معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت

نظافت شرکت و محل کار
معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت

آراستگی و نظافت محل کار تاثیر بسزایی در روحیه و انگیزه کارکنان شرکت دارد و همچنین یک محیط تمیز و منظم باعث بالا رفتن دقت و تمرکز افراد و انجام هرچه بهتر امور می شود و تاثیر چشمگیری در روح و روان افراد دارد. بنابراین نظافت محل کار امری بسیار مهم است و نیاز به مهارت های مختلفی دارد و نظافت محیط های مختلف با هم متفاوت است. در ادامه بیشتر در مورد بهترین روش نظافت محل کار و راه حل کاهش معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت صحبت خواهیم کرد.

تی یکی از ابزار های مهم و ضروری برای نظافت در محیط  کار است. البته هر روز تنوع تی های موجود در بازار بیشتر می شود. پس آشنایی بیشتر با انواع متداول تی ها بسیار کمک می کند که از هر کدام متناسب با کاربرد آن در بهترین جای ممکن استفاده کنید، از انواع متداول تی ها می توان، تی های مسطح، تی های اسفنجی، تی های مخصوص گردگیری زمین، تی های نخی، تی های پارچه ای،  تی های بخار و ... را نام برد. در ادامه این نوشته بیشتر در مورد معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت صحبت خواهیم کرد.

تی های نخی

تی نخی یکی از انواع متداول تی های نظافتی ست، که به آن تی مویی نیز گفته می شود، این تی ها کاربرد های زیادی دارند و به دلیل قدرت جذب بالا و سایش عالی هستند ولی خشک کردن و نگهداری آنها دشوار است و بیشتر در محیط های مانند حیاط، پارکینگ، مغازه، فروشگاه، مکان های عمومی، سرویس بهداشتی های عمومی بهتر است استفاده شود، زیرا این نوع تی ها برای نظافت کفپوش های سنگی یا سرامیکی و شستشوی شیشه های خانه مناسب نیستند.

 

معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت

 

در ادامه به مهم‌ترین معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت می‌پردازیم:

نکته 1: تی های نخی به دلیل اینکه سری ثابت و غیرقابل تعویض دارند، پس از هر بار نظافت محیط تمام جرم ها و آلودگی های روی سطوح مختلف را به خود جذب کرده و در دفعات بعد آنها را به سطوح دیگر منتقل می کنند.

 

نکته 2: تی های نخی بعد از هر بار استفاده به دلیل جذب آلودگی ها و میکروب های روی سطوح کثیف و مرطوب می شوند، از طرفی چون روش کارآمدی برای خشک کردن کامل این نوع از تی ها وجود ندارد و نگهداری و انبار کردن طی های نخی مرطوب یک محل امن و مستعد برای رشد و تولید مثل میکروب ها و عفونت ها خواهد بود. پس در نتیجه استفاده مجدد از آنها موجب گسترش آلودگی ها ومیکروب ها در تمام محیط می شود.

 

نکته 3: توجه داشته باشید در استفاده از طی های نخی بعد از هر بار استفاده باید آنها را کاملا با مواد شوینده شستشو دهیم، در غیر اینصورت اگر عفونت های باکتریایی در تی باقی مانده باشد باعث می شود تا حجم عفونت در محل نظافت شده چندین برابر شود.

 

نکته 4: یک موضوع مهم درباره ی معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت این است که، تی های نخی از اصلی ترین عامل های پخش باکتری ها در سطوح کف ساختمان ها هستند و طبق مطالعات آماری انجام شده تعداد باکتری های موجود در ۱۰۰ سانتی متر مربع از این تی ها را ۸ میلیون عدد تخمین زده اند.

 

نکته 5: یکی از مهمترین معایب تی های نخی بعد از هر بار استفاده، شست و شو، ضد عفونی کردن و خشک کردن آن هاست، که امری بسیار دشوار و زمان بر است.

 

نکته 6: بر خلاف تصور عموم، شست و شوی تی های نخی با آب داغ نه تنها تاثیری در ضدعفونی کردن آن ها ندارد بلکه موجب افزایش سرعت رشد و نمو باکتری های در قسمت نخی این تی ها خواهد شد.

 

نکته 7: یکی از بهترین و ارزان ترین جایگزین های تی های نخی، تی های میکروفایبری ست. مهمترین نکته مثبت در استفاده از این نوع تی ها تعویض سریع و آسان قسمت پارچه ای این نوع از تی هاست، که موجب شستشوی تمیزتر و نگهداری راحتتر آنها خواهد بود.

 

نکته 8: یک نکته مثبت دیگر در مورد تی های میکروفایبری مربوط به تنوع رنگ در سری پارچه ای آنهاست، که می توان هر رنگ را برای نظافت قسمتی از محیط به کار ببریم تا عفونت های موجود در قسمتی از کف به نقاط دیگر منتقل نشوند.

 

نکته 9: تی های نخی فقط برای نظافت سطوح صیغلی موثر خواهند بود و برای نظافت سطوح سیمانی و سنگی مناسب نیست.

 

جمع بندی

در نتیجه معایب و معضلات استفاده از تی های نخی در نظافت شرکت به مراتب از مزایا و نکات مثبت آن بیشتر است پس بهتر است برای نظافت شرکت و محل کار از ابزارهای دیگری استفاده کنید و یا می توانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه از شرکت های خدمات آنلاین کمک بگیرید و با درخواست یک متخصص کاردان به بهترین نحوه به نظافت محل کار خود بپردازید.

4.82 امتیاز از 16 رای

نظافت شرکت و محل کار

برای سرویس نظافت شرکت و محل کار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نظافت شرکت و محل کار

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading