همه چیز در مورد نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان

نقاشی ساختمان
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
همه چیز در مورد نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان

نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان در ساخت و طراحی داخلی ساختمان، یکی از مراحل نازک کاری به حساب می آید؛ که تقریبا آخرین مرحله آماده سازی فضای داخلی ساختمان است. نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان به شدت می تواند شرایط روحی و روانی شما و فرزندانتان را متاثر نماید. فرض کنیم که شما فرزند بیش فعالی دارید و برای نقاشی داخلی ساختمان از رنگ های تند همانند قرمز، صورتی و... استفاده می کنید.

این رنگ ها سطح انرژی بالایی داشته و فرزند شما را فعال تر می کند. همچنین محیط خانه شما و محل کار شما کسل کننده و یا با طراوت باشد وابسته به نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان است که شما چه رنگ ها و چه طرحی را برای این منظور انتخاب کرده اید.

نکات کلیدی نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان

با توجه به اهمیت نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان اکنون به این مسئله پی برده اید که این مرحله از آماده سازی ساختمان باید تحت نظر گروهی از مهندسین و متخصصین خبره انجام شود، تا رنگ و طرح به کار رفته در نقاشی ساختمان را براساس کارایی ساختمان انتخاب نمایند تا در نهایت یک محیط ایده آل برای کار و زندگی آماده شود.

انتخاب جنس رنگ برای نقاشی ساختمان

رنگ ها یا قبال شست و شو بوده و یا خیر که شما می توانید برحسب محل مورد نظر، از آن ها استفاده کنید. قبل از این که به سراغ انتخاب رنگ از نظر جنس بروید، به این مسئله توجه داشته باشید که رنگ پلاستیکی قابل شست و شو نیست در نتیجه برای نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان در محیط هایی همانند آشپزخانه که در مدت کوتاهی در اثر چربی و پخت غذا، کثیف شده و نیاز به شست و شو دارد، نباید به سراغ رنگ های غیر قابل شست و شو بروید.


 

نقش انتخاب رنگ، در نقاشی داخلی ساختمان

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان در نظر گرفته شود، رنگ های انتخابی است. همان گونه که قبلا ذکر کرده ایم، رنگ ها دارای انرژی بوده و به همان اندازه که می توانند آرامش داشته باشند، می توانند منجر به ایجاد روحیه خشن و تندخویی در شما، اعضای خانواده و کارمندان در محیط کار شود. لذا در نقاشی ساختمان باید رنگ های هر قسمت را متناسب با کارایی آن انتخاب کنید.

 

برای مثال: در نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان برای اتاق خواب باید رنگ های آرام بخش و ملایم به صورت ترکیبی به کار برود. در محیط های کار باید رنگ هایی اعمال شود که شادابی را در میان کارمندان زیاد کرده و در نتیجه روحیه کاری آن ها را ارتقا می دهد.

 


صاف بودن سطوح نقاشی

حتما تا به حال شما نیز با این مورد برخورد کرده اید که نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان دارای موج های زیادی هستند. این اتفاق می تواند دو دلیل داشته باشد؛ اول این که نقاش شما از مهارت خوبی برخوردار نبوده و نتوانسته است جهت نقاشی روی دیوارها را به صورت یکدست و منظم پیش ببرد. اما صاف نبودن سطح دیوارهای ساختمان هم می تواند مزید بر علت شده و منجر به خراب شدن نقاشی ساختمان گردد.

 

همه چیز در مورد نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان

 

به همین دلیل است که هر نقاش ماهر و زیردست، در اولین قدم ابتدا اقدام به بتونه کاری خواهد کرد. باید تمامی درزها، شکاف ها و سوراخ هایی که بر روی دیوار وجود دارد، پر شوند. بعد از این کار، سمباده بر روی دیوار کشیده می شود تا سطح آن کاملا صاف و یکدست شود. بعد از این می توان نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان را انجام داد.


 

نقاشی ساختمان به صورت چند لایه

در بهترین حالت باید نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان به صورت سه لایه انجام شود. اگر تنها یک لایه نقاشی داخلی ساختمان انجام شود، نمی تواند جلا و زیبایی خود را به خوبی نشان دهد.

در خانه هایی که نوساز بوده و قرار است همزمان با نقاشی ساختمان، دکور بندی نیز انجام گیرد، معمولا دو لایه اول رنگ کاری انجام شده و لایه سوم را بعد از اتمام تمامی امور در ساختمان انجام می دهند، تا در صورتی آسیب دیدن رنگ دیوارها در اثر جا به جا کردن وسایل، لایه سوم رنگ بتواند آن ها بپوشاند.


 

استفاده از رنگ های با کیفیت

برندهای مختلفی در زمینه ساخت انواع رنگ های ساختمانی فعالیت دارند که کیفیت تولیدات آن ها با هم متفاوت است. توجه داشته باشید که نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان قرار است تا چندین سال، ماندگاری داشته باشد لذا اگر شما از رنگ های بی کیفیت استفاده کنید، در کمتر از یک سال و در اثر عوامل مختلفی من جمله گرم و سرد شدن، وجود لوله های آب در زیر دیوار و.... ترک خورده و ریزش پیدا می کند.توصیه ما این است که قبل از خرید رنگ برای نقاشی داخلی ساختمان کمی تحقیق کرده و بهترین برند را انتخاب کنید.


 

انتخاب ابزار رنگ کاری برای نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان

برای نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان می توانید از انواع برس ها و غلتک ها استفاده کنید که این بستگی به انتخاب نقاش دارد. هر کدام از این ابزارها مزیت های خاص خود را دارند.  اما لازم است بدانید که اگر برس و غلتک برای نقاشی داخلی ساختمان مناسب نبوده و با کیفیت نباشد، منجر به موج افتادن بر روی دیوارها شده و درجه رنگ ها در بخشی پررنگ و در بخشی دیگر کم رنگ است.


 

هنر ترکیب رنگ ها در نقاشی ساختمان

در نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان توجه داشته باشید که اگر قرار است از چندین رنگ برای محیط استفاده کنید، باید رنگ های انتخابی با هم هارمونی داشته و تضاد رنگی با هم نداشته باشند. از طرفی رنگ انتخابی برای محیط باید با رنگ وسایل با هم قرابت داشته باشند.

این مسئله اهمیت زیادی دارد چرا که می تواند بر روی شرایط روحی شما تاثیر بگذارد. فرض کنیم که عمده رنگ ها در خانه شما، به رنگ قهوه ای تیره هستند حال اگر برای نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان از رنگ های تیره همانند آبی، قرمز و.. هم استفاده کنید؛ باعث دل گرفته شدن محیط شده و چنین فضایی برای افراد خانواده و کارکنان، بی روح و کسل کننده می شود.

 شما می توانید نقاشی دیوارهای داخلی ساختمان تعمیر و تخریب ساختمان را به خدمت از ما بسپارید.

5 امتیاز از 5 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading