طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان

ثبت درخواست "نماشویی"
طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان

آشنایی کامل با دستگاه شستشوی نمای ساختمان

امرزو در این مقاله شما را با دستگاه شستشوی نمای ساختمان آشنا می‌کنیم. طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان یا همان دستگاه نماشوی ساختمان در حال حاضر به‌دلیل وجود آلاینده‌ از اهمیت زیادی برخوردار است. پس ابتدا در مورد وجود آلاینده‌ها بر سطح نماها صحبت می‌کنیم. این آلودگی‌ها روی سطح نمای ساختمان‌ها که شامل نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نمای سنگ، نمای آجر و... هستند، جلوه بصری ساختمان را به خطر می‌اندازد و در طولانی مدت باعث فرسایش نمای ساختمان و آسیب جدی به اسکلت بندی ساختمان می‌شوند.

در مقاله دستگاه شستشوی نمای ساختمان چه می‌خوانید:

 

آشنایی با دستگاه نماشوی

شاید این سوال‌ها در ذهن شما ایجاد شود که طرز کار با دستگاه نمای شستشوی ساختمان اصلا چگونه است؟ عملکرد دستگاه شستشوی نمای ساختمان به چه صورت است؟ آیا نماشویی با دستگاه مقرون به صرفه است یا خیر؟ برای پاسخ به سوالات شما ابتدا بخش‌های اصلی دستگاه نماشوی را توضیح می‌دهیم و سپس به روش استفاده از آنها می‌پردازیم.

 

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان

 

چگونگی عملکرد دستگاه شستشوی نمای ساختمان

برای آشنایی با طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان ابتدا آن را به بخش‌های اصلی‌اش تقسیم می‌کنیم:

 1. لنس
 2. برس
 3. سیستم فیلتراسیون

 

1. سیستم فیلتراسیون چیست؟

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان به گونه‌ای است که ابتدا آب از طریق ورودی‌ها به سیستم فیلتراسیون وارد می‌شود. سیستم فیلتراسیون از یک مخزن پر شده از زرین تشکیل شده است. دانه‌های زرین کروی شکل هستند و دارای یک بخش یونی ثابت و یک بخش یونی متحرک هستند. هنگام عبور آب از کنار این دانه‌های زرین یون‌های ثابت ناخالصی‌های موجود در آب را می‌گیرد، دانه‌های متحرک زرین جایگزین یون‌های آب می‌شود و آبی خالص را به وجود می‌آورد.

 

2. عملکرد لنس در دستگاه شستشوی نمای ساختمان

بخش دیگر دستگاه شستشوی نمای ساختمان لنس است که از جنس عناصری همچون کربن و آلومینیوم است. وظیفه لنس در دستگاه نماشوی ساختمان هدایت عملیات از سطح زمین برای کاربر است که از نوع تلسکوپی و یا کوپلی می‌باشد. در نهایت آب خالص از مخزن فیلتراسیون مستقیما از طریق شلنگ و لنس بر روی برس‌ها پاشیده می‌شود.

 

استفاده از دستگاه نماشویی چه مزایایی دارد؟

دستگاه شستشوی نمای ساختمان

 

روش‌های شستشوی نمای ساختمان

 • شستشوی نمای ساختمان با ابر و تی
 • شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو
 • شستشوی نمای ساختمان با سندبلاست(دستگاه شنی)
 • شستشوی نمای ساختمان با طناب یا نماشویی بدون داربست

 

1. واترجت (نماشویی با طناب)

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در این روش این صورت است که آب شهری را از طریق آب پاش با فشار زیاد به سطح مربوطه می‌پاشد و جرم و آلودگی را از سطح جدا می‌کند. همچنین، در این دستگاه برای شستشوی نمای ساختمان از تمیز کننده‌های صنعتی استفاده نمی‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم این روش را انتخاب کنید اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه نماشویی هستید.

 

موارد استفاده دستگاه واترجت

از دستگاه واترجت می‌توان در نماشویی سطوح زیر استفاده کرد:

 • سطوح سیمانی
 • سطوح سیلیسی
 • سطوح سنگی
 • سطوح آجری و...

 

انواع واترجت(نماشویی با طناب)

1. واترجت‌های آب گرم

2. واترجت‌های آب سرد

 

دستگاه نماشوی ساختمان

 

شستشوی نما با واترجت‌های آب گرم

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در این روش بدین صورت است که آب گرم و بخار را با دمای 150درجه سانتی گراد و با فشار 250بار بر سطح مربوطه تزریق می‌کنند و آلودگی‌های موجود را از بین می‌برند. از دستگاه واترجت آب سرد برای شستشوی نمای مکان‌های صنعتی، آشپزخانه‌ها و مکان‌هایی که چربی، دوده و آلاینده‌های مختلفی وجود دارد استفاده می‌شود.

 

شستشوی نمای با واترجت‌های آب سرد

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در این روش به گونه‌ای است که آب سرد توسط دستگاه نماشوی با قدرت بالا به سطح پاشیده می‌شود و آلاینده‌های موجود روی سطح را از بین می‌برد. از این روش برای شستشوی نماهایی استفاده می‌شود که دارای آلاینده‌های سبک‌تر و فاقد چربی هستند.

 

2. واتر سند بلاست

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در این روش به گونه‌ای است که آب با فشار بالا به سمت خروجی هدایت می‌شود. این جریان قوی موجب مکش دانه‌های سیلیس از طریق شیلنگ شده و ترکیبی از آب و سیلیس روی سطح مورد نظر پاشیده می‌شود. در نتیجه کلیه چربی‌ها، گرد و غبار و رسوبات موجود بر روی سطوح تمیز می‌شود.

 واتر سند بلاست در شستشوی نماهایی با جرم‌های سخت و رسوب شده مانند دیوارهای سیمانی و آجری و... که با واترجت‌ها قابل شستشو نیستند انجام می‌شود. این دستگاه نماشوی قوی شامل این بخش‌هاست: دستگاه 400بار، شیلنگ، آب، سیلیس، و برق سه فاز.

 

طرز کار دستگاه شستشوی ساختمان

 

3. شستشوی نمای با ابر و تی

طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در این روش به این صورت است که ابتدا تمام نما با استفاده از واترجت شستشو می‌شود و سپس روش ابر و تی اجرا می‌شود. شستشوی نمای ساختمان با ابر و تی بیشتر برای سطح‌های صیقلی و درخشان استفاده می‌شود و برای آنها بسیار مناسب است. بطور کلی نماشویی با ابر و تی برای شستشوی نماهای شیشه ای یا کامپوزیت استفاده می‌شود.

 

شستشوی نمای ساختمان با واترجت لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان

 

4. شستشوی نمای با مواد نانو

شستشوی نمای با مواد نانو روشی جدید و مدرن است. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که مواد نانو چه تفاوتی با دیگر شوینده‌ها دارند؟ چقدر می‌توانند مفید واقع شوند؟ طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان با مواد نانو چگونه است؟ در ادامه به این سوال‌ها پاسخ می‌دهیم. مواد نانو با استفاده از فناوری نانو تولید می‌شود. فناوری نانو با استفاده از ماده در مقیاس اتم، مولکول و فوق مولکول اشاره دارد.

از ویژگی‌های مهم موارد نانو می‌توان به مقاومت در برابر نفوذ آب، افزایش مقاوت در برابر لکه، بافت و ساختار بهبود یافته، عمر طولانی و... اشاره کرد.

 

دستگاه نماشوی ساختمان

 

روش‌های استفاده از مواد نانو در شستشوی نمای ساختمان

 • روش اول در شستشوی نمای ساختمان: طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان با استفاده از مواد شوینده‌ای که در ساخت آن‌ها از فناوری نانو استفاده شده است؛ به گونه‌ای‌ست که تمام آلودگی‌های موجود در سطح و نمای ساختمان (حتی ترکیبات اسیدی که بر اثر باران‌های اسیدی به‌جا می‌ماند) را از بین می‌برد و روشی نوین و بسیار کاربردی در شستشوی نمای ساختمان محسوب می‌شود.
 • روش دوم در شستشوی نمای ساختمان: طرز کار دستگاه شستشوی نمای ساختمان در روش دوم به این صورت است که ابتدا سطح نما را با مواد شوینده عادی یا همان روش‌هایی که در بالا ذکر شد شستشو می‌دهند و آلودگی‌های نمای ساختمان را از بین می‌برند. بعد از شستشوی نمای ساختمان، با توجه به جنس نمای و درخواست مشتری برای شفافیت بیشتر و مقاومت در برابر نفوذ آب، چربی‌ها و استحکام در برابر خوردگی از مواد نانو متناسب با جنس نما، تمام سطح را با این مواد عایق می‌کنند.

 

نکته استفاده از دستگاه نماشویی: این روش بیشتر در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیرا به دلیل رطوبت و بارندگی زیاد انواع قارچ‌ها و جلبک‌ها در این سطوح رشد می‌کنند. این مواد تا 20% ماندگاری و تمیزی نما را افزایش می‌دهند.

 

شستشوی نمای ساختمان در اصفهان شستشوی نمای ساختمان با طناب

 

 

هزینه شستشوی نمای ساختمان

اگر به دنبال یک تعرفه ثابت و مناسب برای هزینه شستشوی نمای ساختمان هستید، کافی‌ست وارد سایت یا اپلیکیشن"خدمت از ما" شده و تنها با یک کلیک بر روی فرم درخواست و جواب دادن به سوالات مربوطه درخواست خود را ثبت کرده تا مشاورین ما با توجه به اطلاعات شما هزینه کلی را برآورد کنند و به اطلاع شما برسانند.

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه شستشوی نمای ساختمان

عوامل زیر در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان اثر گذار است:

 • متراژ سطح
 • جنس سطح
 • طول ساختمان

 

دستگاه شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان در مشهد شستشوی نمای ساختمان در تبریز

 

نگرانی در استفاده از سند بلاست

حال نکته حائز اهمیت و نگران‌کننده‌ای که برای مشتریان وجود دارد این است که این روش علاوه بر مفید بودن می‌تواند با ایجاد ناهمواری‌ها و خش، نماهای آجری را خراشیده و مات کند. برای رفع این نگرانی، ما تجربه‌ی چندین ساله‌ی متخصصان "خدمت از ما" را در این زمینه با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • در دستگاه نماشوی ساختمان سند بلاست آجر، انتخاب ماده خورنده بسیار مهم است. بدیهی است که هرچه این ماده سخت باشد و زوایای انتخابی در ابعاد میکروسکوپی هر ذره وجود داشته باشد، پس از اینکه آن‌ها را با فشار و قدرت بالا به سمت دیوار بپاشیم، آن سطح دچار خراشیدگی شده و در کمترین اثر گذاری باعث پاک شدن آلاینده‌ها می‌شود.
 • از سوی دیگر اگر این ماده خیلی نرم باشد، مشخصا نه تنها منجر به زدودن آلودگی‌ها نمی‌شود، بلکه خود نیز به عنوان عاملی نامطلوب بر روی دیوار می‌چسبد.

 

واترجت شستشوی نمای ساختمان شستشوی نمای ساختمان غرب تهران

 

وجود آب خالص در دستگاه شستشوی نمای ساختمان

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که دلیل استفاده از آب خالص در دستگاه نماشوی ساختمان چیست؟ اکنون به پاسخ این سوال مهم می‌پردازیم:

 • آب خالص از قدرت پاک کنندگی بالایی برخوردار است و می‌تواند آلاینده‌های بیشتری را به خودت جذب کند.
 • به‌دلیل خنثی بودن آب خالص، بعد از آلاینده زدایی باعث می‌شود که آن نما دیرتر آلاینده‌ها را به خود جذب کند.
 • این مسئله منجر به نتیجه‌ای بهینه شده و علاوه بر آن شما را قادر به صرفه جویی در هزینه‌هایتان در نماشویی می‌کند.

5.00 امتیاز از 7 رای

نماشویی

برای سرویس نماشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نماشویی

نماشویی با طناب
شستشوی نمای سیمانی
نماشویی با اسید

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading