت، اما گزینه مناسبی برای ساختمان‌های قدیمی نیز به شمار می‌رود.

 

شستشوی نمای ساختمان با واترجت

شستشوی نمای ساختمان نماشویی ساختمان نماشویی ساختمان تهران بند باز نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان غرب تهران شستشوی نمای ساختمان با واترجت نمای ساختمان گرد نماشويي ساختمان نظافت نمای ساختمان

 

2. شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی با مواد شیمیایی

از شوینده‌های شیمیایی برای تمیز کاری نمای ساختمان‌هایی استفاده می‌شود که با گرد و خاک و دوده پوشیده شده‌اند. این شوینده‌ها همچنین می‌توانند گرافیتی‌ها، نقاشی‌ها و زنگار را نیز پاک کند. فراموش نکنید که هر شوینده‌ای برای سطوح و مصالح خاصی در نماشویی ساختمان کاربرد دارد.

در این روش ابتدا سطح ساختمان خیس می‌شود و سپس شوینده مورد‌نظر روی آن پاشیده می‌شود. بعد از گذشت مدتی(این مورد با توجه نوع شوینده یا شیشه شوی نمای ساختمان مشخص می‌شود)، با استفاده از آب سطح ساختمان کاملا پاکیزه می‌شود.

 

شستشوی نمای ساختمان در اصفهان

شستشوی نمای ساختمان

 

3. شستشوی نمای ساختمان با واتر سندبلاست

در ادامه‌ی روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان به روش‌های سایشی و دستگاه واتر سندبلاست می‌‌رسیم. همان‌‌طور که از نام دستگاه مورد استفاده مشخص است، در این روش شن(که ممکن است جنس متفاوتی داشته باشد) با آب مخلوط شده و با فشار هوا به نمای ساختمان پاشیده می‌شود. این دستگاه انواع مختلفی دارد و شن مورد استفاده در آن نیز بسته به نوع نما متفاوت خواهد بود.

این روش در مقایسه با واترجت شستشوی نمای ساختمان و استفاده از مواد شیمیایی برای نماشویی ساختمان خشن‌تر است؛ اما برای زدودن کثیفی از نماهای آجری و یا حتی کشتی‌ها و رنگ زدایی (مانند گرافیتی) بسیار مناسب و کارآمد است. همچنین زمانی‌که واترجت شستشوی نمای ساختمان قدرت کافی را برای نماشویی ساختمان ندارد، اغلب به سراغ این روش می‌روند.

 

نماشویی ساختمان

روش های مختلف شستشوی نمای ساختمان یا همان نماشویی ساختمان

 

روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان شیشه‌ای

تمیز کاری نمای ساختمان‌های شیشه ای به دلیل ظاهر شیک و مدرن آن بسیار مهم است تا همیشه بتواند زیبایی و تاثیرگذاری خود را حفظ کند. نماشویی ساختمان‌های شیشه‌ای معمولا به 3 روش انجام می‌شود. در تمام روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان شیشه‌ای، قبل از شروع کار بهترین شیشه شوی نمای ساختمان انتخاب شده و سپس تمیز کاری نمای ساختمان انجام می‌شود.

 

شستشوی نمای ساختمان با طناب

 نماشویی ساختمان یا شستشوی نمای ساختمان چگونه است؟

 

 • نماشویی ساختمان با بند باز: در این روش بند باز نمای ساختمان با استفاده از طناب قسمت‌های مورد نظر را تمیز می‌کند. این روش برای ساختمان‌هایی که ارتفاع زیادی دارند مناسب است و با رعایت نکات ایمنی خطرات آن به حداقل خواهد رسید. مشخصا هزینه شستشوی نمای ساختمان با توجه به ارتفاع آن متغیر خواهد بود.
 • نماشویی ساختمان با بالابر: در صورتی که عرض خیابانی که ساختمان در آن واقع شده کم باشد، از این روش کارآمد در میان روش‌های مختلف شستشوی نمای ساختمان انتخاب می‌شود. تمیزکاری نمای ساختمان با این روش بسیار کم‌خطر و مطمئن بوده و در مدت کوتاهی نیز به پایان می‌رسد.
 • نماشویی ساختمان با داربست: این روش از روش‌های سنتی شستشوی نمای ساختمان به شمار می‌رود. این روش نیز سرعت بالایی داشته و بدون نیاز به بند باز نمای ساختمان در مدت کوتاهی انجام می‌شود. امنیت نسبتا زیاد نیز از دیگر مزایای این روش تمیزکاری نمای ساختمان است.

5.00 امتیاز از 15 رای

نماشویی

برای سرویس نماشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نماشویی

نماشویی با طناب
شستشوی نمای سیمانی
نماشویی با اسید

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading