آیا می‌دانید چگونه باید راه پله ها را برق بیندازید؟

نظافت راه پله و مشاعات
آیا می‌دانید چگونه باید راه پله ها را برق بیندازید؟

برای نظافت راه پله‌ها با خدمت از ما همراه باشید

اهمیت نظافت ساختمان‌ها در سلامتی و بهداشت محیط برکسی پوشیده نیست. هنگامی که بحث بهداشت ساختمان به میان باشد نظافت راه پله ازموارد حائز اهمیت است، چراکه افراد مختلفی در طول روز از راه پله‌ها استفاده می‌کنند و آلودگی‌ها از کف کفش روی پله‌ها قرار میگیرد که علاوه بر ایجاد منظره ای نامطلوب آثار زیان بار تری از قبیل انتقال آلودگی و احتمال لغزندگی وجود خواهد داشت.

در این مقاله سعی بر آن شده تا نکاتی در خصوص آموزش نظافت راه پله، برنامه نظافت راه پله و مشاعات آپارتمان‌ها و دستگاه‌های مدرن جهت نظافت راه پله‌ها و ... ذکر شوند.

امروزه شرکت‌های بسیاری وجود دارند که افراد میتوانند از نیروهای خدماتی آن‌ها در جهت نظافت راه پله و پارکینگ بهره ببرند. این امر بخصوص در آپارتمان‌ها که تعداد ساکنین زیادی دارند بسیار متداول می‌باشد. اگر ساکن تهران هستید فرقی نمی‌کند که نظافت راه پله شرق تهران باشد یا نظافت راه پله غرب تهران، شرکت خدمت از ما برای تمام نقاط تهران نیروی نظافت ارسال می‌کند.

 

برنامه نظافت آپارتمان:

برای نظافت آپارتمان و یا منزل خود یک برنامه داشته باشید. بله درست است! گام اول جهت تمیزی راه پله‌ها، پارکینگ و سایر مشاعات داشتن برنامه ای منظم می‌باشد. شما می‌توانید بسته به تعداد افرادی که در محل سکونت دارند و میزان رفت و آمد محیط به طور مثال یک الی دو بار در ماه را به نظافت راه پله‌ها اختصاص دهید. می‌توانید متنی تحت عنوان برنامه نظافت ساختمان تدارک دهید تا همگان از آن مطلع باشند.

 

آموزش نظافت راه پله‌ها:

نظافت راه پله‌ها را میتوان امری خسته کننده تلقی کرد ولی چنانچه این کار را به شکل صحیح و اصولی انجام دهید علاوه برتمیزی بیشتر محیط، خستگی کار برای شما کمترمی‌شود.

 

نکاتی در رابطه با شروع کار:

توجه داشته باشید که نظافت راه پله‌ها را از طبقات بالا به سمت پایین انجام دهید چراکه اگر ابتدا پله‌ی پایین را تمیز کنید و بعد به سمت بالا روید آلودگی به پله‌ی پایین منتقل شده و شما ناچار خواهید بود دوباره آن را تمیز کنید.

 

آیا می دانید چگونه باید راه پله ها را برق بیندازید؟

 

انواع راه پله‌ها:

راه پله‌ها ممکن است چوبی، سنگی و یا فرش شده باشند. بدیهی است که تمیز کردن راه پله‌هایی از جنس چوب و سنگ ساده تر از راه پله‌های فرش شده است.

 

نظافت راه پله‌های چوبی یا سنگی:

ابتدا زباله‌های بزرگ را جمع آوری کنید سپس با استفاده از یک شوینده ی مناسب که برای بافت راه پله‌ها مناسب باشد (موجب خوردگی نشود) پله‌ها را بشویید. قسمت‌های گوشه و کنار را با استفاده از فرچه‌های دستی تمیز کنید.دقت کنید که پس از شستن پله‌ها از دستمال تمیز برای خشک کردن استفاده کنید تا آب ردی از خود برجای نگذارد.

 

نظافت راه پله‌های فرش شده:

مشابه قبل ابتدا زباله‌های بزرگ را جمع آوری کنید سپس با استفاده از جاروبرقی و یا جارو دستی از طبقات بالا به سمت پایین جارو کنید. برای قسمت‌های گوشه و کنار می‌توانید از سری‌های مختلف جاروبرقی که مخصوص این کار هستند استفاده کنید.

برای نظافت نرده‌های راه پله‌ها ازیک دستمال خیس و یک دستمال خشک استفاده کنید. دقت کنید که آب درون سطل تمیز باشد در غیر اینصورت پس از خشک شدن روی نرده‌ها لکه برجای میگذارد.

 

گفته شد که در مورد مجتمع‌های مسکونی و آپارتمان‌ها می‌توان از خدمات شرکت‌های فعال در این زمینه استفاده کرد. این شرکت‌ها بنا به درخواست مشتریان نیروی انسانی مرد و یا زن را به محل مورد نظر می‌فرستند.
دقت کنید که شما باید جارو، تی،سطل، دستمال و تکه، شوینده مناسب و سایر اقلام مورد نیاز را در اختیارکارگر نظافتی قرار دهید.

معمولا شرکت‌های خدماتی کار نظافت راه پله‌ها را تحت عنوان نظافت راه پله و مشاعات انجام می‌دهند که شامل تمیز کردن موارد زیر است:

 

  • پله
  • نرده‌ها
  • کلید و پریزها
  • درهای ورودی و پارکینگ
  • آسانسور
  • در صورت وجود شیشه در قسمت راه پله‌ها یا سایر قسمت‌های مشاعات نیز تمیز کردن آن توسط نیروی خدماتی انجام می‌گردد.

 

(علاوه بر موارد ذکر شده، در نظافت راه پله و مشاعات معمولا نظافت حیاط و پارکینگ هم قرار دارد. اما امکان دارد که شما هر نوبت که تمایل به نظافت راه پله‌ها دارید نخواهید که حیاط و پارکینگ هم تمیز شود که در اینصورت بهتر است از شرکت خدماتی بخواهید که هزینه ی آن را جداگانه محاسبه نموده و از مبلغ شما کسر کند).

 

تمیز کردن شیشه‌ها:

برای تمیز کردن شیشه‌ها ابتدا با یک دستمال خیس آن‌ها را تمیز کنید و سپس با استفاده از روزنامه آن را خشک نمایید. برای تمیزی بیشتر بهتر است از محلول‌های پاک کننده مخصوص این کار استفاده نمایید. در صورتی که به هر دو طرف شیشه دسترسی دارید هردو سمت را به همین شکل تمیز کنید.

 

تمیز کردن درهای ورودی و پارکینگ:

محلولی از آب و تاید درست کنید، چند قطره وایتکس به آن اضافه نمایید سپس دستمال را با محلول خیس کرده و روی درب‌ها بکشید و پس از آن دستمال تمیزدیگری را خیس کرده و روی سطوح بکشید تا کف موجود از بین برود.

 

قیمت نظافت راه پله‌ها:

قیمت نظافت راه پله‌ها به عوامل مختلفی از جمله تعداد طبقات، تعداد پله‌ها و حتی شوینده ی مورد استفاده بستگی دارد. به طور معمول میتوان گفت این قیمت چیزی بین 10 تا 60 هزار تومان به ازای هر طبقه می‌باشد که این قیمت در شهرهای مختلف میتواند متفاوت باشد.

 

دستگاه نظافت راه پله:

در کنار روش‌های سنتی و متداول گفته شده روش‌های مدرن تری نیز برای نظافت راه پله‌ها وجود دارد. پیشرفت علم و تکنولوژی که همواره در جهت رفاه بیشتر افراد بوده در این مورد نیز دستگاه‌های سودمندی چون ترولی و اسکرابر چند منظوره را به بازار عرضه کرده است که به شرح کوتاهی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

دستگاه نظافت راه پله ترولی:

این دستگاه ساده ترین و مناسب ترین روش نظافت دستی پله‌ها میباشد. ترولی به راحتی قابل حمل بوده است و با کمک آن میتوان یک شست و شوی با کیفیت داشت. در این دستگاه آب تمیز ازآب کثیف جدا بوده که موجب تمیزی و بهداشت بیشتر محیط می‌گردد.

 

دستگاه نظافت راه پله اسکرابر:

این دستگاه که به آن پله شور یا اسکرابر گفته میشود یک دستگاه نظافتی است که برای پاک کردن قسمت‌های غیردسترس تر سطوح مانند گوشه و کنارها، سطوح باریک، سطوح عمودی و... به کار می‌رود. در عین حال میتوان گفت که سودمندترین کاربرد آن شست و شوی پله‌هاست. از ویژگی‌های خوب این دستگاه میتوان به قابلیت ضد آب بودن آن، قابل تنظیم بودن ارتفاع و وزن سبک آن اشاره کرد که در مجموع باعث رفاه بیشتر کاربر میشود.

5.00 امتیاز از 6 رای

نظافت راه پله و مشاعات

برای سرویس نظافت راه پله و مشاعات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت راه پله و مشاعات

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading