10 مشکل شایع کولر گازی و راه حل برطرف کردن آن‌ها

سرویس کولر گازی و اسپلیت
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
10 مشکل شایع کولر گازی و راه حل برطرف کردن آن‌ها

10 مشکل شایع کولر گازی 

آشنایی با مشکل شایع کولر گازی و راه حل بر طرف کردن آنها این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که در صورت بروز ایرادات احتمالی کولر گازی، بهتر بتوانند مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف کنند در این مقاله ما به سوالات کولر گازی و کمپرسور کولر گازی ، دلیل خنک نکردن کولر گازی پرداخته ایم

همچنین جواب مناسبی به مسائلی مانند علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی ، علت کم شدن پرتاب باد کولر گازی ، علت گرم نکردن کولر گازی ، علت خاموش و روشن شدن کمپرسور کولر گازی و همچنین علت گرم نکردن اسپیلت ، آبریزش ، برفک و علت بوی بد کولر گازی داده و راه حل آن را ارائه کرده ایم.حال افراد غالبا برای 10 مشکل شایع کولر گازی و راه حل برطرف کردن آن‌ها عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

  • ست كردن كنترل كولر گازي
  • آمپر کشیدن کولر گازی
  • سوال و جواب کولر گازی
  • دلیل اورلود کولر گازی
  • معایب کولر گازی دوو
  • رله استارت کولر گازی
  • استفاده از فن کولر گازی
  • کمپرسور کولر گازی


عناوین مشکل شایع کولر گازی

اگر چه کولر گازی‌ ها قابلیت تولید گرما را هم دارند، اما اغلب کاربران این محصولات را با کاربرد اولیه آن‌ها که خنک سازی محیط است می‌شناسند. این دستگاه بسیار حرفه‌ای طراحی شده و نیاز کاربران برای تأمین سرمایش مناسب را پاسخگو است.

اما با این وجود کاربران هنگام استفاده از کولر گازی‌ها ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شوند که آن‌ها را نیازمند دریافت خدمات تعمیر کولر گازی کند. اگر شما هم در منزلتان از کولر گازی برای تأمین سرمایش یا گرمایش محیط استفاده می‌کنید، با ما همراه شده و با مشکل شایع کولر گازی و سوالات کولر گازی خود بیشتر آشنا شوید.

در زیر عنوان های مشکل شایع کولر گازی را بیان کرده ایم:

1. کم شدن پرتاب باد کولر گازی
2. کاهش میزان سرمایش کولر گازی
3. برق گرفتگی بدنه کولر گازی
4. روشن نشدن کولر گازی
5. لرزش کولر گازی و تولید سر و صدا
6. آبریزش کولر گازی
7. تولید بوی بد توسط کولر گازی
8. برفک بستن لوله‌های کولر گازی
9. خاموش نشدن کولر گازی
10. پریدن فیوز هنگام استفاده از کولر


 

کم شدن پرتاب باد کولر گازی

اولین گزینه از مشکل شایع کولر گازی که کاربران هنگام استفاده از کولر گازی ممکن است با آن مواجه شوند کم شدن پرتاب باد کولر گازی است. دلیل خنک نکردن کولر گازی ممکن است موارد زیر باشد:

  • به دلیل مسدود شدن دریچه خروج هوای دستگاه
  • به دلیل کثیف شدن فیلتر دستگاه کولر گازی و یا کمپرسور آن

جهت بر طرف کردن دلیل خنک نکردن کولر گازی باید نسبت به سرویس دستگاه برای برطرف کردن گرد و خاک انباشته شده درون کولر اقدام کنید.


 

کاهش میزان سرمایش کولر گازی

دومین گزینه از مشکل شایع کولر گازی کاهش میزان سرمایش آن است در زیر به عوامل موثر در بروز این مشکل پرداخته ایم:

1. عدم شارژ گاز کولر گازی
2. عدم سرویس به موقع کولر گازی
3. عدم شارژ گاز کولر گازی در موعد مقرر
4. سوراخ شدن مخزن دستگاه و نشتی کمپرسور کولر گازی
5. بروز مشکل برای اجزای سیکل تبرید و عدم سرویس به موقع آن

برای برطرف کردن این موارد باید درخواست تعمیر کولر گازی را ثبت کرده و از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید تا هرچه زود تر علت خنک نکردن کولر گازی خود را پیدا کنید.


 

برق گرفتگی بدنه کولر

یکی از مواردی که در بین مشکل شایع کولر گازی باید توجه بیشتری به آن داشته باشید، برق گرفتگی بدنه دستگاه است. این مشکل سومین گزینه از مشکل شایع کولر گازی بوده که در زیر به دلایل آن اشاره می کنیم:

1. لای بر شدن سیم اصلی کولر گازی
2. بروز اتصالی در قطعات و سیم کشی‌های درونی کولر گازی

در صورت بروز مسائل فوق به هیچ عنوان نباید بدنه دستگاه را لمس کنید و باید پس از خارج کردن آن از برق با تعمیرگاه تماس حاصل نمایید.

 

10 مشکل شایع کولر گازی و راه حل برطرف کردن آن‌ها

 

روشن نشدن کولر گازی

چهارمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی که کاربران ممکن است هنگام استفاده از این دستگاه با آن مواجه شوند می‌توان به روشن نشدن کولر گازی برای استفاده اشاره کرد در زیر دلایل بروز این مسئله را عنوان کرده ایم:

1. خرابی برد دستگاه کولر گازی
2. صدمه دیدن قطعات کولر گازی به دلیل نوسان برق
3. قطع شدگی سیم بیرونی یا سیم‌های درونی کولر گازی


 

لرزش کولر گازی و تولید سر و صدا

کاربران زیادی هنگام تماس با تعمیرگاه درباره این موضوع که کولر گازی منزلشان سر و صدای زیادی دارد پرسش‌هایی را مطرح می‌کنند عوامل زیر پنجمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی بوده که دلایل آن در زیر عنوان شده:

1. پنل های کولر گازی به درستی تنظیم نشده باشند.
2. کولر گازی را به طور مناسب روی دیوار نصب نکرده باشید.
3. بروز مشکل برای فن‌های کولر گازی نیز یک دلیل شایع است.

عوامل فوق می‌توانند سبب تولید سر و صدا توسط این دستگاه شود پس هر چه زودتر جواب این سوال را که چرا کولر گازی صدا می دهد را توسط تعمیرکاران مجرب داده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.


 

آبریزش کولر گازی

آیا شما هم به دنبال جواب این سوال هستید که علت آبریزش کولر گازی چیست ؟ در صورتی که کولر گازی شما با مشکل آبریزش بیرونی مواجه شده است به ششمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی توجه کنید:

1. باید در اولین قدم وضعیت لوله تخلیه دستگاه را بررسی کنید.
2. اگر لوله تخلیه مسدود شده باشد، آب جمع آوری شدن درون کولر به بیرون نشت خواهد کرد.
3. از دیگر عوامل آبریزش بیرونی کولر گازی می‌توان به مسدود شدن کولر و یا ناودانی آناشاره کرد.


 

تولید بوی بد توسط کولر گازی

برخی از کاربران از انتشار بوی بد هنگام استفاده از کولر گازی گلایه کرده و به دنبال جواب این سوال هستند چرا کولر گازی بوی نامطبوع پخش می کند؟ در ادامه به هفتمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی اشاره کرده ایم:

1. عدم سرویس به موقع دستگاه
2. همچنین مسدود شدن فیلترهای کولر گازی
3. ماندن آب درون دستگاه و انتشار بوی نامطبوع
4. جمع شدن ذرات گرد و خاک معلق درون کولر گازی
5. مسدود شدن شیلنگ تخلیه یا ناودانی کولر گازی


 

برفک بستن لوله‌های کولر گازی

هشتمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی که هر کولر گازی ممکن است با آن مواجه شود می‌شود به برفک زدن لوله‌های دستگاه اشاره کرد. بروز این مشکل می‌تواند علت‌های متعددی داشته باشد که در زیر به آنها اشاره شده است:

1. کمبود میزان شارژ کولر گازی
2. مسدود شدن لوله‌های کولر گازی
3. ایجاد مشکل برای کمپرسور کولر گازی

تعمیرکاران برای برطرف کردن این مشکلات در قدم اول میزان شارژ گاز کولر گازی را بررسی می‌کنند. در صورتی که مخزن کولر گازی دچار مشکل شده باشد و نتواند گاز خنک کننده را نگه دارد، باید مخزن تعویض شود. در غیر این صورت باید شارژ گاز تکمیلی یا کامل کولر گازی برای برطرف کردن مشکل یخ زدن لوله‌های کولر گازی صورت بپذیرد.

در صورتی که یخ زدن لوله‌ها به دلیل مسدود بودن لوله‌ها باشد، تعمیرکاران این مشکل را برطرف خواهند کرد. همچنین در صورتی که کمپرسور کولر گازی صدمه دیده باشد، تعمیرکاران نمایندگی نسبت به تعویض قطعه آسیب دیده با نمونه فابریک اقدام می‌کنند.

 

ست كردن كنترل كولر گازي

 

خاموش نشدن کولر گازی

بسیاری از کاربران هنگام تماس با تعمیرگاه برای ثبت درخواست تعمیر کولر گازی این موضوع را با کارشناسان فنی این مرکز مطرح می‌کنند که کولر گازی به هیچ عنوان خاموش نمی‌شود و به صورت یکسره کار می‌کند در ادامه به دلایل نهمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی پرداخته ایم:

1. ترموستات کولر گازی دچار مشکل شده باشد.
2. در صورتی که کویل‌های کولر گازی کثیف شده باشند.
3. خرابی برد کولر گازی از دلایل خاموش نشدن کولر گازی است.
4. در صورت بروز مسائل بالا کولر گازی به صورت یکسره کار می‌کند و نمی‌توانید آن را خاموش کنید.

برای برطرف کردن این مشکل، به شما توصیه می‌کنیم هنگام روشن بودن مداوم کولر گازی آن را از برق خارج کنید و از تعمیرکارانی که در زمینه تعمیرات این دستگاه تجربه و تخصص لازم را دارند کمک بگیرید.


 

پریدن فیوز هنگام استفاده از کولر

پریدن فیوز هنگام استفاده از کولر دهمین گزینه از مشکل شایع کولر گازی است که هنگام استفاده از دستگاه ممکن است کاربران با آن مواجه شوند عوامل زیر از جمله دلایل بروز این مشکل است:

1. سیم کشی‌های درون دستگاه اتصالی کرده اند.
2. برد کولر گازی دچار مشکل شده و یا سوخته است.
3. بروز اتصالی برای خازن‌های کولر گازی نیز دلیل دیگر پریدن فیوز است.
4. بریده بودن سیم اصلی کولر گازی نیز سبب پریدن فیوز هنگام استفاده از کولر گازی می‌شوند.


آشنایی با مشکل شایع کولر گازی این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که در صورت بروز ایرادات احتمالی کولر گازی، بهتر بتوانند مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف کنند. کولر گازی به عنوان یکی از کاربردی‌ترین سیستم‌های تهویه مطبوع، طرفداران زیادی دارد. این روزها در اغلب خانه‌ها، ادارات و... از این دستگاه برای تأمین سرمایش یا گرمایش محیط استفاده می‌شود.


 

سخن پایانی مشکل شایع کولر گازی

اگر چه کولر گازی‌ها قابلیت تولید گرما را هم دارند، اما اغلب کاربران این محصولات را با کاربرد اولیه آن‌ها که خنک سازی محیط است می‌شناسند. این دستگاه بسیار حرفه‌ای طراحی شده و نیاز کاربران برای تأمین سرمایش مناسب را پاسخگو است.

اما با این وجود کاربران هنگام استفاده از کولر گازی‌ها ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شوند که آن‌ها را نیازمند دریافت خدمات تعمیر کولر گازی کند. اگر شما هم در منزلتان از کولر گازی برای تأمین سرمایش یا گرمایش محیط استفاده می‌کنید، با ما همراه شده و با مشکل شایع کولر گازی بیشتر آشنا شوید.

5 امتیاز از 5 رای

سرویس کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس سرویس کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با سرویس کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading