اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب چیست؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب چیست؟

اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب را بدانید بعد کار رنگ آمیزی اتاق خواب را شروع کنید. در نقاشی ساختمان یکی از مهمترین قسمت هایی که باید به آن توجه زیادی شود، نقاشی اتاق خواب است. شما قرار است در اتاق خواب استراحت کنید لذا باید محیطی فراهم شود که حس آرامش را به شما القا نماید. از طرفی در اتاق خواب کودک نیز باید فرزند شما علاوه بر استراحت، به انجام تکالیف خود مشغول شود پس در رنگ آمیزی اتاق خواب یک تعادلی میان رنگ ها برای این که در عین آرامش، انرژی و سرحالی را به فرزند منتقل کند، لازم است.

هنوز هم افراد زیادی هستند که تمایل دارند پوشش درون ساختمان خود را با انتخاب رنگ، زیباتر کنند. اگر چه مواد و متریال زیادی برای این منظور تولید شده است اما رنگ ها هنوز جایگاه خاص خود را دارند. قبل از این که رنگ آمیزی ساختمان را انجام دهید باید به دقت رنگ های مختلف را بررسی کنید، اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب را بدانید تا نهایت زیباترین نقاشی انجام شود. در نقاشی اتاق خواب این مسئله اهمیت بیشتری دارد. در کل توصیه ما بر این است که بدون بررسی تاثیر رنگ ها، دیوارها را رنگ نکنید چرا که شما قرار است چندین سال در این محیط، زندگی کنید.

 

راهنمای اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب

همان گونه که بیان کردیم اتاق خواب محلی برای استراحت و انجام امور کاری است. لذا در انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی اتاق خواب باید بسیار دقت نمود چرا که کوچکترین خطا در این زمینه، تاثیرات منفی زیادی را به دنبال خواهد داشت. با توجه به اهمیت این مسئله، چندین نکته مهم را در نقاشی اتاق خواب برای شما ذکر خواهیم کرد:

 

توجه به میزان روشنایی اتاق خواب

یکی از اصول رنگ آمیزی نقاشی اتاق خواب توجه به میزان بهره مندی اتاق از نور خورشید است. همان گونه که بیان کردیم، اتاق خواب تنها محلی برای خواب نیست بلکه ممکن است شما بخواهید بخشی از امور کاری خود را در این فضا انجام دهید به همین دلیل باید اتاق خواب از روشنایی کافی برخوردار باشد.

لذا قبل از نقاشی اتاق خواب دقت کنید که چقدر نور وارد اتاق می شود. در صورتی که اتاق خواب پشت به نور بوده و در نتیجه در روز، تاریک تر از اتاق هایی است که رو به نور خورشید هستند، حتما باید برای رنگ آمیزی اتاق خواب از رنگ های روشن همانند سفید، کرمی، زرد و... استفاده کنید.


 

دمای محیط زندگی

لازم است بدانید که نوع رنگی که در نقاشی اتاق خواب استفاده می شود بر روی دمای آن تاثیر می گذارد. شما به لباس هایی که در هر فصل در بازار عرضه می شود دقت کنید. در تابستان رنگ های خنک همانند آبی و در زمستان و فصول سرد، رنگ های گرم مثل رنگ قرمز، نارنجی و... بیشتر دیده می شوند.

چرا که این رنگ ها دمای بدن را متاثر با دمای محیط تنظیم می کنند. اگر شما در شهری زندگی می کنید که عمده سال هوا سرد است، باید در نقاشی اتاق خواب از رنگ های گرم بیشتر استفاده کنید. روانشناسی رنگ ها یک مبحث مهمی است که معتقد است رنگ ها بار روانی دارند.

 

اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب چیست؟

 

وقتی شما در محیط زندگی خود همیشه رنگ های گرم را مشاهده کنید، ناخودآگاه احساس گرما می کنید. به همین دلیل است که در نقاشی اتاق خواب برای مناطق سرد باید از رنگ های گرم استفاده نمود.


 

توجه به اندازه اتاق خواب

آیا می دانید که نقاشی اتاق خواب بر روی اندازه آن در نگاه اول تاثیر می گذارد؟ حتما تا به حال برای شما پیش آمده است که وارد اتاق خوابی می شوید به نظر کوچک می آید اما وقتی صاحب خانه متراژ آن را بیان می کند، تعجب می کنید. اما ما به شما خواهیم گفت که یکی از علت های این خطای دید چیست؟

نوع رنگ انتخابی برای رنگ آمیزی اتاق خواب بر روی اندازه آن تاثیر می گذارد. شما می توانید با انتخاب رنگ های روشن، اندازه اتاق خواب کوچتان با بزرگتر از اندازه واقعی جلوه دهید که این کار بار روانی مثبتی هم برای خود شما خواهد داشت.


 

تطابق رنگ اتاق با رنگ دکوراسیون و وسایل

چیدمان یک محیط زمانی زیبا به نظر خواهد رسید که همه اجزا و عناصر با هم تطابق داشته باشند. در این میان همخوانی رنگ ها از همه مهمتر است. برای نقاشی اتاق خواب به رنگ های به کار رفته در وسایل اتاق دقت کرده و سعی کنید رنگ هایی را انتخاب نمایید که نهایتا یک محیط زیبا و جذاب را در عین آرامش، برای شما فراهم کند.

فراموش نکنید که رنگ ها به حدی می توانند بر شرایط روحی و روانی شما تاثیر گذار باشند که حتی اگر شما با شادابی وارد اتاق خواب شوید، در عرض چند دقیقه می توانند شما را به یک فرد کسل و خسته تبدیل کنند.


 

توجه به بعد روانی رنگ ها

یکی دیگر از اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب که باید رعایت شود توجه به بعد رواتی رنگ ها می باشد . بارها متذکر شده ایم که در نقاشی اتاق خواب نباید از بعد روانی آن غافل شد. این موضوع زمانی اهمیت خود را بیشتر نمایان می کند که قرار است اتاق خواب کودکتان را طراحی و رنگ آمیزی نمایید.

نوع رنگ و درجه روشن یا تیره بودن آن به خوبی می تواند سطح انرژی بدن کودکان را تغییر دهد. لذا اگر کودک بیش فعالی دارید، برای رنگ آمیزی اتاق خواب او حتما از رنگ های ملایم و آرامبخش استفاده کنید تا از این طریق بتوانید بخشی از انرژی کودک را مهار کنید. همچنین انتخاب این نوع رنگ ها برای نقاشی اتاق خواب بر روی آرامش زمان خواب تاثیر زیادی خواهد.


 

انتخاب بهترین ترکیب رنگ

برخی از افراد علاقمند هستند که برای نقاشی اتاق خواب به سراغ ترکیبی از رنگ ها بروند. این یک ایده جالب و بسیار زیبا است اما منوط به این که رنگ هایی در کنار هم قرار گیرند که زیبایی و نمای خاصی داشته باشد تا نهایتا بتوانند اتاق خواب شما را جذاب و آرام جلوه دهند. قبل از این که رنگ آمیزی اتاق خواب را آغاز نمایید، حتما نمونه های ترکیب رنگ اعمال شده در اتاق خواب را از روی کاتالوگ ها بررسی کرده و سپس براساس آن ها و کلیه موارد ذکر شده در بالا، بهترین ترکیب رنگی را گزینش کنید تا نقاشی اتاق خواب ایده آل شود.

اگر اصول رنگ آمیزی و نقاشی اتاق خواب خود را رعایت نمایید ، حتما آرامش و خواب بهتری خواهید داشت .

4.00 امتیاز از 8 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

فنگ شویی رنگ ها
مدل بلکا پذیرایی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading