نحوه تعمیر کردن شیر آب اهرمی

ثبت درخواست "تعمیر و نصب شیرآلات"
نحوه تعمیر کردن شیر آب اهرمی

نحوه تعمیر شیر آب اهرمی(تعمیر شیر دوش اهرمی)

امروزه شیرآلات اهرمی نسل جدید شیرهای مورد استفاده در خانه‌ها هستند به همین دلیل تعمیر شیر آب اهرمی یکی از درخواست‌های خریداران شده است. یکی از قطعاتی که در شیرآلات اهرمی خراب می‌شود مغزی شیر اهرمی است. تعمیر شیر دوش اهرمی و یا شیر آب فرقی ندارد و شما می‌توانید آموزش تعمیز مغزی شیر اهرمی را یادبگیرید و خودتان اقدام به تعویض و تعمیر شیر آب اهرمی خود بپردازید. از دیگر قسمت‌هایی که گاهی نیاز به تعمیر دارند، تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی است. در این مقاله آموزش تعویض مغزی شیر اهرمی را برای شما مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم.

 

افرادی که به دنبال نحوه تعمیر شیر آب اهرمی و تعمیر شیر دوش اهرمی هستن چه مشکلاتی دارند؟

  • نیاز به نصب شیر اهرمی
  • نیاز به تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی
  • به دنبال علت سفت شدن شیر اهرمی
  • خرابی مغزی شیر آب و نیاز به آموزش تعویض مغزی شیر اهرمی

آموزش تعویض مغزی شیر اهرمی(نحوه تعمیر شیر آب اهرمی)

قبل از تعویض مغزی شیر اهرمی لازم است ابزارهای مورد نیاز را تهیه و آماده کرد تا در میانه‌ی راه با مشکل مواجه نشد. به طور کلی برای تعویض و تعمیر شیر دوش اهرمی، تنها به یک شی نوک تیز، آچار، آچار آلن و یک پیچ گوشتی دو‌ سو نیاز است.

  1. به منظور تعمیر شیر دوش اهرمی و تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی، در ابتدا و قبل از هرکاری فراموش نکنید که شیر فلکه آب و یا فلکه کنتور برای قطع جریان آب را ببندید. بعد از آن، شیر اهرمی را باز کنید تا آب درون آن به طور کامل خارج شود. همچنین برای راحتی بیشتر خودتان بهتر است با درپوش خروجی سینک را نیز ببندید تا قطعه‌ای مانند پیچ‌ها از آن رد نشود.
  2. حالا پوشش پولک مانند پلاستیکی روی شیر اهرمی را با یک شی نوک‌تیز مانند چاقو با دقت از جای خود دربیاورید(این پولک معمولا جای آب سرد و گرم را نشان می‌دهد).
  3. در ادامه تعمیر شیر دوش اهرمی و تعویض مغزی شیراهرمی، بعد از بیرون آوردن این پولک پلاستیکی، پیچی زیر آن خواهید دید که بایستی آن را با آچار آلن یا پیچ گوشتی دو سو باز کنید. اگر پیچ را نمی بینید از یک چراغ قوه استفاده کنید. بعد از باز کردن این پیچ، شیر اهرمی را به سمت بالا بکشید و دسته شیر اهرمی را از جای خود بیرون بیاورید.
  4. بعد از خارج کردن دسته، حلقه ای روکش مانند را زیر آن خواهید دید. آن را خشک کنید و به آرامی بچرخانید و باز کنید. این کار به راحتی هر چه تمام تر انجام خواهد شد.
  5. در ادامه‌ی تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی، مهره‌ی برنجی را با آچار باز کنید و آن را بیرون بیاورید، اگر این حلقه سفت بود، می‌توانید از یک لوله ‌گیر دو دسته‌ای برای باز کردن و بیرون آوردن آن استفاده کنید. اکنون می‌توانید مغزی قدیمی شیر اهرمی‌تان را از بدنه‌ی شیر خارج کنید.

6. پس از خریداری مغزی مشابه، برای قرار دادن مغزی (یا همان کارتریج) جدید در بدنه شیر اهرمی، توجه داشته باشید که دو سوراخ کوچک برآمده که در زیر مغزی و قسمت پایینی آن قرار دارند، کاملا در جای خود قرار گیرند. در غیر این صورت ممکن است مجددا با نشت آب از کنار کارتریج پس از تعویض و نصب شیر اهرمی مواجه شوید.

7. در مرحله آخر از نحوه تعمیر کردن شیر آب اهرمی، حلقه پولکی و دسته را در جای خود قرار دهید و قطعات را به ترتیب معکوس گفته شده در جای مناسب خود ببندید و محکم کنید.

 

نصب شیر اهرمی جدید شما با موفقیت به پایان رسید! حالا می‌‌توانید شیر فلکه را باز کنید و با خیال راحت از شیر اهرمی خود استفاده کنید. بهتر است که جریان آب را به تدریج (و نه به‌طور ناگهانی) زیاد کنید.

 

نحوه تعمیر کردن شیر آب اهرمی

 

علت سفت شدن شیر آب اهرمی

شیرهای اهرمی عمدتا در سرویس‌های بهداشتی و به‌طور کلی در مکان‌هایی با فرکانس استفاده بالا نصب می‌شوند و از گزینه‌های مناسب برای چنین مکان‌هایی هستند. واضح است که با استفاده زیاد، امکان خرابی و نیاز به سرویس کردن و تعمیر شیر اهرمی نیز افزایش می‌یابد. دلیل سفت شدن شیر اهرمی ممکن است خشک شدن یا فرسوده شدن آن، و یا صرفا خراب شدن مغزی شیر اهرمی یا کارتریج آن باشد.

 

چه زمانی تعمیر شیر دوش اهرمی ضروری نیست؟

گاهی علت سفت شدن شیر اهرمی، تنها جرم گرفتن و یا وجود رسوب در آن است. در این حالت، مشکل شما بدون نیاز به نصب شیر اهرمی جدید و با رسوب زدایی شیرآلات، رفع خواهد شد. دلیل سفت شدن شیر اهرمی همیشه خرابی مغزی شیر اهرمی نیست.

 

بهترین پاک کننده برای شیرآلات اهرمی کدام است؟

بهترین پاک کننده برای تمیز کردن شیرآلات اهرمی و سایر شیرآلات، محلول آب و سرکه است. با استفاده از این محلول شما نیازی به شوینده‌‌های آماده و شیمیایی که ممکن است به شیرآلات شما آسیب برسانند را نخواهید داشت. از این محلول برای برق انداختن و ضدعفونی کردن شیرآلات نیز می‌توان استفاده کرد. خمیر جوش شیرین و آب نیز برای پاک کردن این دسته از شیرآلات نیز بسیار موثر است.

 

درصورتی که بعد از مطالعه توضیحات برای تعویض مغزی شیر اهرمی و تعمیر شیر دوش اهرمی و یا تعمیر سوپاپ شیر دوش اهرمی خود به کمک احتیاج داشتید، می‌توانید با متخصصان ما در "خدمت از ما" از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن سفارش خود را ثبت کنید تا در اسرع وقت به مشکل شما رسیدگی شود.

تعمیر و نصب شیرآلات
برای سرویس تعمیر و نصب شیرآلات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading