لوله کشی آب و ساختمان

تاسیسات لوله کشی ساختمان

تاسیسات لوله کشی ساختمان

تاسیسات لوله کشی ساختمان

یکی مشکلاتی رایجی که  ممکن است در تاسیسات ساختمان رخ دهد اختلال در لوله کشی ساختمان است .  این خرابی ها و مشکلات   از قبیل ترکیدگی لوله ، از کار افتادن موتورخانه ، چیلر، پکیج  ، شوفاژ و... می باشد . در این مواقع باید هر چه زودتر دست به کار شد و به تعمیر آنها پرداخت تا خسارت بیشتری وارد نکند . در واقع به غیر از هزینه‌های مالی ، چیزی که بیشتر آزار دهنده است اقداماتی است که باید حتما انجام شود  تا بتواند  مشکل اصلی را حل کرد. باید عملیاتی مانند  کنده کاری ، بازسازی  در محل هایی مانند سرویس های بهداشتی ، آشپزخانه ها، محل عبور لوله ها و ...انجام گیرد تا مشکل بزرگ تر نشود و خرابی ها به  دیوار و سقف مجاور سرایت نکند و ترمیم آن ها هزینه و وقت کمتری را بگیرد .

 

 

اصولی که در تاسیسات لوله کشی استاندارد باید رعایت کرد:

  • لوله کشی  سرویس ها و لوازم بهداشتی باید به نحوی باشد که آب خروجی به میزان و با فشار کافی تامین شود .
  • سیستم های گرمایشی  مانند آبگرمکن  ها  و سیستم های ذخیره سازی  باید طوری طراحی و نصب شوند که از هر گونه انفجار ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب در امان باشند.
  •  سیستم لوله کشی فاضلاب را باید در جایی که امکان دسترسی به شبکه فاضلاب بهداشتی شهری فراهم  است متصل کرد.
  • وسایل بهداشتی لوله کشی باید از موادی ساخته شده باشند  که در برابر خوردگی و ضربه ،  پایدار و مقاوم باشد و  عاری از جرم گرفتگی پنهان باشند.
  • برای عمل کرد بهتر سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان ها بهتر است توالت ها دارای سیفون ، آب بند باشد .
  • دریچه های بازدید فاضلاب باید به تعداد کافی در سیستم لوله کشی تعبیه شود  تا امکان تمیز کردن لوله ها به هنگام گرفتگی  آنها فراهم شود.
  • ساخت و نصب لوله های فاضلاب باید با استفاده از مواد مقاوم و نشست ناپذیر در برابر آب و بخارات مضر حاصل از هوای فاضلاب باشند، نصب باید با مهارت و اجرایی مناسب و استفاده از مصالح مرغوب انجام شود.
  • فاضلاب ها یا هرز آب های دیگر سیستم و لوله کشی  به هیچ وجه نباید در لایه های سطحی خاک ویا آب سطحی تخلیه شوند،  غیر از  اینکه قبلا با روش مناسبی  کاملا تصفیه شده باشند.

 

لوله کشی ساختمان

 

4.67 امتیاز از 8 رای

لوله کشی آب و ساختمان

لوله کشی آب و ساختمان

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با لوله کشی آب و ساختمان

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading