نماشویی با اسید

نماشویی
نماشویی با اسید

نماشویی با اسید چگونه است؟

شستشوی نمای ساختمان با اسید

شستشوی نمای ساختمان به ویژه نماشویی با اسید یکی از حساس‌ترین روش‌های تمیز کردن نمای ساختمان(نماشویی) است که حتما باید در موارد خاصی انجام شود. شستشوی نمای ساختمان با اسید فقط در صورتی کاربرد دارد که جرم با آب پاک نشود. اسید برای نمای ساختمان خوب نیست بنابراین نماشویی اسیدی جزو |آخرین گزینه های انتخابی است. بنابراین، نماشویی با اسید برای همه‌ی ساختمان‌های مسکونی مناسب نیست و باید با توجه به میزان آلودگی و کثیفی آن در مورد متریال و روش نماشویی تصمیم گرفت. معمولا سنگ‌های سخت مانند گرانیت برای اسیدشویی ساختمان متداول‌تر هستند و هر نوع سنگی را نمی‌توان با این روش تمیز کرد.

نکته مهم در نماشویی با اسید این است که اسید مورد استفاده نباید بالای ۲۵% باشد؛ باید توجه داشت که نوع اسید در شستشوی نمای ساختمان بسیار مهم است. برای ساختمان‌هایی که مصالح آنها مقاومت کمتری دارد و ممکن است با روش نماشویی با اسید آسیب ببینند، روش شستشوی نمای ساختمان با واترجت پیشنهاد می‌شود. همانطور که گفته شد نماشویی با اسید جزو آخرین گزینه هاست.

توصیه مهم دیگر در شستشوی نمای ساختمان با اسید و حتی روش‌هایی مانند نماشویی با طناب این است که حتما از شرکت‌های نماشویی و نیروهای متخصصی کمک بگیرید که در این کار حرفه‌ای هستند و تجربه کار با اسید را برای نماشویی ساختمان دارند. به‌کار گرفتن افراد غیرحرفه‌ای و کم‌تجربه ممکن است خسارت‌های جانی و مالی به همراه داشته باشد.

 

نماشویی با اسید برای تمیز کردن سیمان از یک دیوار سنگی، از یک معجون جادویی استفاده می‌کنیم. خوب، به‌هرحال برای کسی که سال‌ها با کثیفی سیمان مبارزه کرده است، جادویی به نظر می‌رسد. این ماده جوهر نمک نامیده می‌شود. سیمان را بدون آسیب رساندن به سنگ پاک می‌کند (اگر به‌درستی استفاده می‌شود)، حتی اگر سیمان خشک‌شده باشد.

 

روش‌های شستشوی نمای ساختمان

بسته به جنس نما متدها و روش‌های گوناگونی برای شستشوی نمای ساختمان به‌کار گرفته می‌شود تا هم سطح نمای ساختمان آسیب نبید و هم کار با کیفیتی مناسب انجام شود. 3 روش اصلی برای نماشویی وجود دارد که عبارت است از:

  • سنگ سابی
  • نماشویی با اسید یا اسیدشویی ساختمان
  • نماشویی با آب (برای مثال شستشوی نمای ساختمان با واترجت)

 

روش انجام نماشویی با اسید

در شستشوی نمای ساختمان با اسید بهتر است مواد شیمیایی‌ای به‌کار برده شود که بتواند آلودگی و لکه‌هایی که به‌سختی از سطح نما کنده می‌شود را حل، و جرم‌ را از سطح نما پاک کند؛ برای مثال پاک‌کننده‌های شیمیایی مانند اسید و دیگر ترکیبات اسیدی. نماشویی با اسید در مقایسه با روش‌های مبتنی بر آب مانند شستشوی نمای ساختمان با واترجت و نماشویی با طناب، یک روش بسیار عالی برای رفع رنگ، روکش، لکه‌های زنگ زدگی و پاک کردن گرافیتی روی دیوار و مخصوصا شستشوی نمای آجری است. از جمله اسیدهای مشهور در زمینه کف سابی و نماشویی و اسیدشویی می‌توان به اسید دیسکلر، اسید جوهر نمک و اسید جرم آلکس اشاره کرد.

 

جوهر نمک یک گزینه دم دست برای تمیزکاری است اما خطرناک هم است. مقاله من در مورد چگونگی استفاده ایمن از جوهر نمک است. حالا که شما را در مورد این محصول نگران کرده‌ام، اجازه دهید کمی تمیزکاری با جوهر نمک انجام دهیم.  قبل از تمیز کردن سنگ‌ها، آن‌ها را خیس کنید

 

بعد از انتخاب اسید مناسب، کافیست آن را روی سطح مرطوب اسپری کنید و یا با یک برس روی سطح مورد نظر بکشید. سپس اجازه دهید مدتی روی آن بماند و اصطلاحا خیس بخورد. البته با توجه به میزان کثیفی و آلودگی لکه‌ها ممکن است چند روش مورد استفاده قرار گیرد. بصورت کلی ابتدا لکه مورد نظر را با آب شسته و خیس می‌کنند، سپس از پاک‌کننده‌های سبک‌تر یا قلیایی برای خنثی کردن استفاده شده و در نهایت با شوینده‌های اسیدی نمای ساختمان شسته می‌شود.

 

شستشوی نمای ساختمان با اسید نماشویی با جوهر نمک

 

توصیه مهم برای نماشویی ساختمان با اسید

اگر خودتان می‌خواهید برای نماشویی با اسید و اسیدشویی ساختمان خود و دیوارهای آن دست به کار شوید، ابتدا حتما اطلاعات لازم برای کسب اطمینان از جنس مصالح و شوینده سازگار با جنس دیوار را به دست آورید. بعد از آن کافی است سطح موردنظر را مرطوب کرده، مقداری اسید جوهرنمک رقیق شده روی آن بریزید و پس از خیس خوردن با یک برس محکم آن را پاک، و تمام لکه‌های روی سطح را تمیز کنید.

اما از آنجا که کار با اسید خطرناک است، توصیه می‌کنیم برای شستشوی نمای ساختمان با اسید حتما از یک متخصص و یا شرکت‌های نماشویی برای شستشوی نما در کرج یا نماشویی ساختمان کرج و نماشویی ساختمان تهران کمک بگیرید. وب‌سایت و اپلیکیشن "خدمت از ما" در این زمینه و حتی در گرفتن لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان، قیمت نماشویی در تهران و سایر شهرها به شما کمک می‌کند.

 

نماشویی با جوهر نمک

برای تمیز کردن سیمان از یک دیوار سنگی، از یک معجون جادویی استفاده می‌کنیم. برای کسی که سال‌ها با کثیفی سیمان مبارزه کرده است، تمیز شدن دیوار با این روش جادویی به نظر می‌رسد. این ماده جادویی جوهر نمک نامیده می‌شود. جوهر نمک سیمان را بدون آسیب رساندن به سنگ پاک می‌کند، حتی اگر سیمان خشک‌شده باشد جوهر نمک کار خود را انجام می دهد.

اما قبل از هر چیز نکات ایمنی را رعایت نمایید. جوهر نمک یک گزینه دم دست برای تمیزکاری است اما در عین حال بسیار خطرناک است. در این مقاله نحوه استفاده ایمن از جوهر نمک را می آموزید. 

 

جوهر نمک گزینه خوبی برای نماشویی اشیدی

 

4.80 امتیاز از 10 رای

نماشویی

برای سرویس نماشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نماشویی

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading