چند نکته مهم برای نقاشی آشپزخانه

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
چند نکته مهم برای نقاشی آشپزخانه

نکات اولیه در نقاشی آشپزخانه

نقاشی آشپزخانه را باید با توجه به کاربرد آشپزخانه و براساس آن، رنگ و یا رنگ‌های مناسب را برای آن انتخاب نمایید. رنگ‌ها از دید روانشناسی و نقاشی ساختمان تاثیرات زیادی بر روی افرادی دارد که در طول روز ساعات زیادی را در آشپزخانه حضور دارند. در ادامه چند نکته مهم در مورد نقاشی آشپزخانه را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.
هر کدام از این قسمت‌ها باید ترکیب رنگی داشته باشند که در کنار آرامش، انرژی مثبت را نیز به افراد القا نماید. در این مقاله سعی بر این داریم که مطالب مفید و مهمی را در مورد رنگ آمیزی آشپزخانه بیان کنیم تا نهایتا نقاشی آشپزخانه شما زیبا و در عین حال مثبت به نظر بیاید.

 

نقاشی آشپزخانه چه رنگی باشد بهتر است؟

مهمترین نکته که در رنگ آمیزی آشپزخانه باید به آن توجه شود، نوع رنگ‌های مورد استفاده است. شما می‌توانید تنوعی از رنگ‌ها را در آشپزخانه خود به کار ببرید اما آیا می‌دانید که هر رنگ، انرژی منفی یا مثبت داشته و حتی می‌تواند بر روی اشتهای شما در زمان غذا خوردن تاثیر بگذارد؟ توصیه می‌شود که در انتخاب رنگ برای نقاشی آشپزخانه به نکات زیر توجه نمایید:

  • رنگ آمیزی آشپزخانه نباید منجر به اشتهای کاذب شود. رنگ‌هایی همانند قرمز، صورتی و نارنجی، سطح انرژی بدن را بالا برده و باعث می‌شود شما با ولع بیشتری به غذا خوردن مشغول شوید. به همین دلیل است که در رستوران‌ها و فست فودها، این قبیل رنگ‌ها را بیشتر مشاهده می‌کنید، از بعد روانی این قبیل رنگ‌ها باعث می‌شود که مشتری تمایل بیشتری به غذا خوردن داشته باشد.
  • از طرف دیگر نوع رنگ‌های به کار رفته در نقاشی آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که محیط کسل کننده و بی روح را ایجاد نکند. بانوی خانه قرار است ساعت‌ها در آشپزخانه مشغول به آشپزی و شست و شوی ظروف باشد. اگر ترکیب رنگ نقاشی آشپزخانه سرد و کسل کننده باشد، ترغیبی برای انجام کارها نداشته و خیلی زود خسته خواهد شد. شاید این مسئله برای شما زیاد به چشم نیاید ولی باز هم تاکید می‌کنیم که نقاشی آشپزخانه به شدت بر روی علاقه حضور در آشپزخانه تاثیر می‌گذارد.
  • نکته‌ای که در نقاشی آشپزخانه باید به آن توجه داشت، تاثیر پخت و پز غذا بر روی کیفیت رنگ‌هاست. اگر شما از رنگ‌های تیره در آشپزخانه خود استفاده کنید، این مواد و چربی‌ها هم به مرور زمان، رنگ‌ها را تیره تر می‌کند در نتیجه آشپزخانه شما در مدت کوتاهی کدر و تیره می‌شود.

 

چند نکته مهم در نقاشی آشپزخانه

 

چرا جنس رنگ نقاشی آشپزخانه مهم است؟

آشپزخانه از جمله قسمت‌هایی است که ممکن است در طول سال، چندین بار نیاز به تمیز کردن و نظافت دیوارها داشته باشد. در نتیجه رنگ آمیزی آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که امکان شست و شوی آن‌ها وجود داشته باشد. از طرفی رنگ‌ها باید به گونه ای باشد که جلا و زیبایی خود را در محیط آشپزخانه در میان حجم این مواد غذایی در حال پخت، حفظ کند.

این مسئله بسیار مهم است که نقاشی آشپزخانه از رنگ‌هایی باشد که بعد از شست و شو، به حالت اول بازگشته و زیبایی اولیه خود را داشته باشد.چه سطوحی برای نقاشی آشپزخانه بهتر هستند؟

توصیه ما این است که همه قسمت‌های آشپزخانه خود را رنگ آمیزی نکنید. برای مثال اگر قسمت اطراف اجاق گاز را کاشی و یا سرامیک کنید، بهتر است رنگ است. زیرا در این قسمت ذرات چربی و بخار غذا فراوان است در مدت کوتاهی دیوار را پر می‌کنند. در نتیجه بهتر است در نقاشی آشپزخانه این قسمت را فاکتور بگیرید.چه ترکیب رنگی برای نقاشی آشپزخانه مناسب‌تر است؟

برخی از افراد علاقه مند هستند که در رنگ آمیزی آشپزخانه خود از چندین رنگ استفاده کنند. در انتخاب ترکیب رنگ برای نقاشی آشپزخانه به چند نکته توجه داشته باشید:

  • اول این که رنگ‌های انتخابی باید با رنگ به کار رفته در کابینت و وسایل آشپزخانه شما هم خوانی داشته باشد. اگر رنگ کابینت‌ها تیره است، به هیچ عنوان به سراغ رنگ‌های تیره نروید چون محیط آشپزخانه به شدت تیره و دلگیر شده و حتی در روز هم باید از لامپ و مهتابی استفاده کند.
  • رنگ‌های انتخابی در نقاشی آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که نور طبیعی موجود در محیط خانه را منعکس کرده و فضا را روشن‌تر نشان دهد در نتیجه میزان استفاده از نور مصنوعی کمتر می‌شود.
  • رنگ‌های به کار رفته در آشپزخانه باید با هم هارمونی داشته و تضاد زیادی با هم نداشته باشند. برای مثال این که در نقاشی آشپزخانه رنگ آبی را در کنار رنگ قرمز قرار دهید، انتخاب به جا و مناسبی نیست. معمولا رنگ‌هایی همانند سفید یا کرم، زرد، قهوه‌ای روشن و ... را با هم در قسمت‌های مختلف نقاشی آشپزخانه به کار می‌برند.

 

بهترین رنگ برای نقاشی آشپزخانه چه رنگی است؟

 

چرا فضای آشپزخانه را قبل از رنگ زدن اندازه می‌گیریم؟

قبل از این که رنگ آمیزی آشپزخانه را شروع کنید، توصیه می‌شود که ابعاد را اندازه گیری کنید تا بدانید دقیقا برای چنین فضایی، به چه میزان رنگ نیاز است تا میزان رنگ بیشتر یا کمتر از مقدار مورد نیاز برای نقاشی آشپزخانه را تهیه نکنید. رنگ‌ها تاریخ انقضای خود را دارند و نمی‌توانید برای مدت‌ها در انبار منزل خود از آن‌ها نگهداری نمایید.


ابزار مناسب برای نقاشی آشپزخانه چیست؟

برای نقاشی آشپزخانه می‌توان از قلمو و یا غلتک استفاده کنید. هر کدام از این ابزارها را می‌توانید انتخاب کنید ولی آنچه اهمیت دارد این است که ابزار را به درستی بر روی دیوارها بکشید تا رنگ آمیزی آشپزخانه شما مات و موج دار نشود.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 59 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading