روش برگشتن از ویندوز 10 به نسخه‌های ویندوز 8 یا 7

روش برگشتن از ویندوز 10 به نسخه‌های ویندوز 8 یا 7

چگونه ویندوز ۱۰ را حذف و به ویندوز قبلی خود بازگردیم (downgrade windows 10)

ویندوز 10 در سال 2015 توسط ماکروسافت برای کامپیوترها عرضه شد و افراد بسیار زیادی از سر تا سر جهان شروع به نصب ویندوز 10 بر روی سیستم خود کرده‌اند. ویندوز 10 قابلیت‌های زیادی داشته و محیط کار بری مطلوبی دارد ولی برخی افراد کار به ویندوز 7 یا 8 را ترجیح می‌دهند به همین دلیل به دنبال آموزش حذف ویندوز 10 و نصب ویندوز 7 هستند. در این مطلب ما به شما توضیح می‌دهیم که حذف کامل ویندوز 10 و نصب ویندوز 7 کاری ساده بوده و به راحتی می‌توان آن را انجام داد. آموزش تصویری حذف ویندوز 10 در این محتوا برای شما آماده شده است و شما می‌توانید مرحله به مرحله ویندوز خود را به ویندوز 7 برگردانید.

برای downgrade کردن ویندوز ۱۰ نصب شده بر روی کامپیوتر و یا لپ‌ تاپ و بازگشت به ویندوز قبلی باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله اول: چگونه ویندوز ۱۰ را حذف کنیم؟

در مرحله اول شما باید از تمام اطلاعات مهمی که بر روی سیستم خود دارید و نیاز به حفظشان دارید، در یک کارت حافظه دیگر ذخیره کنید، زیرا در هنگام تغییر سیستم عامل ممکن است اطلاعات مهم شما از بین بروند. برای تهیه این نسخه ذخیره می توانید از یک هارد خارجی، سیستم‌های ذخیره سازی ابری آنلاین مانند OneDrive، Google Drive و … استفاده کنید. حال وقتی شما یک نسخه ذخیره از فایل‌ها، اسناد و تصاویر خود تهیه کردید زمان شروع است.

در ضمن اگر بر روی سیستم خود چندین حساب کاربری (user accounts) ایجاد کرده‌اید، در زمان حذف ویندوز باید از تمام آن ها خارج شده (sign out) و آن‌ها را از حساب کاربری اصلی حذف کنید.
در حالت عادی، اگر شما ویندوز ۱۰ خود را با ارتقاء ویندوز ۷ یا ۸٫۱ نصب کرده باشید، به راحتی می‌توانید این ویندوز را به نسخه قبلی بازگردانید (downgrade) و نیازی به نصب ویندوز 7 به جای ویندوز 10 ندارید، اما اگر از پایه، ویندوز ۱۰ را بر روی سیستم خود نصب کرده باشید، برای downgrade نیاز به یک دیسک ریکاوری یا نصب مجدد ویندوز ۷ یا ۸٫۱ از ابتدا دارید.

 

مرحله دوم: چگونه ویندوز ۱۰ را downgrade کنیم و ویندوز ۷ یا ۸٫۱ را دوباره نصب کنیم؟

زمانی که شما در یک سیستم که دارای ویندوز است، سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقاء (upgrade) می‌دهید، نسخه قبلی ویندوز در یک پوسه با نام Windows.old ذخیره می‌شود. این یعنی شما می‌توانید از طریق خود ویندوز ۱۰ و بدون نیاز به رسانه دیگری به نسخه قبلی بازگردید. برای انجام اینکار ابتدا منوی استارت را باز کرده و بر روی گزینه Settings از منوی باز شده کلیک کنید.

 

حذف کامل ویندوز 10 و نصب ویندوز 7

 

مرحله سوم: حال در صفحه باز شده بر روی گزینه Update & Security کلیک کنید.

 

مرحله چهارم: در این مرحل شما لیستی از گزینه‌ها را در سمت چپ پنجره می‌بینید، گزینه Recovery را انتخاب کنید. پس از کلیک بر روی Recovery در سمت راست گزینه‌هایی به نمایش در می‌آید که از آن میان شما به گزینه Go back to Windows x نیاز دارید، در اینجا x بسته به ویندوز قبلیتان متغیر است (ویندوز ۷ یا ۸٫۱). برای شروع کار بر روی Get started کلیک کنید. در ضمن اگر سیستمتان لپ تاپ است باید آن را به برق وصل کنید.

 

آموزش حذف ویندوز 10 و نصب ویندوز 7

 

مرحله پنجم: اکنون صفحه‌ای ظاهر می‌شود که در آن سوالی در مورد دلیل شما برای downgrade پرسیده می‌شود (?Why are you going back). اساساً، این ابزاری است که به مایکروسافت کمک می‌کند تا در مورد تجربه کاربری ویندوز ۱۰ اطلاعاتی کسب کند. زمانی که پاسخ خود را انتخاب کردید بر روی Next کلیک کنید.

 

نصب ویندوز 7 بجای ویندوز 10

 

مرحله ششم: قبل از اینکه ویندوز شروع به فرآیند downgrade کند یک فرصت دوباره برای لغو به شما می‌دهد. در این صفحه برای شما توصیه هایی را هم بیان کرده است. اگر از تصمیم خود مطمئن هستید بر روی Next کلیک کنید.
حال ویندوز سیستم شما را به حالت قبل از نصب ویندوز ۱۰ باز می‌گرداند.

 

نصب ویندوز 7 روی ویندوز 10

 

مرحله هفتم: بعد از انجام مراحل قبل، سیستم یک بار ریست شده و در هنگام بالا آمدن مجدد پیغام “…Restoring your previous version of Windows” نمایش داده خواهد شد؛ کمی صبر کنید تا عملیات downgrade به اتمام رسد.
در آخر، تمام برنامه‌هایی که بطور معمول از آن ها استفاده می‌کنید را اجرا کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کنند و یا درصورتیکه به خوبی کار نمی کنند دوباره آن ها را نصب کنید.

نصب ویندوز و نرم افزار
برای سرویس نصب ویندوز و نرم افزار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading