چند ایده برای نقاشی ساختمان که تا به حال نمی دانستید

نقاشی ساختمان
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
چند ایده برای نقاشی ساختمان که تا به حال نمی دانستید

هنوز هم نقاشی ساختمان برای پوشش نمای داخلی ساختمان خود، جایگاه خود را دارد. استفاده از رنگ ها سال ها است که توسط بشر مورد استفاده قرار گرفته و در عصر حاضر علی رغم این که متریال مختلفی من جمله کاغذ دیواری، سنگ، چوب و.... در بازار وجود دارد ولی هنوز هم غالب افراد، رنگ آمیزی ساختمان را ترجیح می دهند. حتی گاهی اوقات دیده می شود که باز هم افراد از تلفیق نقاشی ساختمان با سایر پوشش ها برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی بهره می گیرند.

حتی اگر شما از بهترین رنگ ها برای نقاشی ساختمان استفاده کنید اما ایده های جالب برای رنگ آمیزی دیوار نداشته باشید، علی رغم هزینه ای برای این منظور صرف می کنید ولی تمام زحمات شما هدر می رود. لذا این مسئله بسیار مهم است که قبل از شروع کار، ابتدا تکنیک های رنگ آمیزی دیوار را جست و جو کرده و از یک نقاش کمک بگیرید که بتواند این ایده ها را به زیبایی پیاده کند. در ادامه پنج ایده برای نقاشی ساختمان که تا به حال نمی دانستید را بیان خواهیم کرد.


 

5 ایده برای نقاشی ساختمان

توصیه می کنیم که برای نقاشی ساختمان عجولانه عمل نکنید بلکه بهتر است در مورد نوع رنگ، رنگ ان و حتی طرح هایی که می توانید رنگ امیزی ساختمان را انجام داد، تحقیق کنید و سپس امر نقاشی را آغاز نمایید. اگر ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید، ما ایده برای نقاشی ساختمان را برایتان شرح می دهیم:

1. طرح زدن روی دیوار با شابلون انجام دهید.
2. از ترکیب رنگ و سایر پوشش ها استفاده کنید.
3. نقاشی ساختمان را به صورت بافت دار انجام دهید.
4. رنگ آمیزی ساختمان خود را به صورت نواری انجام دهید.
5. نقاشی ساختمان را به صورت 3 بعدی انجام دهید.


1- طرح زدن روی دیوار با شابلون انجام دهید.


یکی از جذاب ترین ترفند های نقاشی ساختمان ، طرح زدن روی دیوار با شابلون است. به این تکنیک از رنگ آمیزی ساختمان، تکنیک استنسیل روی دیوار گفته می شود. حتما شما تا به حال دیوارهای نقاشی شده را ملاحظه کرده اید که از تکنیک طرح انداختن روی دیوار با شابلون استفاده کرده اند. برای این منظور باید از شابلون استفاده کنید. شابلون انواع مختلفی دارند که براساس کارایی هر قسمت از ساختمان باید طرح مناسب را به کار ببرید. برای نمونه شما نباید از طرح های حیوان و کارتونی، در سالن خانه استفاده کنید بلکه این طرح ها برای اتاق خواب به ویژه اتاق خواب کودک مناسب هستند.

 

چند ایده برای نقاشی ساختمان که تا به حال نمی دانستید


2- از ترکیب رنگ و پوشش ها برای ساختمان استفاده کنید.


هر چند که هنوز هم برخی از افراد ترجیح می دهند برای پوشش تمامی قسمت های خانه و یا محل کار خود به سراغ نقاشی ساختمان بروند اما اگر می خواهید نمای ساختمان زیباتر شود، پوشش های تلفیق را انتخاب کنید. برای مثال به جای این که کل دیوار را کاغذ دیواری کنید، برای بخشی از آن از رنگ استفاده کنید. چنین طراحی هایی محیط را بسیار زیباتر و جذاب تر خواهد کرد. البته فراموش نکنید که نقاشی ساختمان باید با سایر پوشش ها هارمونی داشته باشد در غیر این صورت، نه تنها نما ایده آل نشده بلکه کسل کننده نیز خواهد شد.3- نقاشی ساختمان را به صورت بافت دار انجام دهید.

شاید تا به حال دیوارهایی را دیده اید که زمانی که سطح آن ها را لمس می کنید، زبری را در زیر انگشتان خود حس می کنید. اگر به این سبک از نقاشی علاقه دارید، بهتر است از اسفنج استفاده کنید. برای این منظور ابتدا یک اسفنج را به داخل رنگ زده و به دیوار بزنید. اکنون با یک اسفنج دیگر، رنگ را پاک کنید در این صورت سطح دیوار در عین حال که ساده است، اما به دلیل بافت دار شدن، بسیار زیبا خواهد شد.4- رنگ آمیزی را به صورت نواری انجام دهید.


یکی دیگر از ترفند های نقاشی ساختمان که می توانید به کار ببرید، نقاشی نواری است اما نه به این معنا که دیوارها را به صورت گوره خری رنگ کنید بلکه کافی است سطح مورد نظر را دو قسمت کرده و اکنون رنگ آمیزی را انجام دهید. دو نکته در این زمینه وجود دارد. اول این که رنگ های انتخابی با هم قرابت داشته باشند تا زیبایی خود را نشان دهند از طرفی تغییر رنگ از یک نوار به نوار دیگر باید تدریجی صورت گیرد به گونه ای که حالت ابر و بادی داشته و در مرز دو نوار، رنگ ها با هم تلفیق شوند. در چنین شرایطی است که شما زیبایی کار را مشاهده خواهید کرد. البته می توانید یک مرز مشخص را نیز لحاظ کنید و این موضوع، کاملا سلیقه ای است.


 

5- نقاشی ساختمان را به صورت 3 بعدی انجام دهید.

یکی از زیباترین ترفند های نقاشی ساختمان ، نقاشی سه بعدی است. این روش، امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چرا که نمای جذاب و دیدنی را ایجاد می کند. فرض کنیم که شما بر روی دیوار یک دشت گل را به صورت سه بعدی طراحی کنید. تصور کنید چه منظره زیبایی خواهد شد گویی شما گل های واقعی را در منزل و یا محیط کار خود دارید. اما اگر قصد دارید از این نوع طراحی ها در ساختمان خود به کار ببرید، به 5 نکته مهم در نقاشی ساختمان توجه داشته باشید:

 

نقاشی ساختمان به صورت سه بعدی

 

1. طراحی ساده
2. طراحی نقوش طبیعی
3. هارمونی رنگ
4. مهارت کافی نقاش
5. مقایسه طرح های برتر


1- طراحی ساده

نوع طرحی که انتخاب می کنید نباید زیاد شلوغ باشد به ویژه اگر فضای محیط کوچک است چون در این صورت، نمای ساختمان شلوغ و در عین حال کسل کننده به نظر می رسد.


2- طراحی نقوش طبیعی

نوع رنگی که برای نقاشی رنگ ها استفاده می کنید طبیعی باشد تا زیبایی منظره دو چندان شود. فرض کنیم که شما چند گل را بر روی دیوار نقاشی می کنید پس بهتر است رنگ ها را به گونه ای انتخاب کنید که منظره، طبیعی به نظر برسد.


3- هارمونی رنگ

رنگ های مورد استفاده در نقاشی سه بعدی ساختمان باید با رنگ های دکوراسیون، هارمونی داشته باشد.


4- مهارت کافی نقاش

فراموش نکنید که اگر نقاش، مهارت کافی برای طراحی سه بعدی ساختمان نداشته باشد، نقاشی به هیچ عنوان زیبا نمی شود و در واقع هزینه شما هدر می رود.


5- مقایسه طرح های برتر

پیشنهاد می کنیم که قبل از شروع کار، چند طرح را بررسی کنید تا بتوانید طرح های زیبایی را بعد از نقاشی ساختمان داشته باشید.سخن پایانی در چند ایده برای نقاشی ساختمان


در انتهای مقاله ی چند ایده برای نقاشی ساختمان باید متذکر شویم که بهترین ایده های زاییده ذهن خلاق خود شماست . شما با اندکی خلاقیت و ابتکار عمل بهترین ایده برای نقاشی ساختمان به ذهنتان خطور خواهد کرد تنها کافیست زیباتر ببینید و جسورانه عمل کنید.

5.00 امتیاز از 9 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading