خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم

نظافت منزل
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم

نظافت حیوان خانگی خود را پشت گوش نیندازید

خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم؟ اولین سوالی است که قبل از خریدن حیوان خانگی باید از خود بپرسید زیرا نگهداری از حیوانات در منزل، اگر چه بسیار لذت‌ بخش است اما سختی‌های خاص خود را نیز به همراه دارد. اگر در خانه خود حیوانی نگه می‌دارید، باید خانه‌تان به‌صورت ویژه و مرتب تمیز و نگهداری شود تا سلامت همه ساکنین منزل حفظ شود و خطری نیز حیوان خانگی را تهدید نکند. پس اگر دارای حیوان خانگی بامزه و یا حیوانات خانگی مناسب کودکان هستید پس حتما برای دانستن اینکه، خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم با ما همراه باشید.

نظافت محل نگهداری حیوان خانگی را پشت گوش نیندازید

در ابتدای موضوع خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم با محل نگهداری حیوان خانگی‌تان شروع می‌کنیم. پس برای تمیز نگه داشتن محل نگهداری حیوان خانگی و همچنین حیوان خانگی بامزه خود به صورت زیر عمل کنید:

 • شما باید محل نگهداری حیوانات خانگی را با جاروبرقی پاک‌سازی کنید. با این کار به‌راحتی می‌توانید مقدار زیادی پرز، مو و یا هر ذره دیگری که در جای خواب حیوان وجود دارد را از بین ببرید، همچنین شما می‌توانید از این راه چیزهایی که به بدن حیوان خانگی شما چسبیده است را جدا کنید و خود حیوان را نیز پاک‌سازی نمایید تا از انتقال آلودگی آن‌ها به منزلتان جلوگیری شود.
 • سپس با استفاده از مواد شوینده مناسب محل نگهداری حیوان را تمیز کنید، مناسب بودن مواد شوینده برای شستشو و تمیز کردن جای خواب حیوان خانگی بسیار مهم است زیرا ممکن است پوست این حیوانات نسبت به برخی مواد شوینده حساس بوده و ایجاد حساسیت در آن‌ها نماید، به همین دلیل حتماً از مواد شستشوی طبیعی و خانگی و یا مواد شوینده مخصوص این کار استفاده نمایید تا احتمال ایجاد این‌گونه حساسیت‌ها از بین برود.

 

معضل پاک کردن کثیفی‌های حیوانات خانگی را با راه‌ حل‌های زیر آسان کنید

 خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم؟ یکی از معضلات این سوال که صاحبان حیوانات خانگی با آن روبه‌رو هستند، کثیفی‌های این حیوانات است. کثیفی‌های این حیوانات نه‌ تنها بو دارد، بلکه جای لکهٔ آن‌ها هم باقی می‌ماند. پس برای داشتن حیوانات خانگی بی دردسر بهتر است توصیه‌های زیر که مربوط به خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم؟ مطالعه کنید.

 • در ابتدا بلافاصله از یک حوله استفاده کنید و اجازه دهید که درصد زیادی از آن کثیفی جذب حوله شود و در ادامه با یکی از روش‌های زیر جای لکه آن را پاک نمایید.
 • 2 فنجان سرکه را با 2 فنجان آب گرم و همچنین 4 قاشق غذاخوری سودا ترکیب نمایید و با کمک اسپری بر روی محل موردنظر اسپری نموده و آن را تمیز کنید.
 • درصورتی‌که از کثیفی حیوان، زمان زیادی گذشته بود، بهتر است این محلول به مدت 10 دقیقه روی محل باقی بماند و بعد با کمک پارچه‌ای نرم، آن را پاک‌کنید. سپس پارچه را بشویید و دوباره بر روی آن محل بکشید تا تمیز گردد.
 • همچنین می‌توانید از مایع ظرف‌شویی و آب نیز استفاده کنید کافی ست یک فنجان آب‌بردارید و چند قطره مایع ظرف‌شویی در آن بریزید و به کمک اسفنج یا اسکاچ آن را تمیز کنید و در انتها به کمک مقداری شوینده دتول محل موردنظر را ضدعفونی کنید.
 • یادتان باشد برای پاک کردن کثیفی‌های مربوط به حیوانات از دستمال و وسایل شوینده مخصوص استفاده کنید و بعد از هر بار استفاده، آن‌ها را جداجدا با مایع شوینده و چند قطره مایع ضدعفونی‌کننده یا جوش‌شیرین خوب بشویید.

 

اگر در محل خواب حیوان خانگی خود از تشک استفاده می‌کنید، مطلب زیر را بخوانید

یکی از پاسخ‌ها به سوال خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه باید تمیز کنیم؟ شستشوی تشکی است که محل خواب حیوانات خانگی بامزه شما است که با بیرون رفتن این حیوان به فضای بیرون از خانه ممکن است بر روی تشک آن لکه‌هایی به وجود آید پس برای انجام صحیح شستن تشک به موارد زیر توجه کنید:

 • بهترین و ساده‌ترین روش برای شستشوی تشک این است که وان حمام را پر از آب کنید و تشک را درون آن قرار دهید، سپس با کمک مواد شوینده آن را شستشو دهید. سپس آب کثیف را از وان خارج کرده و تشک را با آب تمیز به‌خوبی بشویید یادتان باشد که برای خشک شدن آن حتماً از نور آفتاب استفاده کنید.
 • درصورتی‌که در حمامتان وان ندارید، برای شست و شوی تشک حیوان خانگی‌تان بهتر است روکش تشک را درآورید و با قرار دادن در یک تشت آب به‌صورت جداگانه هرکدام را با دست شستشو دهید، از قرار دادن تشک و یا روکش آن در ماشین لباسشویی خودداری نمایید زیرا ممکن است باعث خراب شدن و از شکل افتان آن‌ها گردد.

 

پاک کردن موی حیوانات خانگی مهم‌ترین چالش نگهداری از این حیوانات

از مهم‌ترین موضوعات در خصوص اینکه خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم مواجه‌شدن با موهای این حیوانات و به‌خصوص جمع‌کردن موی سگ است، ریزش مو روندی طبیعی است و مطمئناً خیلی از صاحبان حیوانات خانگی با این چالش مواجه هستند پس برای داشتن حیوانات خانگی بی دردسر به موارد زیر که در خصوص خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم؟ توجه کنید:

 

جمع‌کردن موی حیوانات با دستکش لاتکس و کمی رطوبت

دستکش لاتکسی را به دست کرده و کمی آن را مرطوب نمایید، سپس با دست بر روی سطح مبلمان و وسایل پارچه‌ای خانه بکشید. این کار باعث می‌شود، موهای ریخته شده حیوانات خانگی بامزه به دستکش جذب شود. زمانی که سطح دستکش از مو پر شد، آن را آبکشی کنید و در صورت لزوم این کار را دوباره انجام دهید. می‌توانید به‌جای استفاده از دستکش لاتکس از اسفنج مرطوب نیز استفاده نمایید.

 

استفاده از نرم‌کننده لباس برای پاک کردن موی حیوانات

مخلوطی از آب و نرم‌کننده لباس آماده کنید و محلول را روی سطح مبل یا محل موردنظر با شیشه‌پاک‌کن اسپری نمایید و سپس با دستمال به‌خوبی تمیز کنید. همچنین برای اینکه بتوانید موی حیوانات خانگی را از روی وسایل و یا مبلمان چوبی پاک‌کنید، از پولیش مخصوص چوب یا اسپری ضد الکتریسیته استفاده کنید. این محلول، الکتریسیته موجود را از بین می‌برد و با این کار به‌راحتی موها تمیز می‌شوند و دیگر به سطوح نمی‌چسبند.

 

برای پاک کردن سطوح کوچک از نوارچسب استفاده کنید

در این روش تکه‌ای از نوارچسب را جدا کنید و چسب را به‌خوبی روی مبل و یا محل موردنظر بچسبانید و سپس آن را خیلی سریع و لحظه‌ای جدا کنید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا موها از بین بروند و زمانی که سطح نوارچسب از مو پر شد و یا حالت چسبندگی‌اش را از دست داد، به سراغ تکه دیگری از نوارچسب بروید. البته همان‌طور که عرض کردیم این روش در مورد سطوح کوچک کاربرد دارد.

 

استفاده از بادکنک، تفریحی برای جمع‌کردن موی حیوانات

بادکنک به دلیل ایجاد الکتریسیته می‌تواند موهای حیوانات خانگی بامزه را به خود جذب کند. در این روش یک بادکنک را بادکرده و آن را روی سطح لباس یا روی سرخود بمالید، حال این بادکنک حاوی الکتریسیته است و می‌تواند موهای اضافی روی سطوح را به خود جذب کند.

 

جاروبرقی موی حیوانات آسان‌ترین راه برای تمیز کردن موی آن‌ها

درصورتی‌که از حیوانات خانگی در منزل نگهداری می‌کنید در زمان خرید جاروبرقی از فروشنده بخواهید که مدلی را به شما معرفی کند تا قدرت مکش موی حیوانات خانگی را نیز داشته باشد؛ زیرا برای تمیز کردن فرش و مبلمان پارچه‌ای ساده‌ترین راه جاروبرقی موی حیوانات است. شما باید با قرار دادن جاروبرقی در بالاترین حالت قدرت مکش، قسمت‌های مشکوک به وجود موهای حیوانات را چندین بار و در جهات مختلف جارو کنید.

 

اگر حیوان خانگی دارید، پرز گیر موی حیوانات هم لازم دارید!

یکی از پاسخ‌های سوال خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را باید چگونه تمیز کنیم؟ داشتن پرز گیر موی حیوانات است که یکی از پرکاربردترین لوازم نگهداری حیوانات خانگی است و همیشه یکی از آن‌ها را در نزدیکی خود قرار دهید. زیرابه کسانی که حیوانات خانگی را در منزل خود نگهداری می‌کنند برای جمع‌کردن مو از روی فرش، مبل و حتی لباسشان بسیار کمک می‌کند و به‌سرعت و با چند حرکت ساده می‌توانند موهای چسبیده به کلیه وسایل منزل را تمیز کنند. فقط یادتان باشد بعد از هر بار استفاده از پرز گیر موی حیوانات، آن را با آب و صابون شستشو دهید تا اگر میکروبی درون شانه‌های برس قرارگرفته باشد از بین برود.

 

خانه هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم؟

 

چند نکته در خصوص پاک کردن موی حیوانات از روی لباس‌ها

تا اینجا چند روش در خصوص اینکه خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم خدمتتان بیان کردیم، لذا شما باید برای پاک کردن موی حیوانات خانگی از روی لباس‌ها و داشتن حیوانات خانگی بی دردسر نکات زیر را هنگام شست‌وشو مدنظر قرار دهید.

 1. ماشین را بیش‌ازحد پر نکنید تا لباس‌ها بتوانند آزادانه بچرخند، این کار موجب آزاد شدن موها از لباس‌ها می‌گردد.
 2. در هنگام شست و شوی لباس با ماشین لباسشویی، جهت از بین بردن الکتریسیته و آزاد شدن موها از روی لباس‌ها از ورقه خشک استفاده نمایید.
 3. یک فنجان سرکه داخل ماشین بریزید، سرکه باعث می‌شود الیاف سست شوند و موها را رها کنند
 4. بعد از شست‌وشو، ماشین لباسشویی را تمیز کنید تا موهایی که داخل ماشین باقی‌مانده‌اند به‌صورت کامل از بین بروند
 5. لباس پشمی دشوارترین نوع لباس به هنگام جداسازی موی حیوانات می‌باشد. برای این کار می‌توانید از بخارشوی لباس استفاده کنید، رطوبت واردشده به بافت لباس‌های پشمی، کمک زیادی در جداسازی موی حیوانات خانگی از آن خواهد کرد، به صورتی که پس از استفاده از بخارشوی به هنگام برس کشی و یا استفاده از برس غلتکی موهای حیوانات بسیار سریع از بافت لباس جدا می‌شوند.
 6. از مؤثرترین روش‌ها برای جدا کردن موهای حیوانات خانگی از البسه، استفاده از اسپری ضد چسبندگی لباس است. با استفاده از این اسپری و در اختیار داشتن یک برس و یا یک غلتک می‌توانید به‌راحتی موهای حیوانات خانگی را از لباس خود جدا کنید.
 7. به هنگام استفاده از خشک‌کن ماشین لباس‌شویی، در کنار لباس‌های خود دستمال‌های مرطوب میکروفایبری قرار دهید، زیرا اکثر موهای متصل به بافت‌های البسه شما به این دستمال‌های میکروفایبری می‌چسبند و پس از خارج کردن البسه از خشک‌کن می‌توانید با استفاده از غلتک و یا برس، موهای باقی‌مانده را به‌سادگی جدا کنید. شما همچنین می‌توانید، با استفاده از خدمات خشک‌شویی خدمت از ما به‌راحتی لباس‌های خود را از هرگونه موی حیوانات خانگی پاک نمایید.

 

یادتان باشد همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!

در خصوص خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه باید تمیز کنیم باید توجه داشته باشید که حیوانات خانگی نیاز به شانه کردن و برس کشیدن مرتب دارند. حیوان خانگی‌تان را حداقل هفته‌ای دو بار شانه کنید تا موهای اضافی آن‌ها به برس بچسبد. با این کار شما می‌توانید حجم زیادی موهای قدیمی را که آماده ریزش هستند مهار نمایید و دیگر نگران غلط زدن یا خوابیدن حیوان خانگی‌تان روی وسایل خانه نباشید. شما با این کار علاوه بر داشتن حیوانات خانگی بی دردسر، موجب بهتر شدن گردش جریان خون در سطح پوست حیوان نیز می‌شوید.

 

هنگام خرید وسایل منزل حیوان خانگی‌تان را نیز در نظر بگیرید

 • یکی از پاسخ‌های دیگر خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم توجه به داشتن مبلی با سطح بافتی و پشمی به هنگام داشتن حیوانات خانگی اصلاً گزینه مناسبی نیست، چون موهای آن‌ها روی مبل باقی می‌ماند و جدا کردن و تمیز کردن موها نیز خیلی سخت خواهد بود، و حیوانات خانگی بامزه شما به حیوانات خانگی پر دردسری تبدیل می‌شوند پس سعی کنید حین خرید از مبلمان با سطوح چرمی استفاده کنید تا به‌راحتی تمیز شوند ضمن اینکه مبل‌هایی با سطح بافت می‌توانند به پنجه حیوانات نیز آسیب برسانند.
 • یکی از راهکارهای خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم این است که در صورت امکان در منزل خود کمتر از فرش استفاده کنید، زیرا پاک کردن فرش‌ها نیز مانند مبلمان، از کثیفی‌ها و موهای حیوانات خانگی کار آسانی نیست و برای جمع‌کردن موی حیوانات به‌خصوص جمع‌کردن موی سگ از روی فرش‌ها با مشکل مواجه می‌شوید ولی قاعدتاً پاک کردن موها و کثیفی‌ها از روی سرامیک کف منزل به‌مراتب آسان‌تر خواهد بود.
 • درصورتی‌که دوست دارید از مبلمان بافتی و فرش در منزلتان استفاده کنید نگران نباشید! متخصصین قالی‌شویی و نظافت در منزل خدمت از ما همیشه و در همه حال کنارتان خواهند بود.

 

حیوان خانگی‌تان را بعد از غذا خوردن حتماً تمیز کنید

بعد از اتمام غذا خوردن حیوان خانگی، سریعاً اقدام به تمیز کردن او کنید، زیرا خورده غذاهای باقیمانده بر روی بدن او، همه‌جا را کثیف می‌کند. سعی کنید حیوان را عادت دهید تا بعد از غذا خوردن به‌خوبی تمیز شود. در ضمن برای جلوگیری از بیمار شدن حیوان خانگی‌تان به‌هیچ‌وجه از پاک‌کننده‌های صنعتی استفاده نکنید و ترجیحاً از فروشگاه‌های ملزومات حیوانات خانگی پاک‌کننده مخصوص به خودشان را تهیه کنید.

 

با استفاده از جوش‌شیرین به‌راحتی بوی بد حیوانات خانگی را از بین ببرید

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که صاحبان حیوانات خانگی با آن روبه‌رو هستند، بوی این حیوانات است، لذا در نظر گرفتیم در مقاله خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم در خصوص این موضع نیز با شما عزیزان صحبت کنیم. مطمئناً بوی حیوانات خانگی معضل بزرگی برای صاحب حیوان نیست ولی برای مهمان‌ها ممکن است ناخوشایند باشد. لذا برای از بین بردن بوی نامطلوب حیوانات خانگی بامزه خود در فضای خانه خود، می‌توانید از ترکیب یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین، یک فنجان آب گرم و چند قطره روغن چای استفاده نمایید و با کمک شیشه‌پاک‌کن، آن را در فضای خانه اسپری کنید. این کار به تازه ماندن هوای منزل شما کمک بسزایی خواهد کرد.

 

نکاتی در خصوص اینکه خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم

برای عملی شدن این موضوع که خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم، باید به موارد زیر توجه کنید تا حیوانات خانگی بی دردسر داشته باشید:

 1. به‌خوبی خانه را جارو کنید و تمام فرش‌ها و مبلمان را چک کنید تا درست تمیز شده باشند، در کنار آن می‌توانید دسترسی حیوانات خانگی خود را به برخی از اتاق‌های منزل محدود کنید تا نیاز نباشد همه‌روزه همه‌جا را جارو کنید.
 2. وقتی در حیوان خانگی دارید، باید بیشتر از قبل به نظافت محیط اهمیت دهید و برنامه مرتبی برای تمیزکاری منزل و محل نگهداری حیوان و همچنین خود حیوان خانگی داشته باشید تا با مشکل مواجه نگردید
 3. روش‌های ذکرشده در امور مختلف، مکمل هم هستند برای دریافت نتیجه بهتر می‌توانید از چند روش به‌صورت هم‌زمان استفاده کنید.
 4. اجازه ندهید که ریخت‌وپاش و کثیف کاری حیوان خانگی‌تان، لذت بردن شما از آن‌ها را که خیلی هم دوست‌داشتنی هستند، کاهش دهد. زمانی که از روش‌های ساده و مؤثر در خصوص اینکه خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم استفاده کنید، وقت بیشتری برای بازی کردن با حیوان خانگی‌تان خواهید داشت.

 

کلام آخر خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم

اگر در خانه حیوان خانگی نگه می‌دارید، باید این موضوع که خانه‌هایی که حیوان خانگی دارند را چگونه تمیز کنیم را بیاموزید؛ زیرا کثیفی‌ها و موهای این حیوانات به لباس‌ها و وسایل منزلتان می‌چسبند و علاوه بر ایجاد منظره‌ای ناخوشایند، مشکلات بهداشتی فراوانی را نیز می‌توانند ایجاد کنند. یادتان باشد که نیروهای متخصص خدمت از ما درزمینهٔ نظافت منزل و دیگر امور تمیزکاری مانند قالی‌شویی و خشک‌شویی همیشه در کنارتان خواهند بود.

5.00 امتیاز از 20 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading