بسته بندی اثاثیه منزل

ثبت درخواست "کارگر اسباب کشی"
بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی اثاثیه منزل، یکی از پراسترس‌ترین بخش‌های اسباب کشی است. شما یک منزل جدید پیدا کرده‌اید و وقت آن رسیده است که بسته بندی اثاثیه منزل را شروع کنید. با نگاه کردن به وسایل جدیدی که از بعد از آخرین اسباب کشی خریده‌اید، مضطرب نشوید. در واقع، بسته بندی اثاثیه منزل، می‌تواند زمان خوبی برای تمیزکردن، نظم و ترتیب دادن و ساده‌ترکردن زندگی باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات بسته بندی اثاثیه منزل پرداخته‌ایم.


نکاتی درباره بسته بندی اثاثیه منزل

1. قبل از جابه‌جایی، اثاثیه منزل خود را سر و سامان دهید

حداقل دو هفته قبل از اسباب کشی، جست و جو بین اثاثیه خود را شروع کنید. از یک نقطه از خانه و با وسایل بزرگی که نمی‌خواهید با خود به خانه جدید ببرید شروع کنید. مثل مبلمان قدیمی‌ای که دیگر نمی‌خواهید یا مواد شیمیایی پرخظری که دیگر نیاز ندارید و از شر آن‌ها خلاص شوید.
باقی اثاثیه خود را در سه دسته طبقه‌بندی کنید: فروش، اهدا و زباله. وسایلی را که قابل استفاده هستند اما دیگر نمی‌خواهید، به حراج بگذارید یا به صورت آنلاین بفروشید. وسایلی را که همچنان قابل استفاده هستند اما نمی‌شود به فروش گذاشتشان، اهدا کنید و هر نوع وسیله‌ی به درد نخور را بیرون بریزید.


2. وسایلی را که بلافاصله بعد از اسباب کشی به منزل جدید نیاز دارید، مشخص کنید

یکی از نکاتی که در بابری و بسته بندی لوازم منزل اهمیت دارد، این است که هرچیزی را که نیاز دارید در خانه‌ی جدید به‌آسانی پیدا کنید، معین کنید. آن‌ها را در مرحله‌ی آخر بارگیری درون ماشین بگذارید تا اولین چیزهایی باشند که از ماشین پیاده می‌کنید. این کار باعث می‌شود زمانی که به مکان جدید می‌رسید، چیزهای ضروری به آسانی در دسترس شما باشند.


3. یک منطقه‌ی "بسته بندی ممنوع" تعیین کنید

همیشه وسایلی وجود دارند که نمی‌خواهید بسته بندی کنید یا درون ماشین باربری قرار دهید؛ مثلاً وسایلی با درجه اهمیت بیشتر یا دارای ارزش معنوی مثل آلبوم عکس‌های خانوادگی یا جواهرات یا مدارک مالی. به علاوه، شرکت‌های باربری حرفه‌ای، از جابه‌جایی برخی اقلام به خصوص که خطرناک یا حساس هستند خودداری می‌کنند. یک قسمت (مثل یک کمد یا یک اتاق مخصوص) را به وسایلی اختصاص دهید که قصد دارید پیش خودتان بماند. اطمینان حاصل کنید کسی که در جابه‌جایی به شما کمک می‌کند، چه دوستانتان، چه اشخاصی که استخدام کرده‌اید، در جریان هستند که نباید وسایل این قسمت را بسته بندی یا بارگیری کنند.


4. بدانید چه چیزهایی را می‌خواهید اول از همه بسته بندی کنید.

با بخش‌هایی از منزل که کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند شروع کنید (انباری و اتاق‌های مهمان) و کار خود را به بخش‌های پراستفاده مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه برسانید.

 

بسته بندی اثاثیه منزل


5. قبل از آن‌که سراغ قسمت جدیدی بروید، جایی را که در آن شروع به کار کرده‌اید، به‌طور کامل بسته بندی کنید

بسته بندی برخی اقلام (مثل جواهرات) نسبت به دیگر وسایل، مشکل‌تر است. احتمالاٌ وسوسه می‌شوید که کار آن‌ها را به تعویق اندازید؛ در مقابل این وسوسه مقاومت کنید و ادامه دهید. بسته بندی کامل یک اتاق، قبل از شروع قسمت دیگری از خانه، باعث می‌شود که کار بسته بندی سخت ترین اقلام به دقیقه‌ی آخر نکشد. دیدن پیشرفت کار، همه چیز را آسان‌تر می‌کند :)


6. ظرف‌ها را با دقت بسته بندی کنید.

وسایل شکستنی شما نیاز به توجه ویژه دارند. از کاغذهای بسته بندی اضافی استفاده کنید و هرکدام را تک‌تک بپیچید. ظرف‌ها را به صورت عمودی در کارتن بسته بندی اسباب کشی قرار دهید، نه افقی. بالا و پایین جعبه‌ی محتوی ظروف را با لباس یا حوله بپوشانید. روی جعبه برچسب شکستنی بزنید تا کسانی که آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند، متوجه باشند که حین حمل و نقل احتیاط کنند.

 

بسته بندی اثاثیه منزل

کارتن بسته بندی اسباب کشی


7.  برای بسته بندی مایعات، بر روی دهانه آن‌ها پلاستیک بگذارید.

برای بسته بندی مایعات، در ظرف را بردارید؛ دهانه‌ی آن را با پلاستیک پوشش دهید و بعد دوباره در را سر جایش قرار دهید. این کار باعث جلوگیری از نشت مایعات هنگام تکان و جابه‌جایی می‌شود.


8. لباس‌های خود را بسته بندی کنید.

برای بسته بندی لباس‌هایتان می‌توانید از کیسه زباله استفاده کنید. در حالی که لباس‌هایتان در کمد آویزان است، کیسه‌های زباله را دور لباس‌هایتان بپیچید. سر کیسه را در پایین گره بزنید و بگذارید سر چوب‌لباسی بیرون بماند.

 

بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی وسایل برای اسباب کشی


9. وسایل کوچک را با چسب رنگی یا دستمال کاغذی مشخص کنید

زمانی که وسایل کوچک و شکستنی را بسته بندی می‌کنید، از دستمال رنگی برای پیچیدن آن‌ها استفاده کنید یا یک تکه چسب رنگی روی قسمت بیرونی آن‌ها قرار دهید. این کار باعث می‌شود که به طور اتفاقی چیز کوچکی را با کاغذ بسته بندی اشتباه نگیرید و بیرون بیاندازید.


10. از حوله‌ها و لباس‌ها برای بسته بندی کمک بگیرید

حوله‌ها و تکه‌های کوچک لباس می‌توانند به عنوان پرکننده‌ فضای جعبه‌ها مورد استفاده قرار گیرند. از لیف و کیسه و جوراب‌ها برای ثابت نگه داشتن وسایل درون جعبه‌ها استفاده کنید و اقلام شکستنی را در حوله‌های ضخیم بپیچید. این کار باعث می‌شود از جعبه‌های کم‌تری استفاده شود و در خرید وسایل بسته بندی صرفه‌جویی شود.


11. افراد حرفه‌ای را استخدام کنید

این کار برای شما هزینه دارد اما زمانی که تاریخ اسباب کشی نزدیک است و زمان کمی در اختیار دارید، بهترین تصمیم است. کارگر بسته بندی اسباب کشی، تمام وسایل شما را بسته بندی می‌کنند و دیگر نیازی نیست خودتان این کار را انجام دهید. یکی از مزایای استخدام افراد حرفه‌ای این است که آن‌ها این کار را به سرعت انجام می‌دهند.

 

باربری و بسته بندی لوازم منزل


12. بگذارید بعضی اقلام درون دراور یا دیگر کمدها باقی بمانند

از پلاستیک بسته بندی آشپزخانه بر روی سر دراورها استفاده کنید تا هنگام تکان‌های احتمالی، در امان بمانند. سپس از پوشش‌های مستحکم و کشسان در اطراف آن‌ها استفاده کنید تا از بازشدن درها هنگام جابه‌جایی جلوگیری شود.


13. برای خانه‌ی جدید بسته بندی کنید، نه خانه‌ی قدیمی

اگر از ساختمان و چیدمان کابینت در منزل جدید خود کاملا آگاه هستید، جعبه‌ها را با مکانی که باید در آن قرار گیرند، برچسب‌گذاری کنید نه با محل قرارگیری قبلی آن‌ها. اگر هرکدام از جعبه‌ها در مکان خود گذاشته شوند، بازکردن بسته‌ها و چیدن وسایل، ساده‌تر خواهد شد.


14. اقلام ضروری را به طور جداگانه بسته بندی کنید.

به این فکر کنید که که در هفته‌ اول جابه‌جایی به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت و آن‌ها را در جعبه‌های مخصوص به خود قرار دهید. برای مثال، احتمالا به دستمال توالت، پرده‌ی حمام، حوله‌ها، صابون دستشویی و اقلام مشابه نیاز پیدا خواهید کرد. احتمالاً هیچ‌کس دوست ندارد بعد از اسباب کشی، برای پیداکردن وسایل ضروری خود، میان انبوه جعبه‌ها شروع به حفاری کند.

 

آموزش بسته بندی اسباب کشی


15. برای اولویت‌بندی بازکردن بسته‌ها، روی جعبه‌ها برچسب بزنید

می‌توانید روی جعبه‌های خیلی مهم که حاوی اقلامی هستند که در چند روز ابتدایی اسباب کشی به منزل جدید به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد، برچسب "A" بزنید و روی بسته‌هایی که در طول هفته‌ی اول به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد برچسب "B" و به همین ترتیب این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید از استیکرهای قرمز، زرد یا سبز با توجه به اولویت استفاده کنید.

 

سخن آخر

بسته بندی اثاثیه منزل حتما نباید با استرس همراه باشد. تنها با کمی برنامه‌ریزی، می‌توانید جابه‌جایی خود را به یک شروع دلپذیر گره بزنید. اگر بسته بندی برای شما کار خسته کننده‌ای است و زمان و انرژی انجام آن را ندارید، این کار را به سرویس‌های حرفه‌ای بسته بندی اثاثیه منزل بسپارید. خدمت از ما ارایه‌دهنده سرویس بسته بندی اثاثیه منزل در کرج، بسته بندی وسایل برای اسباب کشی شیراز و دیگر شهرها همه روزه در خدمت شماست. شما می‌توانید تمام ساعات روز از طریق سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما، از نرخ بسته بندی اثاث منزل، تعرفه بسته بندی، هزینه کارگر بسته بندی اسباب کشی و قیمت باربری و بسته بندی لوازم منزل، به رایگان مطلع شوید. 

5.00 امتیاز از 7 رای

کارگر اسباب کشی

برای سرویس کارگر اسباب کشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کارگر اسباب کشی

مطالب مرتبط با حمل و نقل

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading