پیشگیری از ترکیدگی لوله ها

ثبت درخواست "تشخیص ترکیدگی لوله"
پیشگیری از ترکیدگی لوله ها

با رسیدن زمستان رعایت موارد لازم برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها اهمیت خاصی پیدا می‌کند. احتمالا می‌دانید که ترکیدگی لوله ها یکی از رایج‌ترین مشکلات لوله کشی ساختمان‌ها مخصوصا در فصل سرماست. اما نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب چگونه است؟ هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه چه بازه‌ای دارد؟ پوسیدگی لوله های آب چه نقشی در ترکیدگی لوله ها دارد؟ در این مقاله قصد داریم به این سوال‌ها پاسخ دهیم و راه‌های پیشگیری از ترکیدگی لوله ها را بررسی کنیم.

دلایل ترکیدگی لوله ها

پیش از بررسی روش‌های پیشگیری از ترکیدگی لوله ها، دلایل این مسئله را بررسی می‌کنیم تا در آینده به‌طور موثرتری بتوانیم از ترکیدگی لوله‌ها جلوگیری کنیم:

 

1. پوسیدگی لوله های آب

یکی از مهمترین دلایل ترکیدگی لوله آب در ساختمان چیزی نیست جز پوسیدگی لوله های آب. بد نیست بدانید که این نوع پوسیدگی بیشتر در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه به‌دلیل نفوذ رطوبت به عمق و لوله هاست. درصورت شخیص منبع رطوبت با دستگاه تشخیص نم ساختمان، می‌توانیم جلوی پوسیدگی لوله های آب و ترکیدگی لوله آب در ساختمان را بگیریم.

شما برای اطلاع از نحوه تشخیص ترکیدگی لوله تهران و سایر شهرها، هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، قیمت دستگاه نشت یاب آب تصویری، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تهرانپارس و سایر خدمات با متخصصان "خدمت از ما" از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت در ارتباط باشید.

 

پیشگیری از ترکیدگی لوله ها

 

2. نوع مصالح

نوع مصالحی که درهنگام ساخت و ساز کنار لوله ها ریخته می‌شود نیز (از جمله آهک و گچ) می‌تواند در پوسیدگی لوله های آب و ترکیدگی لوله آب در ساختمان نقش داشته باشد. بنابراین توجه به این مورد می‌تواند در پیشگیری از ترکیدگی لوله ها موثر باشد.

 

3. سایر دلایل ترکیدگی لوله آب

سایر مواردی که می‌توانند دلیل پوسیدگی لوله های آب و ترکیدگی لوله آب در ساختمان باشند عبارت‌اند از:

 • استفاده از اتصالات نامرغوب
 • عایق نکردن لوله ها به نحوی صحیح و اصولی
 • انقباض و انبساط لوله‌ها و به دنبال آن شل شدن اتصالات
 • عدم توجه به اصول لوله کشی؛ برای مثال نزدیک بودن دو لوله‌ی هم‌جنس به‌هم و واکنش دادن با یکدیگر که می‌تواند موجب پوسیدگی لوله های آب و ترکیدگی شود.

 

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب

 

روش‌های پیشگیری از ترکیدگی لوله ها

حالا که با نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب و دلایل پوسیدگی لوله های آب بهتر آشنا شدید، روش‌های پیشگیری از ترکیدگی لوله ها را در شرایط مختلف بررسی می‌کنیم:

 

1. لوله کشی اصولی

همه ما می‌دانیم که پیشگیری بهتر از درمان است و بحث لوله کشی ساختمان نیز از این قضیه مستثنی نیست. اگر لوله کشی به‌صورت اصولی و با رعایت نکات خود انجام نشود، احتمال بروز ترکیدگی لوله آب در ساختمان و پوسیدگی لوله های آب در آینده بسیار بالا می‌رود. پس قبل از هر چیزی برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها، از کمک افراد باتجربه برای لوله کشی و لوله های مرغوب (5 لایه) استفاده کنید.

مبحث لوله کشی اصولی به منظور پیشگیری از ترکیدگی لوله ها شامل موارد دیگری نیز می‌شود؛ از جمله:

 • اگر لوله کشی در فصل سرما انجام می‌شود، برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها باید آب تمام سیستم را بعد از اتمام لوله‌کشی تخلیه و آب نمک اعمال کرد تا احتمال یخ‌زدگی و ترکیدگی به صفر برسد.
 • اگر برای لوله کشی آب و فاضلاب از لوله پلاستیکی استفاده شده است، برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها باید از تکیه‌گاه استفاده شود. این تکیه‌گاه‌ها با جلوگیری از انبساط افقی لوله ها مانع ترکیدگی لوله آب در ساختمان می‌شوند.
 • برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها در مورد لوله های آویخته از سقف استفاده از بست‌های رکابی با فاصله معین توصیه می‌شود.
 • درنظر گرفتن فضایی برای انبساط لوله ها نیز می‌تواند مانع ترکیدگی لوله آب در ساختمان شده در پیشگیری از ترکیدگی لوله ها موثر باشد.

 

تشخیص ترکیدگی لوله تهران

 

2. عایق کاری مناسب

عایق کاری لوله ها نیز یک روش آسان برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها است. برای عایق کردن لوله‌ ها باید به جنس و محل آنها توجه کرد؛ برای مثال عایق کردن لوله‌ های پلیمری که در معرض آفتاب هستند برای جلوگیری از آسیب های احتمالی.

علاوه بر عایق کردن لوله ها در فضای آزاد، عایق کردن کنتور (به وسیله گونی یا قرار دادن پوشال در آن) نیز برای پیشگیری از ترکیدگی لوله ها و یخ زدگی در فصل سرماست.

 

3. رعایت نکات ایمنی

 • یکی از نکات مهم برای جلوگیری از یخ‌زدگی و پیشگیری از ترکیدگی لوله ها تخلیه لوله‌های غیرضروری‌ست.
 • برای جلوگیری از یخ‌زدگی لوله‌ها هیچوقت شیر آب را باز نگذارید. علاوه بر هدر رفتن مایه حیات در این حالت، آب برای سایر خانواده‌ها نیز افزایش می‌یابد.
 • یک راه دیگر برای جلوگیری از یخ‌زدگی و پیشگیری از ترکیدگی لوله ها قطع کردن آب واحدهای خالی و مراقبت مستمر است.

 

نحوه تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب

 

نشانه های ترکیدگی لوله آب در ساختمان

شما با کمی توجه می‌توانید نشانه‌های پوسیدگی لوله های آب و یا ترکیدگی لوله آب در ساختمان را تشخیص دهید و از اتفاقات جدی‌تر و هزینه‌های بیشتر دوری کنید:

 • افت ناگهانی فشار آب
 • نم زدن و پف کرن کچ سقف
 • شنیدن صدای چکه آب یا صدای نامعمول دیگر در زمان سکوت
 • بیشتر شدن مبلغ قبض آب بدون تغییر خاص در مصرف همیشگی‌تان

 

در صورتی که هرکدام از این موارد را مشاهده کردید می‌توانید برای دریافت انواع خدمات از جمله تشخیص ترکیدگی لوله فاضلاب، تشخیص ترکیدگی لوله تهران، برآورد هزینه تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، رفع ترکیدگی لوله آب در ساختمان با دستگاه تشخیص نم ساختمان، تعمیر پوسیدگی لوله های آب، تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تهرانپارس و... از متخصصان "خدمت از ما" کمک بگیرید.

5.00 امتیاز از 7 رای

تشخیص ترکیدگی لوله

برای سرویس تشخیص ترکیدگی لوله از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تاسیسات

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading