راهکارهایی برای نظافت خانه

نظافت منزل
راهکارهایی برای نظافت خانه

راهکارهایی برای نظافت خانه که از نظافت غول نسازیم!

نظافت روزانه منزل یک موضوع بسیار مهم است که بیشتر افرادی که طریقه نظافت منزل را نمی‌دانند از آن یک غول برای خود ساخته‌اند. نظافت هم همچون تمامی امور دیگر، نیاز به برنامه ریزی و انجام یکسری فوت و فن دارد. گاهی سوال پیش می آید که برای تمیز کردن خانه از کجا باید شروع کنیم، اگر نظافت منزل شما 2 ساعت زمان می‌برد، با مطالعه و عمل کردن به این مقاله ما تضمین می‌کنیم که این مدت زمان را به راحتی به نصف هم می‌توانید کاهش دهید.

نکات تمیزی خانه: نکات زیر کاملا علمی و ثابت شده است. فقط برای یک بار این ترفندها را پیش بگیرید تا از نتایج آن شگفت زده شوید. 

6 راهکار طلایی برای نظافت منزل

شاید برایتان سوال باشد که برای تمیز کردن خانه از کجا باید شروع کنیم؟ فراموش نکنید که این نکات را تکرار کنید و یا حتی بنویسید و به درب یخچال یا کابینت بچسبانید. تا همیشه ببینید و به عادت برای شما تبدیل شود. برنامه بسیار بسیار ساده است، فقط رعایت نکات مهم است.

در این قسمت شما را با 6 مرحله از راهکارهایی برای نظافت منزل آشنا می‌کنیم تا مدت زمان نظافت منزل شما را به حداقل برسانیم.

 

1- یک برنامه ریزی ساده ولی کاربردی:

در گام اول یک برنامه ریزی می‌کنیم تا متوجه مشکلات و امکانات بشویم. در ابتدا به یک لیست از مکان‌هایی که نیاز به نظافت دارند نیازمندیم. فراموش نکنید که لباس‌های کثیف، وسایل دور ریختنی، قسمت‌هایی که نیاز به گردگیری دارند و ... را در لیست نظافت قرار دهید تا به آن‌ها هم رسیدگی کنیم.

 

2- نظافت سرویس بهداشتی:

  1. در این مرحله باید از قبل مواد شوینده و ماسک و دستکش را آماده کرده باشیم. سعی کنید از شوینده‌های قوی و صنعتی استفاده نکنید.

  2. اگر نظافت سرویس بهداشتی طبق برنامه و در فاصله‌های کم انجام شود، دیگر نیازی به شوینده‌های قوی نیست.

  3. استفاده از شوینده‌ها در مکان‌های سربسته خطرناک است بنابراین حتما فن را روشن بگذارید.

 

راهکارهایی برای نظافت منزل

 

3- نظافت شیشه‌ها و آینه‌ها:

یک موضوع مهم در نظافت پنجره‌های بیرونی، خطرناک بودن نظافت آن‌هاست. اما شما با خرید یکی از بازویی‌های مخصوص شیشه پاک کردن، به راحتی و بدون خطر، می‌توانید تمامی شیشه‌های خارجی را برق بیندازید.

نکات تمیزی خانه:می‌توانید به جای استفاده از محلول‌های شیمیایی، از آب و سرکه جهت شستشوی شیشه‌ها استفاده نمایید.

 

4- نظافت آشپزخانه با جزئیات:

منظور از نظافت با جزئیات چیست؟ 

گمان می‌کنم مهمترین قسمت نظافت ما مربوط به ظرف‌هایی است که روزانه در آن‌ها غذا می‌خوریم. یا کلا وسایلی که با غذای ما ارتباط مستقیم دارند را باید در صدر لیست نظافتمان قرار دهیم.

نظافت داخل ماکروویو: مقداری سرکه + لیمو + آب صابون را درون یک ظرف بریزید، داخل ماکروویو بگذارید و آن را روشن کنید. فقط چند دقیقه کافی است. پس از خنک شدن داخل ماکروویو، با یک تکه پارچه نرم به راحتی داخل ماکروویو را تمیز نمایید.

نظافت سرخ کن: داخل دستگاه سرخ کن سرشار از ذرات چربی است که در تمامی نقاط پخش شده‌اند. پیشنهاد ما این است که برای 5 الی 10 دقیقه، مخزن را پر از آب کنید و بگذارید تا چربی‌ها از بدنه جدا شوند و بعد با اسکاج بشویید.

نظافت پلو پز: پلوپز هم مثل سرخ کن، پر از آب کنید و بگذارید تا آب در آن بمان و ذرات در آب حل بشوند.

نظافت اجاق گاز: با استفاده از شوینده‌های مخصوص گاز، سطح گاز را تمیز کنید. نظافت اطراف شعله‌ها بسیار مهم هستند.

 

راهکارهای نظافت منزل ازجمله نظافت اجاق گاز، نظافت پلوپز، نظافت شیشه ها

 

5- نظافت اتاق خواب:

همانطور که گفتیم، بسیاری از افراد از نظافت خانه یا نظافت محل کار یک غول برای خود ساخته‌اند. برای مثال شستشوی روتختی و رو بالشتی در نگاه اول یک کار سخت و طاقت فرسا است. در صورتی که اگر هر هفته رو تختی و رو بالشتی را بشوییم، مدت زمان شستشو از نصف هم کمتر خواهد شد. سعی کنید هر روز، رو تختی و رو بالشتی را در معرض نور خورشید قرار دهید.

 

 6- نظافت قسمت‌های عمومی منزل

در قدم آخر، باید به فکر فرش‌ها و کاشی‌ها باشید. ما نمی‌گوییم هر ماه فرش‌ها را به فرش شویی بدهید، ولی حداقل 6 ماه یکبار با شامپوی فرش، سطح فرش را بشویید. برای شستشوی کاشی‌ها، پیشنهاد می‌کنیم که از شوینده‌های شیمیایی استفاده نکنید زیرا به شدت برای سیستم تنفسی خطرناک می‌باشد.

 

کلام پایانی راهکارهایی برای نظافت خانه

در این مقاله (راهکارهایی برای نظافت خانه) تنها موضوعی که برای ما اهمیت داشت، راحتی شما در هنگام نظافت، و کم کردن مدت زمان نظافت شما در منزل بود. شما هم اگر نظر، انتقاد یا پیشنهادی دارید، در قسمت دیدگاه با ما به اشتراک بگذارید.

5.00 امتیاز از 12 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading