دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟

ترکیدگی لوله یکی از مشکلاتی است که می‌تواند گریبان ساختمان‌ها را بگیرد. قبلا و در نبود دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله، افراد برای تشخیص محل ترکیدگی مجبور به تخریب قسمت‌هایی که نم داده بودند می‌شدند که آسیب فراوانی را به ساختمان وارد می‌کرد. اما امروزه با وجود دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله و تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب، دیگر احتیاج به چنین کاری نیست. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که روش کار دستگاه نشت یاب چیست و دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟

همچنین، هرجا حرف از روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله باشد، سوال‌هایی مانند نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب، هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و قیمت دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله نیز پرسیده می‌شود که تا جای ممکن به آنها خواهیم پرداخت.


 

مطالبی که در مقاله "دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟" بررسی می‌شوند:


 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چیست؟

قبل از پاسخ به این سوال که دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند، بد نیست با این دستگاه بیشتر آشنا شویم.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یا دستگاه نشت یاب آب همان‌طور که از نامش پیداست، برای پیدا کردن محل تکیدگی لوله و نشت آب استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه به تشخیص سریع محل ترکیدگی و جلوگیری از آسیب‌های جدی کمک می‌کند. برخلاف روش‌های سنتی، استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله احتیاجی به تخریب ندارد؛ استفاده از آن راحت بوده و دقت آن نیز بسیار بالاست.

 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند

 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چه مدل‌هایی دارد؟

با وجود اینکه روش کار دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله اساس یکسانی دارد، این دستگاه نیز در مدل‌های مختلفی عرضه میشود که هرکدام در موقعیت‌های خاصی کارایی بالاتر و دقیق‌تری دارند. پیش از پاسخ به سوال "دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار می کند؟" به‌صورت کوتاه به مدل‌های این دستگاه می‌پردازیم:

  1. دستگاه نشت یاب رادیویی دیجیتال: این دستگاه که با نام "لاگر" نیز شناخته می‌شود، قادر به تشخیص نشتس در مناطق وسیع در مقیاس شهری است. این دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله روی خود شیرهای خط آب قرار می‌گیرد.
  2. دستگاه نشت یاب تزریق گاز: این مدل جدید با تزریق گازی بی‌اثر درون لوله‌ها کوچک‌ترین محل نشتی را هم برای شما مشخص می‌کند.
  3. دستگاه نشت یاب آکوستیک آنالوگ: این دستگاه برای برای نشت یابی نقطه‌ای در محیط‌های ساکت بسیار مناسب و محبوب است.
  4. دستگاه نشت یاب آکوستیک دیجیتال: این دستگاه مدل پیشرفته‌تر از مدل آنالوگ است که دقت بالاتری داشته و در محیط‌های شلوغ نیز کاربرد دارد.

 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله با وجود مدل‌های متعدد، روش تقریبا یکسانی برای نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و نشت آب دارند. دستگاه‌ نشت یاب آب در بدنه‌ی خود شامل فرستنده و گیرنده امواج است. با قرار دادن این دستگاه روی محل مورد نظر (دیوار، کف، لوله‌ها)، این دستگاه امواجی را فرستاده و آن‌ها را دریافت می‌کند. دستگاه‌ نشت یاب این امواج را تحلیل کرده و محل ترکیدگی لوله را مشخص می‌کند.

حالا که متوجه شدید دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار میکند، جالب است بدانید که این دستگاه قادر به مشخص کردم محل نشت آب در انواع لوله‌ها از جمله فلزی، غیرفلزی، جی آر پی، پی وی سی و... را دارد.

 

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چگونه کار میکند

 

مزایای تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چیست؟

همان‌طور که گفتیم این دستگاه کارایی بسیار بالایی در مقایسه با روش‌های سنتی دارد. برای مثال احتیاجی به تخریب محل نم دار ندارد که همین مسئله هزینه‌ را نیز کاهش می‌دهد. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله همچنین دقت بالایی دارد و علاوه بر تشخیص ترکیدگی، شکستگی‌ها و ترک‌ها نیز پیدا می‌کند. علاوه بر تمام موارد ذکر شده، کار با این دستگاه نیز آسان است.


 

نرخ دقیقی را برای هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نمی‌توان مشخص کرد؛ چرا که این هزینه به فاکتورهای مختلفی مانند جنس لوله‌ها، متراژ آنها، مساحت مکان مورد نظر، نوع لوله کشی و... بستگی دارد.

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن "خدمت از ما" با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید و از قیمت‌ها مطلع شوید. شما همچنین می‌توانید از خدمات تشخیص ترکیدگی لوله تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه مشهد، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تهرانپارس، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه جنوب تهران، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در اسلامشهر و سایر شهرها نیز با ثبت سفارش خود در سایت و یا اپلیکیشن استفاده کنید.

4.63 امتیاز از 13 رای

تشخیص ترکیدگی لوله

برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading