تمیز کردن آشپزخانه

نظافت منزل
تمیز کردن آشپزخانه

تمیز کردن آشپزخانه را جدی بگیرید!

تمیز کردن آشپزخانه را در اولویت نظافت منزل خود قرار دهید زیرا آشپزخانه قلب خانه است که تمیز کردن آشپزخانه و مرتب کردن آن همیشه تا حدودی مشکل است. البته نحوه تمیز کردن آشپزخانه چه بسا از خود آن مهم تر است. در مجموع راه‌ها و مواد مختلفی برای تمیز کردن آشپزخانه وجود دارد که در این مطلب به توضیح ساده ترین و بهترین روش‌ها برای تمیز کردن آشپزخانه می‌پردازیم.

تمیز کردن آشپزخانه شامل چه مواردی می شود؟

 • حلال چربی
 • آشپزخانه تمیز و مرتب
 • پاك كردن چربي از روي كابينت
 • پاك كردن چربي هود
 • تميز كردن كابينت فلزي
 • شستن کف آشپزخانه
 • تميز كردن هود آشپزخانه با سرکه
 • آشپزخانه تمیز و کثیف
 • تميز كردن سراميك اشپزخانه
 • تميز كردن كابينت ام دي اف چرب
 • پاک کننده قوی چربی

 

تمیز کردن آشپزخانه: پاک کردن چربی‌ها

از مهم ترین عوامل کثیف شدن آشپزخانه، طبخ غذا در آن می‌باشد. طبخ غذاهای مختلف به خصوص غذاهای چرب و پخش شدن روغن آن در فضای آشپزخانه باعث کثیفی‌ و آلودگی‌های بسیاری می‌شود. در حین آشپزی روغن‌ها روی تمام سطوح از جمله گاز، دیواره، کابینت‌ها و ... می‌نشینند و فضای مناسبی برای رشد میکروب‌ها و آلودگی‌ها هستند. هر از چند گاهی شما باید برای تمیز کردن آشپزخانه و پاک کردن انواع چربی‌ها وقت بگذارید.

خانم‌های منزل برای تمیز کردن این لکه‌ها معمولا از مواد شیمیایی بسیاری که در بازار موجود است استفاده می‌کنند که این روش تمیز کردن آشپزخانه بسیار مضر می‌باشند. این مواد شیمیایی هم برای تنفس و هم برای سطوح مختلف عوارضی را دنبال دارند و شما می‌توانید به جای استفاده از آن‌ها مقداری جوش شیرین، نمک پودر و آب را با هم مخلوط کرده و با یک اسکاچ نرم و یا دستمال، هر سطحی که چربی دارد را تمیز کنید. این روش دیگر عوارضی برای سطوح مختلف نخواهد داشت.

 

تمیز کردن آشپزخانه: لوله ظرفشویی

زمانی که شما ظرف می‌شویید، چربی ظروف و آشغال‌های ریز ممکن است باعث ایجاد گرفتگی در لوله‌ها شوند و دردسرهای زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. برای جلوگیری از این اتفاق شما باید هفته‌ای یک تا دو بار مقداری آب جوش را درون لوله ظرفشویی بریزید تا از گرفتگی‌های احتمالی جلوگیری شود همچنین اگر احتمال گرفتگی زیادتری را می‌دهید ابتدا مقداری نمک و جوش شیرین را درون لوله سینک ریخته و فورا مقداری سرکه را روی این مخلوط بریزید و از باز کردن آب تا مدت کوتاهی جلوگیری کرده تا این مواد به خوبی کار خودشان را انجام داده و گرفتگی را برطرف نمایند.

 

تمیز کردن آشزخانه

 

تمیز کردن آشپزخانه: رسوب گیری سماور

برای از بین بردن رسوب‌های آهکی که در سماور رسوب می‌کنند، باید آب و سرکه را به مقدار مساوی مخلوط کرده و داخل سماور بگذارید و اجازه دهید این محلول به خوبی به جوش بیاید (حداقل 30 دقیقه) سپس برای جدا کردن رسوبات اسکاچ را به دیواره سماور بکشید، اگر هم عجلهای ندارید مدت زمان نسبتا طولانی (یک شب تا صبح) را بگذارید محلول مورد نظر در سماور بماند تا رسوبات در این محلول حل شده و از دیواره به راحتی جدا شوند. ما در این مطلب نکات کمی از تمیز کردن آشپزخانه را برای شما شرح دادیم که به مرور زمان نکات دیگری از نظافت منزل و آشپزخانه را برای شما شرح خواهیم داد. 

5.00 امتیاز از 43 رای

نظافت منزل

برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت منزل

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading