نحوه تمیز کردن یخچال

ثبت درخواست "نظافت منزل"
نحوه تمیز کردن یخچال

نحوه تمیز کردن یخچال، با توجه به اینکه مواد خوراکی را در آن نگهداری می­‌کنیم، اهمیت بالایی دارد. علاوه بر قسمت‌­های داخلی این دستگاه در نحوه تمیز کردن یخچال، از بین بردن لکه‌های روی یخچال نیز از مراحل روش تمیز کردن یخچال است. چه به دنبال تميز كردن يخچال سايد سامسونگ باشید، و چه نحوه تميز كردن يخچال سيلور، این مطلب هر چه را که باید در مورد نحوه تمیز کردن یخچال بدانید، در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مطلب، ابتدا مراحل تمیز کردن داخل یخچال را مرور می‌­کنیم، و در ادامه خواهیم گفت که چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم.

نحوه تمیز کردن یخچال (بخش‌های داخلی)

اگر جزو آن دسته افراد باحوصله‌­ای هستید که تميز كردن يخچال سايد سامسونگ یا نحوه تميز كردن يخچال سيلور را خود انجام می‌دهند و به متخصصان نمی‌­سپارند، مراحل زیر را برای تمیز کردن قسمت­‌های داخلی یخچال دنبال کنید:

 

1. روش تمیز کردن یخچال: خارج کردن مواد غذایی

اولین مرحله در نحوه تمیز کردن یخچال، خارج کردن تمام مواد غدایی از یخچال است. بهترین زمان برای تميز كردن يخچال سايد سامسونگ و سایر مدل‌ها زمانیست که مواد زیادی در یخچال ندارید؛ برای مثال پیش از خرید هفتگی مواد غذایی. خوراکی‌­ها را روی یک کابینت یا میز قرار دهید؛ اینکار به شما کمک می­‌کند هنگام چیدن دوباره مواد داخل یخچال راحت‌­تر باشید.

بیشتر مواد غذایی برای مدت کوتاهی خارج از یخچال دوام می‌­آورند. اما باید مواد غذایی که نمی‌توانند بیشتر از 1 ساعت بیرون از یخچال باشند را در جای خنک قرار دهید. روشن کردن کولر یا قرار دادن مواد غذایی در یخ پیش از شروع نحوه تمیز کردن یخچال، می­‌تواند شرایط را برای حفظ آنها (مخصوصا در تابستان) بهتر کند. اگر در فصل سرما روش تمیز کردن یخچال را انجام می‌دهید، می‌توانید خوراکی­‌ها را در هوای آزاد بگذارید.

 

تميز كردن يخچال سايد سامسونگ

 

2. تميز كردن يخچال سايد سامسونگ: دور ریختن خوراکی­‌های بلااستفاده

حالا تمام غذاهای تاریخ مصرف گذشته، کپک‌­زده و غیر قابل خوردن را دور بریزید. در صورت امکان، از کیسه‌های پلاستیکی برای جلوگیری از نشت مواد فاسد استفاده کنید. تاریخ تولید و انقضا را بررسی کنید تا دور ریختنی­‌ها را بهتر تشخیص دهید. اگر اهل نحوه تمیز کردن یخچال به صورت فصلی باشید، با چنین موادی برخورد نخواهید کرد. نهایتا کیسه زباله را بلافاصله از خانه خارج کنید تا آشپزخانه شما بوی بد نگیرد.

 

3. نحوه تمیز کردن یخچال: خارج کردن قفسه‌ها

پس از دور ریختن خوراکی‌­های بلااستفاده، قفسه‌­ها و کشوهای قابل جاسازی را از یخچال خارج کنید. اگر نمی­‌خواهید زمان زیادی را صرف تميز كردن يخچال سايد سامسونگ یا نحوه تميز كردن يخچال سيلور کنید، می­‌توانید به جای بیرون آوردن قفسه‌­ها آنها را با یک دستمال و اسپری تمیزکننده پاک کنید.

 

4. تميز كردن يخچال با سركه: شستن قفسه‌ها

برای تمیز کردن طبقه‌­بندی­‌ها و قفسه‌های یخچال می­‌توانید از مخلوط 1 لیوان سرکه سیب و 3 لیوان آب ولرم استفاده کنید. پس از تميز كردن يخچال با سركه، داخل یخچال را با یک دستمال میکروفایبر کاملا خشک کنید. تميز كردن يخچال با سركه یک روش عالی برای از بین بردن لکه چربی از روی یخچال و حتی از بین بردن لکه‌های روی یخچال است.

البته به جای تميز كردن يخچال با سركه می‌­توانید قفسه و کشوها را نیز با آب گرم و دست بشویید. اگر برخی اجزای داخلی یخچال شما شیشه‌ای هستند، ابتدا اجازه دهید تا با محیط هم‌دما شوند. زیرا تغییر دمای ناگهانی می­‌تواند شیشه را بشکند. در عوض، می‌توانید از آب سرد نیز استفاده کنید.

 

از بین بردن لکه‌های روی یخچال

 

5. نحوه تميز كردن يخچال سيلور: دیواره­‌های یخچال

تميز كردن يخچال با سركه و اسفنج یا دستمال نرم برای دیواره‌­ها یا طبقات غیر قابل جداسازی یخچال نیز کاربرد دارد. اما اگر پس از تميز كردن يخچال با سركه برخی لکه‌ها همچنان از بین نرفتند از چه ماده‌ای در نحوه تمیز کردن یخچال استفاده کنیم؟

در این حالت برای از بین بردن لکه‌های روی یخچال (لکه­‌های سرسخت!) می‌­توانید از یک خمیردندان بدون رنگ استفاده کنید. خمیردندان مانند یک پاک‌­کننده خوب عمل کرده و بوی نامطبوع را نیز از بین می‌­برد.

6. نحوه تمیز کردن یخچال: شستن نوار لاستیکی

نوار لاستیکی درب یخچال در نحوه تمیز کردن یخچال اهمیت زیادی دارد. این نوار باید تمیز، نرم، و سالم بماند. نگهداری مناسب از این نوار کارایی یخچال را افزایش می­‌دهد، هزینه برق را کاهش می‌­دهد و عمر دسنگاه را طولانی می‌­کند.

شما می‌­توانید این نوار را با یک محلول از ترکیب ½ آب و ½ سرکه و یک مسواک یا برس نرم تمیز کنید. پیشنهاد می‌­کنیم از شوینده­‌های شیمیایی نامناسب در این مرحله استفاده نکنید تا یکپارچگی نوار تحت تاثیر قرار نگیرد. تميز كردن يخچال با سركه در این مرحله نیز بهترین راه حل است.

 

اکنون تنها کافیست تا قفسه‌­ها که کاملا خشک را درون یخچال قرار دهید، بطری‌ها و شیشه‌ها را با یک دستمال مرطوب پاک کنید، و آنها را درون یخچال قرار دهید.

 

چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم؟

 

چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم؟

پس از نظافت داخل یخچال، می­‌خواهیم ببینیم چگونه بدنه یخچال را تمیز کنیم. استفاده از جوش شیرین، یکی از گزینه‌های مناسب برای از بین بردن لکه‌های روی یخچال و رفع زرد شدن یخچال است.

 

نحوه تمیز کردن یخچال با جوش شیرین

در مرحله آخر از نحوه تمیز کردن یخچال، باید بدنه یخچال را از بالا تا پایین تمیز کنید. برای اینکار، 2 قاشق غذاخوری جوش شیراین را با یک لیتر آب داغ مخلوط کنید. بدنه یخچال را با پارچه‌ای نرم و محلول به دست آمده تمیز کنید. در نحوه تمیز کردن یخچال استیل چند قطره روغن بچه روی یک پارچه میکروفایبر تمیز بریزید، و در جهت رگه‌های سطح یخچال بمالید.


 

شستن یخچال با شلنگ آب

مراحل قبل در نحوه تمیز کردن یخچال، قلب آشپزخانه شما را مانند روز اول خواهد کرد. اما ممکن است هنگام جستجو برای روش تمیز کردن یخچال با این عبارت مواجه شوید: شستن یخچال با شلنگ آب. اما آیا شستن یخچال با شلنگ آب راه مناسبی است؟

همان­‌طور که حدس می‌زنید، شستن یخچال با شلنگ آب عقلانی به نظر نمی‌رسد. چرا که ممکن است شستن یخچال با شلنگ آب، آب وارد موتور شده و یخچال را برای همیشه خاموش کند. به همین دلیل، بهتر است نحوه تمیز کردن یخچال را در 2 مرحله برای قسمت‌های داخلی و خارجی انجام دهید.

به این مطلب امتیاز دهید

4.85 امتیاز از 58 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading